Зв'язатися з автором

Як позбавитися від м’язового болю після тренувань?


боротьба з м'язовими болями М’язові болі після тренування-нормальне явище. Природно, якщо не йдеться про патологію, приміром-травмам суглобів, розривам тканин, вивихам. Раніше вважали, що причина болю криється в молочній кислоті, але ця помилкова думка. Неприємні відчуття пояснюються запаленням + мікротравмами в м’язах. Цей стан має наукове визначення-крепатура.

Зміст

 • “Ідентифікуємо” біль самостійно
 • Як прибрати біль в м’язах після тренувань, якщо вона носить постійний ниючий характер?
 • Як позбавитися від м’язового болю після тренування, якщо вона різка і сильна?
 • Як зняти м’язовий біль після фізичного навантаження за допомогою розминки?
 • Чи можна приймати гарячу ванну після тренування?
 • Як прибрати біль в м’язах після тренувань за допомогою масажу?
 • М’язовий біль після тренування-як позбавитися від неї назавжди?

“Ідентифікуємо” біль самостійно

Сильні болі в м’язах після тренування можуть бути свідоцтвом травм або перетренованої. Ознаки “нормального” стану :

 • Біль виникає на 1-2 день;
 • М’язи болять у момент навантаження, наприклад, при ходьбі, піднятті важких предметів (залежно від того, що ви опрацьовували напередодні).

Причиною нормальних болів є мікротравми м’язових волокон, сприяючих активізації захисних сил організму і підвищенні секреції гормонів. У результати ваші м’язи збільшуються.

  Смузи з шпинату забезпечить організм максимальною кількістю лютеїну


Як прибрати біль в м’язах після тренувань, якщо вона носить постійний ниючий характер?

крепатура після тренувань Постійне відчуття слабкості і сильні болі можуть свідчити про перетреновану спортсмена. Організм виснажений. Рекомендації:

 • Перегляньте тренувальний процес;
 • Змініть раціон харчування.

Секретів тут трохи-втома швидка стомлюваність пов’язані або з нестачею протеїну, або із занадто сильним навантаженням, з яким організм не може впоратися. Зверніться до професійного тренера, нехай складе вам кваліфіковану програму. Також додайте в раціон більше білку-курячої грудки, яєць, сиру.

Як позбавитися від м’язового болю після тренування, якщо вона різка і сильна?

Сильний біль після або під час тренування говорить виключно про травму. Вона пронизлива, сковує рухи. Наприклад, травми плеча елементарно не дадуть вам підняти руку, а при травмі колінного суглоба ви не зможете нормально наступати на ногу.

Рекомендація тут одна-звернутися до лікаря. Період реабілітації досить тривалий-біля 2-х тижнів.

Це цікаво:
Трохи про живлення для м’язів:
Протеиновые коктейлі для росту маси своїми руками
Без хорошої розтяжки нікуди:
Розтяжка з Джанет Дженкинс
  Як правильно дихати?


Як зняти м’язовий біль після фізичного навантаження за допомогою розминки?

Розминка-цей ефективний засіб від болю в м’язах після тренувань. Рекомендується розминка на вулиці, так ви відчуєте результат набагато швидше внаслідок того, що організм насититься киснем (відповідно, і м’язи).

Тренера радять повторити вправи, які виконувалися напередодні, тільки інтенсивність тренування має бути невисокою. Це злегка понизить дискомфорт, але повністю позбавитися від болю навряд чи вдасться.

Чи можна приймати гарячу ванну після тренування?

чи Що може бути приємніше гарячіше ванною після важкого тренування? Звичайно ж, приймати ванну дозволено. Тільки ефекту не буде.

У м’язових волокнах відбувається запальний процес і самим невірним рішенням буде ще більше розігріти організм. Гаряча ванна після тренування не зніме біль в м’язах. Куди краще з цим завданням впорається холодний душ, підходить також чергування холодної/теплої води. Така гра на контрастах відновить сили, відновить бадьорість і наповнить вас енергією. В цілому-вам потрібний душ, тільки з прохолодною водою, а не гарячіше.

Як прибрати біль в м’язах після тренувань за допомогою масажу?

Якщо ви не знаєте, чим зняти м’язовий біль після тренування-скористайтеся послугами професійного масажиста. Тут ви отримаєте сьогодення “комбо” :

 1. М’язи розслабляться;
 2. Шкіра стане більше підтягнутою і пружною, целюліт зникне за декілька місяців повністю.
  Джаннет Дженкинс - 21 day total body circuit workouts


Масажист-це одне з кращих “ліків” після складного тренінгу. Якщо бракує грошей або часу на професіонала-попросите кохану людину розім’яти вас увечері або зробіть масаж самостійно, благо на ринку доступна безліч девайсов, що дозволяють гарненько пропрацювати тіло.

М’язовий біль після тренування-як позбавитися від неї назавжди?

Навіть найдосвідченіші спортсмени відчувають біль після інтенсивного тренінгу. Навряд чи Ронни Колеман після жиму ногами 1044 кг спокійно стрибає по сходинках наступного дня. Щоб не ставити питання про те, як зменшити біль в м’язах після тренувань, краще спочатку не допускати наступних помилок:

 • Неправильне харчування-запорука дискомфорту. Розрахуйте добову потребу у БЖУ і грамотно складайте раціон;
 • Багато тренувань-основа болю в м’язах. Складіть чіткий план тренувань, займайтеся в залі через день. Інтенсивні щоденні заняття з великою вагою підходять тільки для професійних бодибилдеров і пауерліфтерів;
 • Як зняти м’язовий біль після тренування, якщо ви не дотримуєтеся техніки виконання вправ? Відповідь тут один-ніяк! Обов’язково ретельно наслідуйте рекомендації по виконанню вправ, відпрацьовуйте техніку, не навантажуйте незміцнілі м’язи великою вагою.
  Продукти прибирають жир з живота і заважають схудненню - 2 списки, які треба знати на зубок


Крепатура-явище безпечне, проходить без лікування на 3-й день після інтенсивного тренінгу.

Мало знати як зняти біль в м’язах після тренувань, треба ще при цьому мати досить міцне здоров’я, тому, навіть при щонайменшому дискомфорті (різанням, ниючому, пекучому, гострому болю) краще відразу ж скористатися послугами лікаря. Він допоможе прибрати травми на початковій стадії.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ