Зв'язатися з автором

Калланетика – усе, що необхідно знати


Сьогодні ми розповімо, що таке калланетика, як правильно проводити тренування і які корисні ефекти вас чекають.
калланетика-усе, що необхідно знати

Калланетика-це система комплексних статичних вправ, спрямованих на скорочення і розтягування м’язів. Розроблена калланетика американкою Каллан Пинкей в 60-х роках 20-го століття. Після одинадцятирічної подорожі по всьому світу, у Каллан почалися проблеми зі спиною і колінами і для того що б полегшити собі існування, вона почала виконувати різні вправи. Каллан була просто уражена ефекту, болі зникли, а м’язи стали значно міцніше.

Калланетика складається з 29 вправ, в основі яких лежать асаны з йоги, усі вони статичні. Виконуючи ці вправи відбувається напруга усіх груп м’язів одночасно. Також посилюється обмін речовин, що сприятливо позначається як на фігурі так і на усьому організмі. Каланетика, здатна допомогти людям що страждає: болями шийного відділу, проблемами зі спиною і хребтом.

Займатися калланетикой можна в домашніх умовах, для занять вам не треба мати яких або тренажерів або іншого устаткування. При заняттях калланетикой можливість отримання травм надзвичайно низька, цей пов’язаний з тим що усі рухи дуже плавні, а різкі рухи просто відсутні.

За твердженням Каллан Пинкей спочатку треба займатися не менше 3-4 раз на тиждень. Після появи бажаного результату кількість занять можна зменшити до 2-х разів, ну а пізніше, взагалі займатися одну годину в тиждень, причому тренування можна розбити на декілька занять з 15 хвилин в день.

До занять калланетикой треба відноситься дуже серйозно. Слід пам’ятати, що ці вправи можуть виконувати люди, що мають певну фізичну підготовку. Зверніть увагу на протипоказання! Люди-страдающие серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, а також проблемами з хребтом обов’язково проведіть консультацію з лікарем.

  Дев'ять вправ для позбавлення від жирових складок на спині


Корисні ефекти від занять калланетикой

Регулярні тренування калланетикой дають усі корисні ефекти, і навіть більше того. Чим довше і наполегливіше ви займаєтеся, тим більше користі отримаєте від цієї простої, але в той же час дуже ефективної системи. Ось найзагальніші результати, які стануть для вас ощутимы вже через декілька тижнів тренувань :

 • покращає осанка, зникне остеохондроз і болі в спині;
 • покращає обмін речовин і зміцниться імунна система;
 • природно знизиться вага;
 • покращає тонус тіла;
 • покращає гнучкість і подовжаться м’язи без зайвого об’єму;
 • зміцняться суглоби, сильнішою стане мускулатура;
 • зменшиться схильність стресам і збільшиться упевненість у власних силах.

Приведемо лише декілька захоплених відгуків:

“Я випробувала миттєві силові поліпшення, а потім зайві дюйми мого тіла стали зникати”!-Троянд Мари О’Мэлли, Сакраменто, Каллифорния.

“Калланетика не лише дозволила мені наново грати в гольф, але і підвищити результати в грі!.”.-Джордж Торн, Денвер.

“Тепер я ношу свій одяг з гордістю і комфортом. Я коштую прямо і абсолютно упевнена в собі… Уперше в житті у мене сильні, красиві ноги, підтягнутий плоский живіт і прекрасні сідниці, целюліт і в’ялість зникли”-Ліза Коллинс, Чикаго.

Можна сміливо сказати, що з усіх видів гімнастики саме калланетика дає можливість відчути свої м’язи, підтягує шкіру, дає енергію і підвищує сексуальність. Це підтверджують жінки, що займаються калланетикой у всьому світі.

Підготовка до тренування калланетика-усе, що необхідно знати

Перш ніж починати тренування, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Це особливо важливо якщо у минулому у вас були травми, хронічні захворювання, або ви вагітні, а також якщо ви старше 50 років, хоча калланетика і не дає протипоказань. Починайте своє перше тренування тільки після уважного ознайомлення з вправами.

  Бодифлекс - усе, що необхідно знати


Вправи можна виконувати у будь-який час доби: як уранці, щоб надати тонус і заряд бадьорості вашому тілу на цілий день, так і увечері, щоб розслабити тіло після трудового дня і зняти напругу з м’язів спини. Вообщем ви можете займатися калланетикой у будь-який час доби і у будь-якому місці, навіть на роботі.

Перед виконанням основного комплексу необхідно підготувати до роботи м’язи і суглоби. Для цього ми пропонуємо розминку, що складається з 8 вправ, які обов’язково повинні виконуватися перед виконанням складнішого комплексу вправ. Виконання розминки допоможе розігріти і підготувати м’язи до роботи, обереже вас від травм. Кожна вправа складається з простих і легко здійснимих рухів. Усі вони засновані на стрейчинге. Розтягання м’язів перед тренуванням зробить їх пружними, допоможе привчити до статичних навантажень, на яких заснована калланетика.

У дитинстві кожен має природну гнучкість, але з віком, без регулярних занять, ми починаємо втрачати її. Адже хороша гнучкість м’язів і суглобів-це показник молодості нашого організму. Крім того, гнучкі м’язи і суглоби менш розташовані до розтягувань і вивихів. Тому, перш ніж приступити до основних занять, обов’язково виконаєте комплекс розминки.

Намагайтеся не затримувати дихання під час виконання вправ, дихаєте спокійно і рівномірно. Уникайте різких і рывковых рухів, м’язи слід розтягувати плавно і повільно, але з деяким зусиллям, поки не відчуєте напруги. Утримуйте прийняту позу так довго, наскільки дозволяє ваша фізична підготовленість.

  Нахили в сторони з гантелями


На початковому етапі буде досить і 10-20 рахунків, на підготовленішому рівні доведіть лічбу до 30. Надалі ви можете збільшити лічбу до 60. Але ніколи не розтягуйте м’яза до хворобливих відчуттів.

Кожна жінка мріє бути красивою, стрункою і підтягнутою. Але захоплено займаючись тільки фізичними вправами складно добитися досконалості у формуванні ідеальної фігури. Ще необхідно дотримуватися і раціонального збалансованого харчування. Як показує практика, ми досить легковажно відносимося до цього питання. Тому обов’язково ще рас переглянете свій раціон харчування.

Регулярно займайтеся калланетикой, яка допоможе вам зробити своє тіло підтягнутим, сильним і сучасним, таким, про яке ви завжди мріяли.

Правила тренування

Для того, щоб заняття калланетикой робили на вас тільки позитивний ефект, сформулюємо ряд методичних вимог.

Як ми вже писали, калланетика-це гімнастика статичних поз. Особливістю цієї системи є певне статичне навантаження на м’язи тіла. Приймаючи необхідну позу, треба утримувати її впродовж 25-100 рахунків, залежно від початкового рівня вашої підготовки. Помічу, що тим, хто ніколи не займався фитнес-программами, не вдається утримувати позу більше 10-15 рахунків. Але не зневіряйтеся, з часом ваші м’язи звикнуть до навантаження, і тривалість статичної напруги можна буде збільшувати до верхньої межі.

Спершу намагайтеся утримувати позу 5-10 рахунків, потім, передихнувши, повторите вправу знову. Якщо ви серйозно націлені понизити вагу і прагнете досягти ідеальної фігури, ми рекомендуємо займатися на початковому рівні фізичної підготовленості 3 рази в тиждень по 30 хвилин. Тим, хто хоче просто підкоригувати проблемні зони, рекомендуємо заняття з 1 годині 3 рази в тиждень. Коли ви відчуєте віддачу від занять, скоротите їх до 2 разів. Коли досягніть стабільних успіхів, можете займатися всього 1 година в тиждень, отримуючи задоволення разом з відмінним самопочуттям і прекрасним настроєм.

  Яйца в раціоні бодибилдера


Але при систематичних тренуваннях, особливо тим жінкам, хто тільки починає займатися фитнесом або хто довгий час впродовж декількох років не займався спортом, рекомедуем уважно прочитати наступні правила.

 1. Перше правило тренування-поступовість нарощування інтенсивності і тривалості навантажень. При низькій початковій тренованості, на початковому етапі, потрібний дуже дозований підходити до навантажень. Додавання навантажень повинне складати 3-5% на кожному тижні тренувань по відношенню до досягнутого рівня, а після досягнення високих результатів-менше. Оскільки важко визначити функціональні можливості вашого організму, на початковому етапі не рекомендуємо виконувати вправи до максимуму, оскільки перетренована надовго не дозволить вам приступити до регулярних занять. Не слід відразу прагнути до досягнення кінцевих результатів і з іншої причини. Дослідження показують, що ефект від тренування на перших етапах вище, ніж на подальших, коли ви наближаєтеся до межі своїх можливостей. Справа не лише в небезпеці передозування навантаження, але і в тому, що посильні, тобто значні, але не граничні фізичні навантаження, набагато ефективніше покращують стан внутрішніх органів. Тому не поспішаєте в найкоротший строк надолужити прогаяне і терміново стати красивою. Таке нетерпіння небезпечне. Поступовість, поступовість і поступовість-ось ваш девіз!
 2. Друге правило, яке необхідно враховувати, полягає в різноманітності вправ. Для якісної різноманітності фізичних навантажень вам достатні від 7 до 12 вправ, та зате що істотно відрізняються один від одного. Це дозволить тренувати різні сторони функціональних здібностей усього організму. Якщо включати тільки одне або дві вправи, та до того ж якщо вони впливають тільки на невеликі групи м’язів, то досягається вузькоспеціалізований ефект від тренування. Не можна підтягнути живіт або добитися тонкої талії, маючи слабкі м’язи спини, також не можна підкачати м’язи сідниць, не тренуючи стегна.
 3. Третє правило, дотримання якого забезпечує активну протидію передчасному старінню, полягає в першочерговому тренуванні рухової функції. Це стосується передусім тих жінок, чий вік більше сорока. Якщо ще зовсім нещодавно для людей середнього і літнього віку вважалися протипоказаними деякі вправи, то зараз дослідження спростовують старі дані. Дозовані вправи калланетики найбільш ефективні для оздоровлення. Чим більше відвикає організм від конкретного руху, тим цінніше воно в якості засобів тренування. Якщо, звичайно, не забувати про строге дозування і поступовість нарощування навантажень. До речі, мама Каллан Пинкней, якій 80 років, із задоволенням займається калланетикой, роблячи активну протидію старінню.
 4. Четвертим правилом є систематичність занять. Тільки при регулярних заняттях ми зможемо отримати максимальний ефект, тобто не лише добитися ідеальної фігури, але підтримувати оптимальний фізичний стан організму довгі роки.
  Гейнер - як вибрати і як приймати


Дивіться також

 1. 8 розтягуючих вправ для розминки 0 8 розтягуючих вправ для розминки Мета розминки-підготувати наші м’язи до майбутньої роботи і підвищити рівень функціонування основних систем організму.
 2. калланетика-15 класичних вправ для домашніх тренувань 0 Калланетика-15 класичних вправ для домашніх тренувань Класичні вправи калланетики, які допоможуть вам завжди залишатися в хорошій формі.
 3. комплекс калланетики для спалювання жиру 0 Комплекс калланетики для спалювання жиру До вашої уваги, унікальний комплекс вправ калланетики, спрямований на ефективне спалювання жиру в найкоротші терміни.

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ