Зв'язатися з автором

Імуностимулюючі препарати, вітаміни і інші засоби для підвищення імунітету у дорослих


Лікування застуди, грипу і інших аутоіммунних захворювань завжди супроводжуватиметься боротьбою з ослабленим імунітетом. Коли опірність організму з хвороботворними бактеріями і вірусами на нулі, одним з первинних завдань на шляху до одужання є підвищення імунітету.

Але як же правильно підібрати препарат і зміцнити організм в період авітамінозу або поширення вірусів? Що робити при загостренні “сплячих” вірусів, таких як герпес? Які види ліків потрібні в тому або іншому випадку, а головне-як не зашкодити?

як зміцнити імунітет

Зміст статті

 • Чим підняти імунітет дорослій людині?
 • Які бувають пігулки для підвищення імунітету у дорослих
  • Рослинні препарати для підвищення імунітету
  • Інтерферони
  • Індуктори інтерферону
  • Бактерійні імунні препарати
  • Імуностимулюючі медикаменти з нуклеїновою кислотою
  • Імуноглобуліни
  • Синтетичні пігулки для імунітету дорослим
  • Вітаміни для підняття імунітету
   • Вітамін D
   • Цинк
   • Вітамін С
 • Ціна на пігулки для підвищення імунітету дорослим
 • Як вибрати пігулки для підняття імунітету дорослим
 • Краще препарати для підняття імунітету у дорослих
  • Галавит і полиоксидоний
  • Чарівна ехінацея
  • Магнелис
  • Драже Мерц
 • Про що попереджає герпес
 • Ради гомеопатів
 • Імунні сироватки
 • Основні заходи підвищення опірності організму

Чим підняти імунітет дорослій людині?

Не прибігайте до самолікування, при будь-яких захворюваннях краще проконсультуватися з лікарем про доцільність прийому лікарських засобів для зміцнення імунітету. Фахівець правильно визначить, який з видів препаратів потрібний саме вам. Адже одним підійдуть рослинні, а іншим, наприклад, синтетичні. Вибір залежатиме від конкретної проблеми, інакше-прийом препарату може бути марним, і що гірше-небезпечним.

  Що треба знати про пульс під час тренувань


Які бувають пігулки для підвищення імунітету у дорослих

ліки для імунітету

Фармакологічні компанії далеко зробили крок вперед, вибір груп і найменувань засобів для підняття імунітету просто величезний. У аптеках можна знайти препарати, використовувані в медицині більше тисячі років, а також модні новинки, що всюди рекламуються в сезони грипу і застуди. Вони діляться на декілька видів, розглянемо кожного детальніше.

Рослинні препарати для підвищення імунітету

Такі ліки виготовлені на основі рослин, що мають иммуноповышающими властивості. Випускаються як в пігулках, так і у формі настоянок і здатні підвищувати синтез РНК і білків, активувати функції таких систем, як ендокринна і вегетативна.

рослинні препарати

Рослинна форма є найбільш нешкідливою, ефективною і доступною за ціною. До таких лікарських засобів відносяться:

 • ехінацея;
 • елеутерокок;
 • радіола рожева;
 • корінь женьшеню;
 • лимонник.

Інтерферони

Ця група препаратів виготовляється з білку (інтерферону), який виробляється власним організмом для боротьби з вірусами. При додатковому прийомі інтерферону починає вироблятися імунітет, який здатний протистояти захворюванню. Один з найбільш популярних-“Інтерферон людський лейкоцитарний”.

лейкоцити

Індуктори інтерферону

Індуктори інтерферонів мають імуномодулюючу дію. При вступі препарату в кров, вони починають активно синтезуватися в усіх органах і системах, при цьому підвищується опірність організму різним вірусам. Ось список найбільш поширених :

 • Кагоцел;
 • Индинол;
 • Циклоферон;
 • Неовир;
 • Амиксин;
 • Лавомакс.

Бактерійні імунні препарати

У них містяться бактерійні збудники захворювань, необхідні для підвищення захисних реакцій організму. З недорогих виділяють “Бронхо-мунал” і “Имудон”.

  Історія присідань


як підвищити імунітет

Імуностимулюючі медикаменти з нуклеїновою кислотою

Ці препарати випускаються у формі розчину для ін’єкцій. Діючі речовини, що мають імуностимулюючі властивості, отримують з лососевих. А нуклеїнові кислоти в складі прискорюють регенерацію клітин в процесі поразки. До них відносяться “Деринат” і “Ридостин”.

Імуноглобуліни

Є дорожчими ін’єкційними медикаментами, в порівнянні з іншими групами. Споріднені людському організму речовини, на кшталт білків, виробляють пасивний імунітет. Одним з найбільш відомих є “Імуноглобулін людини”.

Синтетичні пігулки для імунітету дорослим

Такі препарати є імуностимуляторами, рекомендуються для прийому в періоди загострення вірусів і застуди. Діючі речовини в них можуть викликати алергію, оскільки є ненатуральными. Ця група волає скептичні настрої імунологів, вважаючи ці ліки “маркетинговим ходом” для збагачення фармакологічних компаній. До них відносяться: “Иммунорикс”, “Полиоксидоний”, “Невир” і інші.

Вітаміни для підняття імунітету

вітаміни

Вітамін D

Навіть якщо ви живитеся збалансовано, дуже складно отримати достатню кількість вітаміну D. Жирна риба є кращим джерелом цього вітаміну, так само яєчні жовтки і печінка. Краще джерело вітаміну D-це сонячні ультрафіолетові промені, що поглинаються шкірою. У зимовий період ми відчуваємо його дефіцит, тому потрібний додатковий прийом вітаміну Д3 в краплях.

Цинк

Додатковий прийом цинку сприяє загальному підвищенню здоров’я. Його можна отримати з продуктів, таких як-кунжут, гарбузове насіння, сочевиця і індичка, але так само мінерал можна отримувати медикамент, використовуючи наприклад “Цинктерал”. Також цинк здатний зменшувати тривалість застуди.

  Випади стрибками


Вітамін С

Багато досліджень зв’язують споживання великих доз аскорбінової кислоти з підвищенням здатності організму боротися з інфекцією. Проте майте на увазі, що споживання великих доз вітаміну С може викликати висипання, діарею і інші порушення ШКТ. Максимальне дозування для дорослих складає 2000 міліграм.

Також зміцненню здоров’я можуть сприяти вітамінно-мінеральні комплекси, але деякі препарати можуть викликати алергічні реакції, тому порадьтеся з лікарем перед прийомом. До вітамінно-мінеральних комплексів відносяться:

 • Компливит;
 • Супрадин;
 • Мультитабс;
 • Витрум;
 • Алфавіт.

ціни на ліки

Ціна на пігулки для підвищення імунітету дорослим

Залежно від виду ліків і виробника, ціни можуть сильно розрізнятися. Для порівняння в таблиці приведені доступні за ціною медикаменти різних груп.

Найменування Ціна крб.
Аскорбінова кислота 40
Циклоферон 180
Иммунал 342
Ехінацея + вітамін С 1000
Ехінацея 250
Амиксин 585
Лавомакс 778

Як вибрати пігулки для підняття імунітету дорослим

Щоб уникнути алергічних реакцій вибирайте натуральні або рослинні лікарські засоби. Спочатку проконсультуйтеся з лікарем, фахівець визначить основну діючу речовину, після чого ви можете вибрати аналог за прийнятною ціною.

Краще препарати для підняття імунітету у дорослих

Уважно вивчіть інструкцію, не перевищуйте дозування і не міняйте схему прийому, вказану виробником.

кращі пігулки для підвищення здоров'я

Галавит і полиоксидоний

Аналогічні один одному препарати, сприяючі підвищенню несприйнятності до захворювань. Мають протизапальну дію, чинять пряму дію на активність мікрофагів і Т-лімфоцитів і нормалізують кількість антитіл. Мають антиоксидантні дії.

  Розтяжка перед аеробікою


Чарівна ехінацея

Лідер ліків, що призначаються, при ОРЗ. Рослинне походження препарату не викликає побічних реакцій, так само призначається для профілактики сезонних захворювань. Ехінацея пурпурна має імуностимулюючу дію, підвищує опірність до інфекцій.

Магнелис

Діючі речовини: магній і вітамін В6. Препарат підвищує імунітет шляхом поліпшення нормального функціонування усіх органів і систем, допомагає підвищити стрессоустойчивость і поліпшити функції усіх клітин тіла.

Драже Мерц

Комплекс застосовується для профілактики дефіциту вітамінів і мінералів, який може бути причиною зниження імунітету. Також призначається при простудних і вірусних захворюваннях для відновлення організму. У складі комплексу містяться вітаміни А, Е, вітаміни групи В, З, Д, залізо, кальцій, b-каротин і амінокислоту L-цистеин.

Про що попереджає герпес

що таке герпес

Прояви вірусу Герпес, придбаного або спадкового, виникає тільки у разі зниження імунітету. Вірус знаходиться в стані ремісії, людина живе з ним постійно, але як тільки здоров’я слабшає-герпес починає проявлятися на шкірі. У випадку з цим захворюванням, з лікувальною метою застосовується противірусна діюча речовина “Ацикловир” (зовнішньо і внутрішньо), також призначаються вітамінні комплекси.

Ради гомеопатів

У випадку з медикаментами для підвищення імунітету гомеопати і імунологи сходяться на думці, що доцільніше, ефективніше, а головне-безпечніше, прибігати до рослинних препаратів, але тільки якщо це необхідно. Для цього краще приймати ехінацею, женьшень і інші настоянки.

  Комплекс вправ з гирею в домашніх умовах для спалювання жиру і зміцнення м'язів


Що стосується популярності препаратів з інтерфероном, думка фахівців полягає в тому, що такі ліки зовсім не працюють, або потрібні тільки при серйозних захворюваннях і ускладненнях. Додаткова стимуляція вироблення лейкоцитів призводить до зниження здатності організму протистояти вірусам і бактеріям, внаслідок чого власний імунітет знижується.

Імунні сироватки

Імунобіологічні ліки отримують з сироватки людської або тваринної крові, застосовуються в профілактичних цілях, а також у боротьбі із захворюваннями. У основі сироваток містяться антитіла-гамма-глобуліни, імуноглобуліни. Такі сироватки вводять внутрішньом’язово або внутрішньовенно, залежно від цілей-профілактика захворювань або лікування при клінічних ускладненнях.

Такі препарати призначаються виключно лікарем. Ні в якому разі не підбирайте ліки самостійно!

Основні заходи підвищення опірності організму

активний спосіб життя

Щоб уникнути прийому препаратів, які можуть не вплинути на імунітет або зовсім зашкодити захисним властивостям організму, слід виконувати нескладні вимоги:

Займайтеся спортом і більше рухайтеся. Фізичні навантаження здатні підвищити захисні функції організму, зміцнити імунітет.

Правильно харчуйтеся. Правильна дієта і збалансоване харчування-основа здорового імунітету. Споживайте крупи, злаки, білкову їжу і продукти, багаті жирними кислотами, овочі і фрукти. Таке живлення забезпечить вступ природних вітамінів і мінералів.

Відпочивайте і спіть регулярно. Відновлення організму сприяють відпочинку нервової системи, м’язів і органів, і попереджає появу стресу, здатного ослабити імунну систему.

  Головне-вести здоровий спосіб життя, перш ніж призначати препарати самостійно, проконсультуйтеся з фахівцем в області імунології..

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ