Зв'язатися з автором

Що таке Амінокислоти і коли їх починати приймати?


що таке амінокислоти і коли їх починати приймати

Що таке амінокислоти?

Будівельним матеріалом для м’язової, сполучної, кісткової і інших тканин нашого організму являється білок. Молекула білку формується з органічних сполук, які називаються амінокислотами.

На цьому роль амінокислот в нашому організмі не обмежується. Вони беруть активну участь в усіх метаболічних процесах.

Ефекти від прийому амінокислот

Амінокислоти можуть виступати як джерело енергії. Завдяки тому, що метаболізм амінокислот відбувається трохи інакше, чим тих же вуглеводів, при заповненому амінокислотному пулі під час тренувань організм отримає в рази більше енергії.

Стимулюючи секрецію інсуліну і активуючи mTOR (білок, що відповідає за регулювання клітинного росту, ділення і синтез нового білку), амінокислоти сприяють запуску м’язового росту, виступаючи при цьому будівельним матеріалом для протеїну.

Амінокислотам також властиво яскраво виражена антикатаболічна дія, якої потребують усі без виключення спортсмени після тренувань або, наприклад, упродовж сушки. А ще амінокислоти сприяють ефективнішому спалюванню жиру.

Для чого потрібні амінокислоти?

Фізичний і психічний тонус, ліполіз підшкірного жиру, катаболізм, діяльність головного мозку-це лише невеликий перелік процесів, які безпосередньо залежать від наявності амінокислот в нашому організмі.

Амінокислоти відіграють важливу роль у виробленні різноманітних гормонів, ферментів і антитіл.

Амінокислоти для росту м’язів

  Як не набрати вагу після пологів?


Під час тренувань, навіть помірної інтенсивності, відбувається розпад більше 80% амінокислот. І оскільки амінокислоти є основним матеріалом для росту і відновлення м’язової тканини, вони є важливою частиною раціону будь-якого спортсмена, який хоче зберегти м’язову масу.

Належний рівень амінокислот захищає м’язи від руйнування, збільшує їх масу і, відповідно, силові показники.

Амінокислоти для схуднення

Практично будь-яка дієта припускає різке обмеження вживання жирів і вуглеводів, що виступають, як правило, у вигляді палива для нашого тіла. Щоб у пошуках енергії організм не удався до використання м’язового протеїну, настійно рекомендується приймати амінокислотні комплекси.

Добова потреба

Незважаючи на широкий діапазон застосування амінокислот, все ж є певні норми перевищувати які, не рекомендується.

Одноразова доза не має бути менша 5гр і це притому, що найбільш ефективні результати досягаються при одноразовому прийомі 10-20гр.

Радимо уважно учитуватися до складу амінокислотних комплексів при купівлі. Багато виробників цілеспрямовано збільшують розміри добавок і зменшують дози амінокислот, намагаючись збільшити вартість свого продукту.

Амінокислоти в продуктах зустрічаються часто-густо. І грамотно складений раціон харчування цілком зможе задовольнити базову потребу в амінокислотах.

Коли починати приймати Амінокислоти?

На початкуючих спортсменів прийом амінокислотних комплексів не зробить зовсім ніякого ефекту. У спортсменів-новачків ресурси організму ще не витрачені і невелика доля м’язової маси.

  Боб Харпер - кардио тренування (Bob Harper - ultimate cardio body)


Амінокислоти підуть на забезпечення м’язів, тільки якщо вони є, інакше організм вважатиме амінокислоти, що поступають, надлишками живлення, і пускати їх на переробку і утилізацію.

Починати приймати амінокислотні комплекси рекомендується мінімум після одного року регулярних тренувань.

Протипоказання і шкода

Амінокислоти за своїм визначенням не можуть вважатися шкідливими, оскільки життєво потрібні організму для нормального функціонування. Проте, деякі протипоказання є.

Наприклад, амінокислоти протипоказані людям з індивідуальною непереносимістю компонентів амінокислотного комплексу, а також що страждає такими захворюваннями, як фенілкетонурія (захворювання, що передається у спадок і пов’язане з порушенням метаболізму амінокислот) або енцефалопатія (не запальне захворювання головного мозку).

Прийом амінокислот проводити необхідно з обережністю у випадках наявного вірусного гепатиту або цукрового діабету, сепсису або артеріальної гіпертонії, захворювань печінки або важкої ниркової недостатності, а також у випадках гіперчутливості.

Чи потрібні амінокислоти?

Не існує непотрібних нашому організму амінокислот. Кожна з них відповідає за виконання певного роду функцій. З таким же успіхом можна засумніватися, чи потрібна цеглина, цемент або будь-який інший незамінний будівельний матеріал для спорудження будинку.

  Аеробіка з Валери Турпин


Замінимі і незамінні амінокислоти

Всього амінокислот налічується 20 видів, з яких замінимими або синтезованими організмом являються 14 видів :

Цистеин і цистин відповідають за синтез протеїнів для росту нігтів і волосся, стимуляцію активності білих кров’яних тілець. Цистеин також здатний зменшувати шкідливі наслідки паління і вживання алкоголю і знешкоджувати шкідливі хімічні речовини. А цистин стимулює загоєння ран і зміцнює сполучні тканини.

Тирозин здатний поліпшити процеси, які пов’язані з обміном речовин, до того ж він віддаляє відчуття фізичної втоми і покращує настрій.

Благотворний заспокійливий вплив на організм робить гліцин, за допомогою якого відбувається синтез інших амінокислот. Також гліцин здатний робити глюкагон, що активує вироблення глікогену.

Основним компонентом сполучних тканин є аланин, що за сумісництвом являється і головним посередником в отриманні м’язами і іншою тканиною енергії з амінокислот, тобто в глюкозо-аланиновом циклі.

Аспаргиновая кислота сприяє перетворенню вуглеводів в м’язову енергію, бере активну участь в процесах метаболізму і пригнічує рівень аміаку після занять.

Важливою кислотою для обмінних процесів в головному мозку являється глутамінова кислота, яка також є джерелом енергії для організму.

Глютамін покращує працездатність мозку і концентрацію, покращує пам’ять і зміцнює імунітет під час інтенсивних фізичних навантажень. Цій амінокислоті властиві антикатаболічні властивості. До того ж глютамін допомагає зберегти м’язову тканину.

  Ефективні вправи від целюліту на ногах і попові ( кращі 15-хвилинні комплекси)


Орнітин відповідає за вироблення гормону росту, роботу печінки і імунної системи.

Пам’ять і нервова система стимулюються амінокислотою серії, яка також відповідає за виробництво клітинної енергії.

Правильна робота зв’язок і суглобів забезпечується проліном. Він також є головним елементом для виникнення сполучних тканин.

Поглинанням і знищенням жирів займається таурин. У його обов’язки також входить поліпшення азотного балансу, пригнічення катаболізму, транспортування глюкози з креатином до м’язів, збільшення витривалості і зниження втрат калію і натрію під час тривалих тренувань.

Всього 9 типів амінокислот є есенціальними або незамінними, тобто організм не в змозі самостійно їх виробляти в достатній кількості. Рівень незамінних амінокислот завжди слід підтримувати за допомогою їжі або харчових добавок.

Ізолейцин є прекрасним джерелом енергії для м’язів, допомагає у боротьбі з перевтомою, запобігає розпаду м’язової тканини і сприяє виробленню гемоглобіну.

Джерелом енергії на клітинному рівні служить лейцин. Він також уповільнює розпад клітин і сприяє швидшій регенерації кістковою і м’язовою тканин.

У зв’язці з ізолейцином і лейцином, валін є прекрасним джерелом енергії в м’язових клітинах.

  7 рад з правильного харчування для пресу на животі


Гистедин відповідає за синтез червоних і білих кров’яних тілець і використовується для лікування різних алергічних захворювань.

Лізин регулює синтез білку в сполучній тканині і м’язах, а також сприяє виробленню колагену і росту кісткової тканини. При з’єднанні лізину з вітаміном С утворюється L-карнитин, що підвищує витривалість м’язів.

Знешкодженням токсинів і підтримкою імунної системи в нормі займається треонін, за сумісництвом головний компонент колагену.

Основним елементом у виробленні колагену є фенілаланін. Ця амінокислота також відповідає за зміцнення пам’яті, підвищення розумових здібностей і пригнічення відчуття голоду.

Зниженням холестерину ми зобов’язані належному рівню метіоніну, який до того ж підвищує рівень глютатіону (антиоксидантів) і бере активну участь в регенерації тканин бруньок і печінки.

За вироблення гормону росту і сератонина відповідає триптофан.

Аргінін також є активним каталізатором гормону росту і несе відповідальність за м’язовий метаболізм. Окрім цього, аргінін відповідає за достатній приплив поживних речовин, кисню і крові до м’язової тканини.

Style Підсумок.

Приймати амінокислоти при заняттях фитнесом зовсім не обов’язково, за умови повноцінного харчування. Але в період важких тренувальних циклів-цілком робоче рішення. Новачки-не тратті гроші, хороший протеїн буде для вас набагато корисніше.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ