Зв'язатися з автором

Залежність від солодкого. Як позбавитися від тяги до солодкого?


залежність від солодкого. як позбавитися від тяги до солодкого

“Тістечка-це дві хвилини у роті, дві години в шлунку і усе життя на стегнах”.

Народна приказка

Люди, що випробовують сильну тягу до солодкого, не можуть обмежувати себе в улюблених ласощах. Їх настрій, працездатність і самопочуття безпосередньо залежить від з’їденої шоколадки або цукерки. Зараз стало модно лаяти таку харчову поведінку. Його соромляться, і це нав’язує більший стрес. Але чи правильно це?

Причини тяги до солодощів

Причина проста-еволюція. Голодні роки розвитку людини і його подальшого формування зробили наш мозок унікальним інструментом для здобичі їжі і її засвоєння. Сотні гормонів і клітин працюють разом і впливають на вашу підсвідомість. Якщо вам хочеться м’яса-означає бракує білку або вітаміну В12, якщо хочеться солодкого, означає енергія на нулі, як і рівень цукру в крові.

Боротися з тягою до солодкого не треба. Викоренити її не вийде. Людина створена таким чином. Мозок отримує найвище задоволення від найкалорійнішої, доступнішої і легкозасвоюваної їжі. Чим більше калорій-тим краще. Чим простіше їжа для засвоєння-тим краще. Раніше в голодні часи ця властивість цінувалася, проте в сучасних реаліях воно робить людей повними.

  Slim in6 Rapid Results : друга частина програми "Схудни за 6 тижнів»


Чи варто боятися солодкого?

Солодощі невинні. Можна поїдати багато солодощів, залишаючись у своїй нормі калорій. Проблема в тому, що при безконтрольному вживанні простих вуглеводів, відчуття голоду і голодна інтуїція погано спрацьовують, і без підрахунку калорійності блюд легко перевищити свою норму, що зрозуміло із-за надлишку енергії приведе до ожиріння.

Солодке не веде до ожиріння, але при раціоні з домінуючими продуктами у вигляді простих вуглеводів потовщати набагато простіше. Солодощів не слід боятися, треба усього лише адекватно підходити до їх вживання, стежачи за загальною кількістю.

Як позбавитися від тяги до солодкого?

Найефективніший спосіб-перестати обмежувати вживання солодкого. Звучить парадоксально, але це єдино вірний підхід до помірного поїдання солодощів і інших простих вуглеводів. Чим суворіше заборона, тим складніше контролювати себе. Система стає нестабільною, перетворюючись на відстрочений зрив. У стандартній схемі, яка має на увазі повну відмову від солодкої, є істотний психологічний мінус-їжа перетворюється на нагороду.

Людина звеличує солодощі, і намагається нагородити себе ними після тривалої стриманості. Це нагадує курця який кинувши палити, викурив сигарету на честь того, що тривалого, що утримується від паління.

  Зменшуємо ляшки в об'ємі - кращі способи


Ви не зможете відмовитися від солодкого, оскільки воно всюди. Сучасна харчова індустрія не припустимо цього. Тому треба бути гнучкішим. Не сприймайте солодке у багнети-це звичайні продукти. Перестаньте демонізувати і боятися їх.

Включайте невелику кількість солодкого (до 300 ккал в добу) у ваш раціон, і потреба в нім зникне. Немає заборони-немає сильного бажання. Головне-обмежувати надмірну кількість простих вуглеводів, а зробити це набагато простіше.

Можливо, вас зацікавить гнучка дієта, в якій не відчувається істотні заборони. Проте якщо ви відноситеся до тих людей які спробувавши шматочок торта, не можуть відмовити собі в поїданні цілого, спробуйте іншу схему.

Використайте замість цукру замінники, наприклад стевию. Вона не шкодить організму, дає солодкість і не містить калорій у великому об’ємі. Замінивши звичні напої і солодощі стевией, ви разюче понизите калорійність раціону практично не відчуваючи цього.

Style Підсумок

Залежність від солодкого-це нормально. Це не хвороба, і боротися з цим не треба. Вам необхідно лише злегка підлаштувати свій ритм життя і раціон під помірну кількість солодкого. Крайнощі у вигляді повної відмови або навпроти-надмірне споживання простих вуглеводів однаково погані. У усьому потрібна міра і баланс.

  Fix Extreme з Отумн Калабрес : детальний опис усіх тренувань + відгук про програму© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ