Неділя, 19 Травень 2019 10 +   Підписка на оновлення RSS  Написати автору
16:30, 08 Травня 2019

Кросовки для бігу Nike – чим Air Max відрізняється oт Free Run?


кросовки nike post image

Найбільша спортивна компанія

Заснована в 1964 році як дистриб’ютор японського взуття ASICS на північноамериканський континент, Nike Inc. є лідером ринку спортивних товарів – в США компанія займає більше половини ринку бігового взуття і 92% ринку взуття для баскетболу(1).

Виручка компанії в 2012 склала більше $25 млрд., а безпосередня вартість бренду Nike оцінюється в $10 млрд, роблячи його найдорожчим спортивним брендом у світі. Компанія також володіє брендами Converse і Hurley, і деякий час володіла Umbro(2).

Nike Air Max

Завдяки технології Air Max компанії Nike вдалося різко збільшити об’єм продажів і стати найбільшим виробником спортивного взуття в США. Уперше модель була представлена в 1987 році, а на сьогодні випущені більше 30 варіацій цих класичних кросовок.

Ключовою перевагою Nike Air Max є наявність повітряної капсули (“вафлі”), розміщеної в підошві під п’ятою або в усю довжину ступи. Завдяки цій капсулі відбувається істотна амортизація і пом’якшення ударів ноги об поверхню при бігу.

Nike Shox vs. Reebok E. R.S.

У спробі утримати частку ринку, інший найбільший виробник взуття, компанія Reebok в 1988 році представила технологію Energy Return System (E. R.S.), що полягає у використанні спеціальних циліндрів в підошві кросовки для амортизації при бігу(3).

Ще:  8 підказок для Open Games в 2019 році

Технологія використовувалася при виробництві взуття Reebok більше 20 років, і була замінена лише при появі Reebok Hexalite. У свою чергу, в 2000 році Nike випустила модель Shox з схожою механікою, проте нині лінія більше не робиться.

Nike vs. Adidas

Після купівлі німецькою компанією Adidas-Solomon американської компанії Reebok в 2009, патенти і розробки Reebok перейшли в головний офіс. Через декілька місяців Nike подала до суду на Adidas за копіювання технології Shox і порушення 19 її патентів(4).

У 2009 році відбувся ще один судовий розгляд між Nike і Adidas стосовно технологій Nike Flyknit і adiZero Primeknit. Проте в цьому випадку суд встав на сторону Adidas, і відмовився визнати продукцію компанії копіюванням розробок Nike(5).

Nike Flyknit

Технологія Flyknit відноситься до новітнього покоління. Результатом досліджень компанії Nike стало створення моделі вагою усього лише в 159 грамів при використанні новітніх швацьких технологій для досягнення максимально комфортної посадки ступні.

На даний момент компанія випускає моделі Nike Free4.0 Flyknit і Nike Flyknit Air Max (див. головну ілюстрацію). Компанія Adidas, у свою чергу, стверджує, що незалежно від Nike розробила схожу технологію adiZero Primeknit, і використовує її у своїх кросовках.

Ще:  Вітамін Д - добові норми і зміст в продуктах харчування

Nike Free Run

У відповідь на критику бігу в амортизуючих кросовках і наростаючу популярність бігу босоніж, в 2004 році Nike представила модель Free. Компанія запропонувала шкалу від 0 (біг c босими ногами) до 10 (біг в кросовках), по якій перші Free займали позицію 5.

Головною перевагою Nike Free є шестигранні гнучкі жолобки на підошві, що забезпечують природність рухів при бігу. Як і в інших випадках, Adidas також робить аналог цієї моделі – Adipure Trainer, а New Balance-New Balance Minimus.

Чому кросовки Nike коштують дорого?

У 2003 році видатний європейський і американський дистриб’ютор взуття Foot Locker призупинив продаж “топових” моделей Nike, посилаючись на їх високу вартість на тлі конкурентів. Компаніям було потрібно декілька місяців, щоб прийти до угоди.

Важливо відмітити, що Nike самостійно не робить взуття, а лише розміщує замовлення на її виготовлення на сторонніх фабриках. Потужність компанії зосереджена виключно на дослідженні і розробці нових технологій, дизайну і маркетингу спортивного взуття.

***

Попри те, що компанія Nike першою створила амортизуючі бігові кросовки (модель Air Max), другою найбільших гравець на ринку – німецька компанія Adidas і її підрозділ Reebok – частенько представляють аналоги багатьох розробок Nike.

Ще:  Вегетаріанство і спорт - кращі джерела білку для росту м'язів

Читати далі:

  • Чому біг босоніж краще?
  • Як вибрати кращі кросовки?
  • Чи спалює біг жир?

Наукові джерела:

  1. Nike: The No. 1 Most Innovative Company Of2013, source
  2. Nike, Inc., Wikipedia Article, source
  3. Energy Return System, Wikipedia Article, source
  4. Nike sues Adidas over shoe patent, source
  5. Adidas Won Against Nike Over Flyknit Patent Infringement Case, source

© 2019 Фітнес / Кроссфіт / Схуднення
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.