Зв'язатися з автором

Гейнеры. Що таке і як приймати?


гейнеры. що таке і як приймати

Що таке гейнер?

У світі спортивного живлення особливу нішу займають гейнеры-білково-вуглеводні суміші, що включають різні вітаміни, амінокислоти, мікроелементи, креатин і інші інгредієнти.

Для чого приймають гейнер?

Основним завданням будь-якого гейнера є збільшення загальної маси тіла і швидке поповнення енергетичних запасів. Відповідно, гейнеры призначені для тієї категорії людей, яким необхідно за невеликий проміжок часу істотно додати в м’язовій масі. Наявність в раціоні всього трьох порцій гейнера в добу, за умови регулярних занять спортом, дасть очікуваний ефект.

Окрім збільшення маси, гейнеры також використовуються як енергетики. Наприклад, для нормальної фізичної активності організм потребує енергії, в ролі якої, як правило, виступає глікоген, що накопичився в м’язах.

Вже через 45 хвилин тренування запаси глікогену добігають кінця, а організм спортсмена переходить в катаболічну фазу, якій властиве руйнування м’язової тканини за допомогою вироблення кортизолу.

Підвищення рівня глюкози в крові здатне не допустити виникнення подібної ситуації. І найпростішим способом підвищення є швидко засвоювані вуглеводи, якими багатий гейнер.

  Як накачати руки


Для росту і відновлення після переходу в анаболічну фазу м’яза потребують білки. Причому, обов’язково в швидко засвоюваному білку. Гейнер задовольняє усі вищезгадані потреби.

Кому можна приймати гейнеры?

Головні споживачі гейнеров-эктоморфы або ж люди з худорлявою статурою, якою не властиві проблеми жировідкладення. Висока швидкість метаболізму не дозволяє спортсменам цього типажу наростити необхідні і такі бажані об’єми.

Включення в раціон спортивних добавок, що піднімають калорійність добового раціону-єдиний варіант, що дозволяє досягти поставленої мети.

Спортсмени, що займаються аеробними навантаженнями упродовж тривалого часу, наприклад, футболісти, баскетболісти, боксери, легкоатлети і інші, потребують додаткових джерел енергії, таких як гейнеры.

Завдяки своїм властивостям, гейнеры в таких випадках виступають відновниками сили або енергетики.Вони відмінно підтримують високий рівень енергії під час тренувань або ігор і прекрасно відновлюють сили безпосередньо після занять.

Ендоморфам або людям, з схильністю до повноти прийом гейнеров не рекомендований. А усе через те, що велика частина вуглеводів, що поступають, перетворюватиметься на жирову тканину. Для росту м’язової маси саме цієї категорії людей рекомендується прийом протеиновых сумішей, а якщо справа доходить до вуглеводів-те вони мають бути повільними. Вирішувати, що краще гейнер або протеїн слідує, виходячи зі свого соматипа.

  Користь і шкода велотренажера. Що дає велотренажер: які м'язи тренує, скільки калорій спалює?


Добова потреба

Як правило, в інструкції до гейнерам завжди вказана рекомендована добова доза, і яка кількість інгредієнтів в нім міститься. Уважно читайте рекомендації по прийому, оскільки кількість додаткових речовин у кожного виробника своє.

Середньостатистична порція гейнера включає 20-40гр протеїну, біля 50-80гр вуглеводів і невелика кількість ненасичених жирів.

Добову дозу гейнера рекомендовано ділити на декілька частин. Одну частину приймають в проміжок часу між сніданком і обідом, іншу за 1.5-2 години до початку занять або, для відновлення енергії, безпосередньо після тренування.

Як приймати гейнер?

Досвідчені спортсмени сходяться на думці, що прийом гейнера краще всього проводити відразу після тренінгу, оскільки саме тоді виникає білково-вуглеводне вікно. Гейнер здатний його закрити і забезпечити спортсмена усією необхідною енергією для відновлення сил і регенерації м’язової тканини.

Прийом добавки перед тренінгом дозволяє організму отримати енергетичний субстрат у вигляді вуглеводів, які піднімуть ефективність тренувань і збільшать їх тривалість. Висока концентрація амінокислот вже з самого початку занять пригнічуватиме катаболічні процеси. Мінусом цього способу прийому гейнеров може стати наступне-під час тренувань неможлива втрата жиру, а шанси на його приріст збільшуються.

  Що треба знати новачкові у бодібілдінгу


У разі виникнення питання вибору-гейнер або протеїн, можна звернутися до думки досвідченіших спортсменів і тренерів. А вони вважають, що для максимально ефективних занять спортом можна і треба приймати гейнер разом з протеїном, вітамінно-мінеральним і предтренеровочным комплексом. Гейнеры також прекрасно поєднуються з креатином, адже білки і вуглеводи з гейнера сприяють швидшому і ефективнішому засвоєнню креатину.

Як правило, гейнер розмішують з молоком, соком або водою. Співвідношення рідини і гейнера, тобто, як пити гейнер, вибирається виключно з особистих переваг.

Ні в якому разі не варто розмішувати гейнер в гарячій воді-структура білкової молекули змінюється під впливом окропу і здатна втратити усі свої властивості.

Із-за високої енергетичної цінності гейнеры не варто приймати під час періодів сушки, різноманітних дієт і під час роботи над рельєфом.

Шкода гейнера

Гейнер для набору м’язової маси виготовлений з натуральних харчових компонентів і не має особливої відмінності від звичайних продуктів, він не може бути шкідливим. Прийом цієї добавки можуть проводити як чоловіки, так і жінки будь-якої вікової категорії.

  Як вибрати хороші протеиновые батончики: 5 ознак що батончик гідний бути з'їденим


У випадках неправильного зберігання гейнеров, при попаданні вологи або із-за великого змісту простих вуглеводів, в самому продукті можливо виникненні ситуації, при якому відбувається розмноження бактерій. У таких випадках можливий прояв симптомів типового харчового отруєння.

Протипоказання

На питання про те, чи шкідливі гейнеры, відгуки лікарів завжди однакові-ця спортивна добавка може завдати шкоди лише тим, хто страждає індивідуальною непереносимістю інгредієнтів гейнера або лактози.

Хоча, при ферментативній недостатності, характерної хворобам підшлункової залози, можливі випадки розладу травлення.

Style Підсумок.

Гейнер-спортивне живлення номер один, для тих, хто хоче швидко набрати масу. Але за рахунок великого змісту вуглеводів, якась частина маси приростатиме за рахунок жиру. Вибір між набирати повільно якісну масу, або набирати швидко, а потім сушитися-за вами.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ