Четвер, 16 Травень 2019 10 +   Підписка на оновлення RSS  Написати автору
13:07, 10 Травня 2019

Аквааэробика – кращий засіб для схуднення


Якщо проблеми зі спиною або біль в суглобах заважають повноцінним тренуванням в спортзалі, спробуйте аквааэробику – один з найбезпечніших і ефективніших видів фитнеса у світі.
аквааэробика - кращий засіб для схуднення

Як риба у воді

Незважаючи на те що пік популярності занять аквааэробикой в Європі припав на другу половину ХХ століття, а в Росії – в пору масової появи перших фитнес-клубов, зараз починається другий “бум” інтересу до неї, і на те є маса причин.

По-перше, практично повна відсутність протипоказань : на заняття може прийти людина у будь-якій фізичній формі, і не лише, щоб схуднути, але і щоб поправити здоров’я. Виняток становлять люди, що перенесли серцевий напад, страждали астмою, аллергиями або що знаходяться у відновному періоді після травм – та і ті можуть отримати дозвіл після консультації у лікаря.

Зате список свідчень до занять воістину вражає! Перший і найголовніший плюс – аквааэробика дозволяє витратити 600-700 ккал в годину. Додамо до цього невероятнуюи ефективність у боротьбі з целюлітом – за 2-3 місяці занять аквааэробикой можна позбавитися від “апельсинової кірки”. У воді силі гравітації протистоїть сила виштовхування. Тому навантаження на скелет значно нижче.

Заняття аквааэробикой не лише не ушкоджують суглоби, а, навпаки, збільшують їх можливості. Саме тому аквааэробику радять освоювати з лікувальною метою навіть людям з серйозними викривленнями хребта.

Ще:  Маски для особи з імбирем

Якщо ваша мета – не лише схуднення, але і загальне зміцнення здоров’я, то бонусом від аеробіки у воді ви отримаєте поліпшення роботи серцево-судинної системи, додатковий тонус нервової системи.

Навіть у людей з обмеженою рухливістю суглобів у басейні збільшується гнучкість, і ті вправи, які на суші здавалися нездійсненними, у воді виявляються цілком по плечу. При цьому ніяких вам проблем з ниючими м’язами після тренування на завтра постійний масаж водою знижує в м’язах рівень молочної кислоти.

Як проходять заняття аквааэробикой

Навіть якщо ви не умієте плавати, аквааэробике можна дати шанс: переважно заняття проходять у басейнах з рівнем води по груди, хоча можна вибрати різну глибину. Як правило, в групах по 7-15 чоловік, але персональні тренування також доступні, тільки за більш високу ціну.

Для тих, хто ніколи не займався спортом або просто хоче освоїтися, можна вибрати програму на 25-30 хвилин. А для любительок спорту є варіанти до півтора годин, та ще і з фитнес-гаджетами мішечками-обважнювачами для рук і ніг, дошками для утримання на плаву, гнучкими палками-нуды, аквадискамии і, звичайно, ластами.

Починається заняття аквааэробикой стандартно – з розминки. Потім йде активна робота над проблемними зонами: крокуємо, біжимо на місці, стрибаємо і – що найприємніше танцюємо! Музыка ритмічна, інструктори заряджають позитивом. А після розтяжка і розслабляючий гідромасаж як прекрасний варіант для дівич-вечора напередодні пляжного сезону.

Ще:  Вправи для правильної осанки

аквааэробика для схуднення

Аквааэробика для схуднення

В першу чергу заняття аквааэробикой показані тим, хто бажає схуднути швидко. Адже опірність водного середовища набагато вища, ніж повітрям, тобто м’язи задіяні не лише при безпосередньому навантаженні, але і при подоланні цієї опірності. Плюс додаткова енергія витрачається на обігрів тіла у воді навіть при комфортній для плавання температурі, за рахунок цього витрачаються додаткові калорії.

Також аквааэробика захистить від одвічного жіночого страху накачати м’язи за чоловічим типом: навіть при виконанні силових вправ будуть задіяні усі групи м’язів, а особливо м’язи-стабілізатори. Завдяки цьому мускулатура розвивається гармонійно і рівномірно, хоча і повільніше, ніж в тренажерному залі – можна в рекордні терміни прибрати “усе зайве”, а вже потім “додати” рельєфу там, де треба.

Важливий і психологічний момент: якщо ви комплексуєте в обтягуючому одязі в спортзалі, то у басейні тіло приховане під водою так само, як і у “соратників”, що худнуть. Ну і зовсім вже не доведеться переживати щодо плям від поту на новій красивій формі!

Що потрібне для тренування

  • 1. Купальник. У деяких клубах рекомендовані велосипедки або спеціальні плавальні костюми.
  • 2. Тапочки для занять аквааэробикой, які продаються у будь-якому спортивному магазині.
  • 3. Для тренувань на глибині – окуляри для плавання.
  • 4. Купательная шапочка з міркувань гігієни, а також для захисту волосся від дії хіміка тов.
  • 5. Інвентар для занять, але його, як правило, надають в самому фитнес-клубе.
Ще:  Що таке аеробні і анаеробні тренування

Аквааэробика для новачків

Нижче представлені два простих, але в теж час ефективних вправи для початківців.

1. Вправа “Поплавець”

Встаньте прямо, руки уздовж тулуба. Зігніть коліна, підтягнувши їх до грудей і піднявши до поверхні води. Одночасно розведіть руки в сторони, дозвольте їм “спливти” на поверхню. Не відхиляйте корпус від вертикалі і тягніться верхівкою вгору – це допоможе триматися на плаву. Зміцнюються м’язи живота, особливо косі.

2. Вправа “Лижний крок”

Встаньте прямо, плечі опущені, лопатки відведіть назад. Ноги злегка зігнуті в колінах. Зробіть широкий крок вперед лівою ногою, а правою рукою одночасно невеликий мах. Відразу, без паузи, зробіть крок вперед правою ногою і мах лівою рукою. Імітуючи рухи лижника, переміщайтеся вперед, тримаючи корпус прямо. Ця універсальна вправа задіює майже усі групи м’язів.

Дивіться також

  1. аквааэробика - усе, що необхідно знати 0 Аквааэробика – усе, що необхідно знати Давайте розберемося що таке аквааэробика, розглянемо переваги цього виду фитнеса, а також дізнаємося про оздоровлюючі властивості води.

© 2019 Фітнес / Кроссфіт / Схуднення
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.