Зв'язатися з автором

Що їли і як тренувалися Римські гладіатори?


В давнину не було тренажерних залів. Оскільки ж тренувалися гладіатори і якою була дієта цих безстрашних воїнів?
що їли і як тренувалися римські гладіатори

У кожного є власне представлення якими були бійці Колізею. Усі знають, що вони билися з левами, тиграми і ведмедями. Билися один з одним на смерть з важкою зброєю, одягнені в непідйомні для звичайної людини бронзові обладунки. Гладіатори були справжніми машинами для вбивства. Суворі, відчайдушні і умілі бійці Древнього Риму знали і уміли лише одне-битися і перемагати на арені, під крики багатотисячного натовпу.

Гладіаторами ставали зазвичай вимушено. Їх набирали з військовополонених, рабів або засуджених на страту злочинців. Кожен з новачків був зобов’язаний пройти річну підготовку в школі гладіаторів, а потім, битися на арені впродовж трьох років. По закінчення цього терміну, якщо звичайно воїн виживав, вважалося, що він віддав борг суспільству. Гладіаторові вручали символічний дерев’яний меч і відпускали на усі чотири сторони.

У кінофільмах гладіатори представлені мускулистими воїнами, але насправді справжні гладіатори були схожі швидше на борців сумо.

  Розведення гантелей в нахилі


Австрійський археологічний інститут зовсім нещодавно провів дослідження кісток гладіаторів. Згідно з отриманими даними була встановлена дієта древніх воїнів. Вони живилися в основному зерном, бобами і сухофруктами. Від такої їжі вони набирали неабияку кількість кілограмів. Але це не означає, що у гладіаторів були відсутні м’язи, просто жировий прошарок складав практично половину від ваги м’язової маси.

Ці дані дійсно себе виправдовують і докази тому зовнішній вигляд учасників змагань по пауерліфтингу, де люди, з подібною статурою, мають саму феноменальну силу.

Живлення гладіаторів не було випадковим. Як показують останні дослідження європейських ученных, вони живилися організовано за певною схемою, як сучасні професійні спортсмени. Крім того, усупереч банальній логіці, яка підказує, що ці “універсальні солдати” повинні були споживати гори м’яса, щоб ростити м’язи, гладіатори були вегетаріанцями, хоча і вимушено.

Такий висновок що дослідило останки ученным дозволив зробити аналіз вмісту стронцію в кістках знайдених в масовому похованні. Рівень стронцію був в двоє вище чим в останках вільних Римських громадян. Це означає, що гладіатори живилися практично виключно вегетаріанською їжею. Як відомо, стронцій зміцнює кістки, і окрім цього, дозволяє прискорити процес загоєння кісток при переломах.

  Як розпланувати живлення при наборі м'язової маси для чоловіків - приклад дієти


римський гладіатор

У гладіаторів були суворі правила відносно живлення, за виконанням яких стежило безпосереднє начальство. Вони їли виключно специфічну їжу і в певних кількостях. Не пили крижаної води і напередодні поєдинку відмовлялися від вина, а в день бою і від їжі зовсім.

Гладіаторам був наказаний особливий раціон, якого дотримувалися усі бійці,-і раби, і вільні. На такій дивній дієті гладіатори витримували інтенсивні тренування, швидко нарощували м’язову масу і набирали вагу.

В давнину не було тренажерних залів, тому гладіатори використали вправи в яких задіювалося якомога більше м’язів одночасно. Основою їх тренінгу була так звана послідовна гімнастика, яка була винайдена в Древньому Римі.

Система є прогресивною формою гімнастики, розробленою з метою максимізації сили і атлетичних здібностей. Вправи з власною вагою ще в глибокій старовині служили відмінним засобом для досягнення прекрасної фізичної форми і розвитку витривалості. Але древні атлети не розглядали таку гімнастику, як просто вправи на витривалість. Це була система для розвитку сили і потужної мускулатури у воїнів античних часів. Передусім-це віджимання від землі, присідання з партнером на плечах, біг і стрибки з додатковою вагою, постійні спаринги з дерев’яною зброєю, один проти трьох.

  Нахили вперед з штангою


Виконання вправ ускладнювалися додатковою вагою на тілі гладіатора. Вже тоді тренінг підкорявся принципу-важко у вченні, легко у бою! Гладіатори не були джентльменами, тому навіть під час спарингов могли отримувати серйозні травми.

Існує думка, що гладіатори перед сутичкою для підвищення сміливості і притуплювання болю вживали алкоголь. Цей стимулятор дійсно практикувався деякий час, проте незабаром був скасований, оскільки найчастіше стали гинути саме ті бійці, які вживали алкоголь. Особливо перед боєм з дикими тваринами.

Спали гладіатори на рівній і жорсткій поверхні з солом’яною підстилкою. Це обумовлено тим, що тільки рівна і жорстка поверхня дозволяє повною мірою випрямити хребет, розпрямити плечі і дати як слід відпочити.

У таких незвичайних умовах проходили звичайні будні легендарних бійців дві тисячі років назад, пам’ять про яких живе і понині.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ