Зв'язатися з автором

Скільки раз на день треба їсти?


скільки раз на день треба їсти

Кожного разу, коли ми хочемо схуднути, в голову закрадаються думки про багаторазове живлення. Нібито 5-6 кратної їди ведуть до швидкого схуднення, прискорення метаболізму і інших позитивних бонусів. Але чи так це? Спробуємо розібратися в усьому детальніше.

Схеми живлення для схуднення можуть разюче відрізнятися один від одного, проте тіло практично не відчуває таку різницю. Організму неважливо як часто ви їсте, адже оцінка енергетичних і пластичних ресурсів відбувається за 3-4 дні, а не кожну добу.

Вважається, що часта їда розкручує метаболізм. Але не усе так просто як здається. Метаболізм-це не колесо, яке можна розкрутити. Це швидкість обмінних процесів і ціле зведення різних хімічних реакцій, які складно охарактеризувати лише одним терміном. Не вдаватимемося до нетрів біохімії і фізіології. Замість цього просто звернемося до наукових даних.

Прискорення метаболізму

Їда дійсно веде до прискорення метаболізму. Проблема в тому, що люди представляють обмінні процеси у вигляді керма або колеса, яке досить розкрутити і жиросжигание почнеться само собою. Ми не втомлюємося повторювати, що схуднення-це дефіцит калорії, ніяк інакше. Неважливо скільки їди у вас за день, яка швидкість метаболізму і тому подібне. Але звідки з’явилася інформації про користь частій їді в контексті розкручування метаболізму?

  Як накачати трицепс


Засвоєння їжі і подальша переробка вимагає енергії-термічний ефект їжі (ТЭП). Після кожної трапези організм витрачає енергію щоб переробити отриману їжу, проте таке “прискорення” метаболізму безпосередньо залежить від кількості з’їденої їжі : менше їжі-менше енергії.

Наприклад: блюдо на 300 ккал витратить 50-60ккал на засвоєння, в той же час легкий бутерброд на 150 ккал зажадає лише 15 ккал для повноцінного засвоєння. Тобто величина “прискорення” метаболізму безпосередньо залежить від кількості їжі, а саме від її загальної калорійності і складності засвоєння. Нагадаємо: жири і білки засвоюються важче за вуглеводи.

У результаті з’їдаючи маленькі порції часто-ви прискорюєте метаболізм, але не так виражено. Кількість енергії, що витрачається, мінімальна. У разі великої їди-коефіцієнт ТЭП набагато вищий.

По підсумку за добу немає істотної різниці, скільки разів ви їли. З точки зору загального ТЭП відмінностей немає. Ви витратите однакову кількість енергії, і це доведено численними дослідженнями.

Дослідники перевіряли, що буде якщо різним людям з однаковою добовою калорійністю дати різні блюда. Одній групі давали невеликі перекушування впродовж усього дня, а інший-тільки 2 велика їда на сумірну калорійність. Результат по кількості витрачених для засвоєння калорій був ідентичний, тобто ТЭП обох груп співпадав.

  Джиллиан Майклс - Killer arms and back


Так що в теорії-так, прискорення метаболізму відбувається частіше при частій їді, проте витрата калорій при цьому стає менше. Рідкісна їда веде до більше вираженого “прискорення” метаболізму, тобто до істотнішої витрати калорій для переварювання їжі.

Так скільки разів є?

Для тіла глобально неважливо кількість їди. Баланс калорій і їх нестача-ключові чинники схуднення. Проте справедливості ради відмітимо декілька простих істин:

  • Якщо часта їда полегшує наслідування дієти-ви худнутимете, адже дотримуватися дієти простіше;
  • Якщо часта їда ускладнює контроль над дієтою-ви товстішатимете, адже по підсумку зриватиметеся;
  • Якщо рідкісні трапези ускладнюють дефіцит калорій-це перешкодить схуднути;
  • Якщо рідкісні трапези не викликають дискомфорт-це допомагає схудненню.

Тому відповісти на це питання за усіх неможливо. Кожна людина повинна самостійно проаналізувати свій раціон, свої харчові звички і бажання, щоб зрозуміти, яка схема комфортніше саме йому. Для схуднення найефективніше живитиметься без дискомфорту, строго дотримуючись дефіциту калорій. Багато людей вірять на користь 5ти разового живлення, але при цьому дуже сильно страждають від побутових незручностей, пов’язаних з частими трапезами.

  Дієта і тренування Джареда Літо до ролі Джокера


Лайфхак

Найбільш оптимальною схемою для нас-для жителів колишнього СРСР і країн СНД буде 2-3 їда і невелике перекушування. Тут можна зробити помірний сніданок, щільний обід і вечеря, і розвантажувальне перекушування з невеликої кількості заборонених продуктів.

Якщо ви не наїдаєтеся маленькою частою їдою, спробуйте пити склянку води за 20 хвилин до вживання їжі. Додайте більше клітковини і не їжте швидко. Деяким комфортніше рідший, але більше. Чим щедріше їда, тим вище коефіцієнт насичення, і тим довше ситість. Ваше завдання-знайти схему живлення яка дозволить тримати дефіцит калорій без вираженого відчуття голоду.

Style підсумок

Ви можете їсти 30 і навіть 40 раз на день мікропорціями, але ніяке прискорення метаболізму не допоможе вам схуднути, якщо ви не створюєте дефіцит калорій. Це закони термодинаміки. Проте відмітимо, що деякі люди позитивно відзиваються про 5ти разовому живленні, адже таким чином вони просто перестали переїдати. Вони сталі за добу є менше їжі і таким чином створили дефіцит калорій, тобто запустили схуднення.

  Яку бігову доріжку краще вибрати + бонус© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ