Зв'язатися з автором

Обруч для схуднення


обруч для схуднення

Обруч вважається одним з кращих тренувальних аксесуарів для будинку. Нібито з його допомогою можна зменшити талію і спалити зайвий жир, особливо на животі. Популярність обруча не спадає з 90х років, так само як і попит на цей товар, але чи допоможе він схуднути?

Що відомо про обруч?

Принцип дії як думає багато хто, простий, і виглядає таким чином: ви за допомогою обертальних рухів і помірного фізичного навантаження “атакуєте” вашу талію, що призводить до розщеплювання жиру в цій області, а це зменшує талію і позбавляє від зайвої ваги.

Окрім цієї вправи з обручем і його обертання витрачають калорії, отже, допомагають худнути. Чим важче крутити обруч-тим ефективніше вправа. Також рекомендується тренуватися з обручем щодня, і якомога більше, аж до цілої години щодня.

Адептів такої віри досить багато. У мережі можна знайти безліч інформації стосовно користі обруча, його ефективності і тому подібне, не кажучи вже про приклади трансформації схуднення, нібито тільки за допомогою обруча.

  Таблиця калорійності сирів і сиру


Практика застосування обруча

У реальності усе трохи інакше. Давайте підемо по порядку:

 • Зовнішня дія

  Фізіологічна дія на талію у вигляді помірних ударів обручем по талії жодним чином не впливає на відсоток жиру в організмі і на кількість жиру в талії. Легені ушкодження не ведуть до втрати жиру, а зайва вага-це не лід і не камінь, який можна розтопити або розбити. Сама концепція помилкова, адже вона пропонує за допомогою серії міні-ударів схуднути. У такому разі можна бити себе палицею або рукою і тим самим худнути? Маловірогідно і необгрунтовано з точки зору фізіології.

  Більше того, важкий обруч навпроти-може збільшити вашу талію, адже ви розвиваєте м’язи кора занадто агресивним способом. Навантаження носить пряму дію не стільки на внутрішній шар м’язів, скільки на зовнішній разом з шкірним покривом, лімфою і з власним втручанням в кровотік.

 • Витрата калорій

  Відомо, що для схуднення підійдуть будь-які вправи, адже вони витрачають калорії, а схуднення-це контроль над балансом отриманих і витрачених калорій. Проте згідно з науковими даними і декількома дослідами на людях, витрата калорій при крученні обруча досить мала. Частенько дані фальсифікуються компаніями, що виробляють обручі і схожі “тренувальні” аксесуари. Зараз це особливо поширено, адже інтерес до обруча знижується на тлі винаходу таких домашніх тренажерів як гумові стрічки, петлі TRX, і тому подібне

  В середньому людина може витратити від 150 до 200 ккал за годину обертання обруча. Йдеться про нон-стоп режимі, з ідентичною інтенсивністю. Непоганий показник, який теоретично може допомогти багатьом схуднути. Проте крутити обруч цілу годину досить складно, і частенько нереально для новачків.

  Також не слід забувати, що обертання обруча-ця не силова вправа. Воно не витрачає глікоген і креатинфосфат, і вже тим більше не розвиває м’язові волокна. Плюс силових вправ-отримання тонусу м’язів і відповідна корекція зовнішнього вигляду. Обертаючи обруч ми лише витрачаємо калорії, без додаткових бонусів, як це відбувається при іншій фізичній активності. Наприклад, у бігу ви збільшуєте витривалість, спалюєте багато калорій, розвиваєте м’язи ніг. У силових тренуваннях навантажуєте м’язи, будуєте нові волокна, які витрачають більше калорій, і при цьому стаєте сильніше.

 • Зменшення талії

  Ми вже побіжно торкнулися цього питання вище, проте варто виділити його окремо. Багато хто купує обруч з надією на те, що зможуть схуднути тільки в животі, адже обертання відбувається за рахунок активації м’язів кора і талії. Але реальність, на жаль, не так приваблива як ця гіпотеза.

  Наше тіло не уміє худнути вибірково тільки в одній або в декількох областях. Ми втрачаємо жир поступово і рівномірно по усьому тілу. Ілюзія виникає із-за надмірного скупчення жиру в одному місці. Вам здається, що зменшується найбільша частина тіла, адже вона найпомітніша, тоді як ви худнете поступово скрізь, і по трохи трохи.

  Вправи на прес не спалюють жир на животі, так само як і вправи з обручем не активують втрату жиру саме на талії. Ви усього лише витрачаєте калорії. Під час фізичного навантаження жири практично не витрачаються, а навіть якщо б витрачалися, ви б не змогли витратити їх велику кількість. Нагадаємо вам, що калорійність 1 грама жиру-9 ккал. Припустимо на тренуванні ви зможете витратити 400 ккал тільки жиром, без участі глікогену, білків і інших джерел палива в тілі. 400/9=44.4 г жиру.

  Тобто навіть в теорії ви не зможете спалити багато жиру. Сорок п’ять грам-це копійки. А в реальності цифра ще менша. Вправи потрібні лише для загальної витрати калорій, щоб тіло почало компенсувати витрати енергії в процесі відпочинку і відновлення.

  Якісне тренування від болів в спині і попереку в домашніх умовах


Style підсумок

Обертання обруча-непогана вправа для витрати калорій і відповідно для схуднення, але не слід позиціонувати його як унікальний засіб для зменшення талії і для прицільного спалювання жиру на животі. Це усього лише обертання обруча. Дивіться на наукові факти: ніякої переваги перед іншими вправами тут немає, і не було.

Намагайтеся підходити до питання схуднення комплексно. Використайте усі методи але трохи. Невеликий дефіцит калорій, помірний контроль над живленням, трохи фізичного навантаження і тому подібне. Баланс-це ключ до успіху.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ