Зв'язатися з автором

Чим шкідливі монодієти?


Монодієти-це таке живлення, яке припускає вживання одного продукту або однієї групи схожих продуктів. Монодієти стають усе більш популярними, обіцяючи швидко скинути декілька зайвих кілограмів і привести тіло у форму. Проте розробники таких дієт рідко згадують, що скинуті кілограми можуть також нестримно повернутися знову. Крім того, такі дієти підходять не усім, а для більшості людей і зовсім шкідливі.

живлення і дієти

Зміст статті

 • Різновиди монодієт і їх тривалість
 • Загальна шкода монодієт
  • Втрачені кілограми повертаються, тому що:
  • Шкода монодієт, заснованих на конкретних продуктах

Різновиди монодієт і їх тривалість

Монодієти підрозділяють на декілька груп:

 • Монокомпонентні дієти, коли дозволяється вживати тільки один продукт. Сьогодні популярні кефір, гречана, рисова, сирна, капустяна, кавова, хлібна, шоколадна дієти. Багато хто зупиняє свій вибір компонента для дієти на деяких “сезонних” продуктах харчування, наприклад, полуниці або кавуні. Такі дієти рекомендовані до застосування не більше 2-3 днів.
 • Монодієти по групі продуктів-вуглеводна або білкова. Зазвичай фахівці складають раціон таких дієт на 10-14 днів.
 • Чергування білкових і вуглеводних днів. Зазвичай пропонують тижневу тривалість такого живлення (іноді 2 тижні). Існують літні і зимові різновиди такої монодієти, розроблені виходячи з доступності продуктів за часом роки. Як правило, один день таких дієт рекомендується вживати складні висококалорійні вуглеводи (зернові, борошняні вироби), потім настає день складних низькокалорійних вуглеводів (фруктів і овочів), потім білковий день, а після нього день кисломолочних продуктів. Влітку в тиждень рекомендується робити два фруктово-овочеві дні і один день вживання свежевыжатых соків.
  Живлення бодибилдера і список білкових продуктів


Часто люди, натхненні результатом дієти, не кидають живитися однотипно по закінченню рекомендованого терміну дієти. А, навпаки, намагаються живитися згідно вибраної методики безстроково-типовий приклад білкова дієта Пьера Дюкана, що припускає закріпну фазу раціону на все життя. Такі дієти завдають організму великої шкоди, адже здорове харчування-це баланс вуглеводів, білків, жирів, вітамінів і мінералів. Так придумано природою, тому подібні експерименти з живленням обов’язково позначаються на здоров’ї. І не факт, що втрачені кілограми не повернуться з часом!

Загальна шкода монодієт

Шкода, що наноситься монодієтами, організму можна умовно поділити на декілька категорій:

 • порушення загального фізичного здоров’я людини;
 • психологічна шкода;
 • ріст жирового прошарку після закінчення дієти.

Тривале наслідування монодієти шкодить організму в цілому, т. до. не існує такого продукту, який містив би в собі білки, вуглеводи, жири, усі необхідні вітаміни і мінерали. Кожен з перерахованих компонентів виконує в організмі безліч важливих функцій і потрібний для його злагодженої роботи. Ступінь тяжкості, зробленої монодієтою на організм, залежить від її типу, тривалості і способу життя людини. Для людини, що має інтенсивні фізичні навантаження такі дієти протипоказані, т. до. вони просто зведуть нанівець усі тренувальні зусилля і виснажать організм.

  Що треба знати про пульс під час тренувань


Психологічна шкода монодієт не менш небезпечна, адже при усій різноманітності монопродукту і схем раціону, люди вірять, що за декілька днів можна скинути 5-6 непотрібних кілограмів без зусиль, просто з’їдаючи улюблений продукт. Мало хто замислюється над тим, чому відбувається зниження ваги за такий короткий термін, і чи немає вірогідності, що кілограми повернуться знову. Популяризація монодієт призводить до того, що люди відходять від єдино розумної позиції підтримки своєї ваги в нормі, а тіла у формі: правильний баланс живлення і фізичних навантажень.

Втрачені кілограми повертаються, тому що:

 • Схуднення при однотипному живленні за відсутності рухової активності відбувається за рахунок зменшення м’язової тканини, а не жировий (особливо у тому випадку, коли вибирається низкобелковая дієта). Зниження відсотка м’язової тканини неминуче веде до порушення обміну речовин. М’язи (навіть в стані спокою) витрачають більше калорій, ніж жир. Коли через декілька місяців задоволена отриманим результатом людина завершує свою “чарівну” дієту, виходить що в його організмі просто нічому спалювати калорії. Жировий прошарок при цьому буде рости “як на дріжджах”.
 • Будь-які монодієти низькокалорійні. Організм розуміє це як сигнал до того, що далі може бути ще гірше і голоднее, тому уповільнює обмін речовин. Після закінчення монодієти людина повертається до звичного для себе раціону, причому “голодні очі” хочуть з’їсти навіть більше за звичайний. При повільному обміні речовин (а людський організм не може вмить перебудуватися) велика частина спожитих калорій не витрачається, а вирушає про запас в якості жирового прошарку.
  Тонізуючі вправи для ніг: як зробити ноги худими


Шкода монодієт, заснованих на конкретних продуктах

Нижче представлена шкода, що наноситься найпопулярнішими монопродуктами при вживанні їх день у день.

Усі вуглеводні дієти призводять до зниження гемоглобіну і як наслідок до розвитку анемії. Рис викликає згущування жовчі і утворення каменів в жовчному міхурі. Кавунова дієта дає велике навантаження на бруньки, а морквяна на печінку, аж до розвитку гепатиту. Смачна шоколадна дієта перезбуджує нервову систему. Тривале вживання бананів багате порушенням рівня глюкози в крові. Сирі овочі дають величезне навантаження на підшлункову залозу і печінку.

Усі білкові дієти перевантажують організм білками, що отруює печінку і нирки. Крім того, у відсутності джерел енергії-вуглеводів, може істотно знизитися працездатність організму. Кефір порушує перистальтику кишковика. Він також не рекомендований людям із захворюваннями, пов’язаними з регуляцією кислотності в шлунку. Сир порушує кальцієвий обмін-не дивуйтеся, адже усе добре в міру!

Поєднання білкових і вуглеводних продуктів по днях також не є здоровим раціоном, адже при такому типі дієт немає надходження в організм жирів, які є джерелом незамінних кислот. Без них багато видів білку не можуть синтезуватися організмом.

  Імуностимулюючі препарати, вітаміни і інші засоби для підвищення імунітету у дорослих


Багато обивателів вважають монодієти панацеєю для втрати непотрібних кілограмів. Учені, навпаки, не втомлюються попереджати про шкоду такого режиму харчування. Звичайно, не буде нічого страшного, якщо ви вирішите почистити організм улюбленим корисним продуктом 1-2 дні. У такому разі буде тільки очевидна користь перезавантаження усіх систем організму. Важливо пити більше рідини в ці дні і утриматися від інтенсивних фізичних навантажень.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ