Зв'язатися з автором

Кращі вправи Дикуля для спини при грижі різних відділу хребта


Сучасний спосіб життя провокує у багатьох людей проблеми з хребтом. Надмірні навантаження або їх відсутність, травми спини призводять до того, що м’язи втрачають пружність, а сам хребетний стовп може почати деформуватися. З серйозних наслідків таке нерідке явище, як міжхребетна грижа-захворювання, яке заподіює серйозний дискомфорт. Добре зарекомендував себе метод Дикуля при грижі хребта. Відомий ортопед Валентин Дикуль пропонує спеціальний комплекс вправ, які спрямовані на лікування цієї патології.

Зміст

 • Трохи про захворювання
 • Лікування грижі хребта по Дикулю
 • Вправи Дикуля для спини при грижі: техніка виконання
  • Вправи Дикуля при грижі шийного відділу хребта
  • Вправи при грижі грудного відділу
  • Вправи Дикуля при грижі поперекового відділу хребта
 • Вправи Дикуля для лікування грижі на відео

Трохи про захворювання

Грижа вважається досить складним захворюванням. Нерідко рекомендується хірургічне втручання. При цьому треба враховувати, що операції на хребетному стовпі досить небезпечні. Існує ризик ушкодження спинного мозку і інші наслідки, тому за наявності можливостей в інтересах, як пацієнта, так і лікаря обійтися без них.

Хребетна грижа є наслідком порушень обмінних процесів в дискових тканинах, травм і надмірних навантажень. Нервові закінчення затискаються зважаючи на випинання пульпозного ядра. Міжхребетні диски патологічно деформуються. Зважаючи на тривалу дегенерацію диск втрачає рідину і стає крихким. Також при грижі розривається і випинається фіброзне кільце.

Заходи лікування при грижі попереково-крижового відділу хребта завжди визначаються почуттям локалізації, стадією розвитку захворювання, а також наявністю ускладнень.

  Уся правда про те, як спалити жир на животі швидко і ефективно!


З безоперационных методів може знадобитися прийом протизапальних і болезаспокійливих медикаментів, новокаїнові блокади, лікувальна фізкультура, масаж і витягування хребта, носіння корсета, ряд методів фізіотерапії. У багатьох випадках при їх комплексному поєднанні можна позбавитися від необхідності хірургічного втручання.

Якщо за 12 тижнів ці методи не дають позитивного результату, потрібно операцію. Вона може бути малоінвазивною або з відкритим доступом. Врахуйте також те, що після оперативного втручання може знадобитися тривала реабілітація.

Лікування грижі хребта по Дикулю

Валентин Дикуль розробив свою методику після того, як сам отримав травму хребта. І вона змогла допомогти великій кількості людей повернути рухливість.

Основою методу є вправи Дикуля при грижі хребта. Щоб вони дали добрі результати, треба дотримуватися певних правил, які допоможуть зробити темп виконання правильним, а навантаження-допустимими при цій патології.

Тривалість занять треба збільшувати поступово. На початкових етапах занадто тривале тренування може посилити ситуацію. Також врахуйте, що для досягнення результату треба працювати довго і старанно-вправи не дають швидкі результати.

Отже, основні правила при виконанні вправ наступні:

 • Важливо контролювати осанку. Можна використати спеціальні корсети і осанку, які перешкоджатимуть розтягуванням.
 • Поєднуйте гімнастику з мануальною терапією, масажем і іншими заходами, які призначив лікар.
 • Фізичні навантаження мають бути дозованими. Відчувши мінімальний біль і дискомфорт, зменшите тяжкість противаг на снарядах.
 • Не допускаються стрибки і різкі рухи.

Правильне виконання допоможе значно зменшити больовий синдром, зміцнить м’язи спини.

  Лікувальний гімнастика при міжхребетний грижі - кращий вправи для хребта


Одна з помилок хворих полягає в тому, що після того, як сильний біль пройшов, вони різко підвищують навантаження, думаючи, що це значно прискорить процес відновлення. Робити так не можна-будь-яке збільшення активності має бути поступовим, і м’язовий корсет має бути готовий до навантажень, що покладаються.

Вправи розділяються на групи:

 • Щадний курс. Виконується на першій стадії захворювання. Навіть щонайменше перенапруження не допускається. Комплекс спрямований на підготовку хворого до одужання. Вправи відновлюють зв’язки між спинним мозком і м’язовими тканинами.
 • Проміжний курс. Тривалість етапу визначається тяжкістю захворювання, рівнем підготовки пацієнта і особливостями організму.
 • Складний курс. Спрямований на відновлення пошкодженого відділу хребта, на закріплення отриманих результатів. Тільки міцні м’язи можуть витримувати навантаження і утримувати тіло в його природному положенні. Це є основною умовою закріплення результату надовго.

До наступного курсу можна переходити лише після повного відробітку попереднього. Немає конкретних термінів, усе визначається тільки тим, як працює сам хворий, і наскільки він націлений на одужання-це дуже важливий аспект.

Треба враховувати, що гімнастика Дикуля для хребта при грижі має протипоказання. Їх мало, але вони є. За наявності певних неприємних симптомів від виконання деяких рухів треба буде відмовитися.

До протипоказань відносяться наступні:

 • висока температура;
 • порушення кровопостачання головного мозку;
 • довготривалі м’язові болі;
 • відчуття здавлення.

Загострення патології хребта-тимчасове протипоказання.

Також тренування заборонені при таких станах:

 • злоякісні новоутворення;
 • захворювання серця;
 • гемофілія.
  Як швидко накачати прес в домашніх умовах до кубиків


Починати виконувати гімнастику можна тільки купірування гострого нападу, нормалізації стану пацієнта і консультації лікар.

Вправи Дикуля для спини при грижі: техніка виконання

Валентин Дикуль розробив велику кількість комплексів, проте вправи при грижі відрізняються, оскільки призначені для зміцнення конкретних м’язових груп. Можуть бути показані певні елементи з йоги, пилатеса, розтяжки. Вправи підбираються індивідуально, проте завжди вони спрямовані на зміцнення спини.

Можуть включатися в комплекс наступні елементи:

 • “Планка”. Робиться в упорі на лікті і пальці ніг.
 • Виси на петлях, що пропускаються пахви.
 • Плавні нахили тулуба в сторони.
 • Вис на турніку.
 • Підйом ніг з положення лежачи.

У реабілітаційних центрах представлена велика кількість спеціальних тренажерів. Для тренувань будинку буде досить і шведської стінки. За відсутності можливості її застосовувати, можна використати гумові джгути, які допомагають пом’якшити навантаження на суглоби і зв’язки.

Вправи Дикуля при грижі шийного відділу хребта

При захворюванні в шийному відділі хребта гімнастика може виконуватися тільки в реабілітаційний період. Також можна робити її для профілактики.

Вправи робляться в положенні сидячи на стільці:

 • При грижі в шийному відділі корисно одночасно натискати на лоб і потилицю. Долоню покладіть на лоб і давіть на нього упродовж трьох секунд, щоб шия при цьому прогиналася назад. Виконується три рази. Потім те ж саме робиться з долонею на потилиці.
 • Закиньте голову назад, після плавно опустите підборіддя до зони яремної ямки.
 • Сядьте рівно, голову відкиньте назад. Намагайтеся торкнутися вухом лікуючи. Зробіть по п’ять нахилів в обидві сторони.
 • Зробіть по 10 поворотів голови до плечей. Рухатися треба плавно, без ривків.
  Для чого потрібні вітаміни Омега - 3-6-9 і в чому їх користь?


Для підвищення результативності комплекс рекомендується поєднувати з плаванням або аеробікою.

Вправи при грижі грудного відділу

Ця ділянка хребта дає можливість забезпечити стабілізацію і нормальної осанки. Вправи, представлені нижче, сприятимуть зменшенню грижі в грудному відділі:

 • Ляжте на спину, розведіть ноги на ширину плечей, руки схрестите на грудях. На вдиху поверніть тулуб убік, щоб протилежне плече відірвалося від підлоги. Ноги і таз не повинні рухатися. Плавно прийміть початкове положення. Спочатку робіть 8 повторів в обидві сторони і поступово збільшуйте цю кількість.
 • Положення таке ж. Руки треба обхопити предплечьями. Корпус намагайтеся максимально розгортати в сторони, не рухаючи при цьому ногами і сідницями.

Регулярне виконання цих вправ допоможе понизити біль в грудному відділі і усунути відчуття здавлення.

Вправи Дикуля при грижі поперекового відділу хребта

Гімнастика виконується в положенні лежачи на рівній і твердій поверхні. Іноді можуть вимагатися спеціальні пристосування, такі як палиця і гумові стрічки. Вправи повторюються по 8 разів за підхід. З часом робиться три підходи, перерва між якими складає дві хвилини.

Зразковий комплекс може бути наступним:

 • Спочатку треба розігріти м’язи. Для цього потрібна нескладна розминка, яка може включати повороти, різні нахили, потягування.
 • Зафіксуйте ноги петлями в положенні лежачи. Ліве стегно плавно підводьте і розгортайте його управо. Те ж саме повторите для другої ноги. При цьому плечі не повинні відриватися від підлоги.
 • Схрестіть руки на плечах, ноги розсуньте на ширину плечей. Підніміть плечі і оберніться управо, а після вліво.
 • Схрестіть руки на грудях. Трохи підведіть ноги і відведіть їх убік. Затримайтеся на декілька секунд і поверніться в початкове положення, після виконайте те ж саме в інший бік.
 • Початкове положення аналогічне. Разом з відведенням ніг убік треба підводити корпус.
 • У положенні лежачи на спині, підтягніть ступні до сідниць. Опускайте коліна в сторони і намагайтеся доторкнутися ними до підлоги.
  Безпечна зарядка для вагітних в 1, 2, 3 триместе


Завдяки регулярним тренуванням з поступовим збільшенням навантажень скелет поступово повернеться в нормальний стан. Вправи треба виконувати впродовж усього життя, оскільки інакше можливий регрес і обмеження рухливості.

Регулярні заняття з методики Дикуля разом з дотриманням усіх рекомендацій фахівця допомагають хворому міжхребетною грижею повернутися до повноцінного життя. Кращий доказ ефективності комплексу-це особистий досвід самого автора методики. Але не чекайте, що буде легко. Тренуватися треба щодня, викладаючись по максимуму. Це дозволить зменшити біль і нормалізувати рухливість хребта. Методика унікальна тим, що допомагає хворому забути про хворобу, а не учить жити з нею. Вона допомогла багатьом людям відновити здоров’я.

Пропонуємо подивитися відео з вправами Дикуля при грижі.

Вправи Дикуля для лікування грижі на відео
© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ