Зв'язатися з автором

Схуднення за допомогою скандинавської ходьби – як це робити правильно?


2740634073_21ca30c82c_z

Скандинавська ходьба з’явилася в 30-і роки минулого століття у Фінляндії. Спочатку популярна вона була тільки серед професійних лижників. Потім же ця техніка стала цікава і простим прибічникам здорового харчування. Сьогодні ж такий нетривіальний фитнес популярний у всьому світі. Спочатку люди, які в жару ходили з лижними палицями, викликали подив. Але сьогодні цим мало кого здивуєш. Тим більше що ті, хто знайомий з цією технологією, знають усі її переваги, серед яких і користь для здоров’я, і можливість схуднути. Якщо ваша мета-саме втрата зайвої ваги, треба знати, як правильно займатися скандинавською ходьбою для схуднення.

Зміст

 • Що таке скандинавська ходьба?
 • Переваги занять скандинавською ходьбою
 • Інвентар для спортивної ходьби
 • Скандинавська ходьба для схуднення: правильна техніка
 • Як ефективно схуднути за допомогою скандинавської ходьби: корисні поради
 • Особистий приклад схуднення за допомогою скандинавської ходьби на 55 кг у відео від Івана Минаева

Що таке скандинавська ходьба?

Скандинавська ходьба є одним з небагатьох видів спорту, які доступні у будь-яку пору року, і не вимагають особливих фінансових витрат . Займатися можна у будь-якому віці і з різними цілями. Головне-це правильна техніка скандинавської ходьби для схуднення. Добре підходить цей вид активності тим, хто страждає від хвороб суглобів, серцево-судинної системи, а також тим, кому через низку обставин заборонені серйозніші фізичні навантаження.

Важливо займатися регулярно-не менше три раз на тиждень, як мінімум, протягом півгодини. Але якщо ви хочете схуднути, тренуватися треба частіше-4-5 раз на тиждень. Те, скільки калорій спалюється при скандинавській ходьбі, залежить від швидкості і інтенсивності занять. В середньому година ходьби спалює близько 350-450 ккал . Таким чином, скандинавська ходьба, скільки калорій спалюється за допомогою якої ви вже знаєте, може стати чудовим помічником в надбанні бажаної фізичної форми.

  Ходьба по сходах впродовж дня може зміцнити здоров'я


Переваги занять скандинавською ходьбою

14234429391_c3669a0270_z

Скандинавська ходьба корисна у багатьох напрямах. Позитивні особливості її треба виділити наступні:

 • В процесі тренувань задіюються практично усі групи м’язів , оскільки в рух залучена як верхня, так і нижня частина тулуба. Якщо ви хочете спалити більше калорій, варто активно відштовхуватися палицями і вагу переносити на руки.
 • Якщо займатися ви будете регулярно, то результати будуть помітні вже через декілька місяців . Ви зможете підтягнути тіло, позбавитися від зайвої ваги, поліпшити роботу серця і кишковика. Також в ході досліджень було виявлено, що об’єм легенів у тих, хто займається регулярно, збільшується приблизно на третину.
 • Заняття на відкритому повітрі дозволяють натренувати витривалість і силу волі .
 • Скандинавська ходьба благотворно впливає на м’язи спини і верхнього плечового пояса. Вона дозволяє поліпшити осанку і зберігає здоров’я хребта.
 • Вправи зміцнюють кістки , збільшують щільність кісткової маси. Це чудова профілактика остеопорозу.
 • Нерідко скандинавську ходьбу вибирають ті, кому в силу тих або інших причин заборонені інтенсивні аеробні і силові навантаження. Ходьба в цьому випадку дозволяє дотримуватися активного способу життя , незважаючи на наявні протипоказання. Вона також допомагає відновлювати організм після серйозних травм і різних захворювань.
 • Активні і енергійні рухи допомагають поліпшити настрій , активізуючи вироблення эндорфиноов.
 • Заняття нормалізують метаболізм , допомагають понизити рівень холестерину в крові.
  Хірургічні операції для схуднення - різновиди, безпека, переваги і побічні ефекти


Інвентар для спортивної ходьби

5716937152_0edd5cbe50_b

Те, наскільки ефективною буде скандинавська ходьба техніка ходьби для схуднення, визначатиметься частково і правильно підібраним інвентарем. Щоб розрахувати довжину палиць для ходьби, треба помножити свій ріст на 0,66-0,7 .

Якщо до фізичних навантажень ви звикли, варто вибирати коротші пристосування. Інвентар довше потрібний тим, у кого немає фізичної підготовки, а також тим, хто страждає від захворювань суглобів і хребтів.

Зміна довжини палиць допомагає регулювати навантаження . Зручні в цьому відношенні телескопічні палиці, у яких немає фіксованого розміру, і які можна настроїти відповідно до росту. Взимку будуть корисні гострі шпильки з твердосплавних матеріалів, що запобігають падінню. У теплу ж пору року для ходьби по асфальту знадобляться гумові наконечники.

Зверніть увагу на кріплення ремінців палиць. Воно виконане як рукавичка і повинно щільно облягати руку при послабленні стискування палиці, але не натирати її при цьому.

Скандинавська ходьба для схуднення: правильна техніка

14185551665_28c9dcb500_z

Відповідь на питання про те, чи можна схуднути за допомогою скандинавської ходьби, поза сумнівом, буде позитивним. Проте багато що залежить від правильності техніки. Скандинавська ходьба і проста ходьба, до якої ми звикли,-не одне і те ж. Але навчитися не так вже складно. Варто дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Починати вчитися треба з освоєння кроку . Необхідно ставити п’яту на землю і через усю стопу перекачуватися на шкарпетку. Передня частина ступки використовується для відштовхування від поверхні-опори.
 • Чималу роль грає взуття . Для занять потрібні якісні кросовки з амортизацією, завдяки яким ви запобіжите ушкодженню суглобів і зможете гасити ударне навантаження.
 • Звертайте увагу на положення спини. Стежте за осанкою і намагайтеся не сильно нахилятися вперед. З часом звичка виробиться, і через декілька тренувань ви помітите, що сутулитися вам стало банально незручно.
 • При ходьбі одночасно рухатимуться руки і ноги з протилежних сторін . Якщо ви ступаєте на праву п’яту, але вперед має бути виставлена злегка зігнута в лікті ліва рука. Інша рука буде опущена вниз, кисть розташовуватиметься на рівні тазу і тягнутиметься назад
 • Палиця не повинна стояти вертикально . Вона має бути нахилена так, щоб при руці, витягнутій вперед, шпилька біля п’яти торкалася землі. Не можна горбити і затискати верхню частину тулуба.
 • Змінюючи сторону (крокувати буде ліва нога, а права буде виставлена вперед), ослабте ліву кисть , щоб м’язи отримали короткочасний відпочинок.
 • Нерідко після перших занять скандинавською ходьбою новачки відчувають болі плечового пояса і м’язів рук. З часом суглоби розробляться, і напруга з розслабленням чергуватимуться природно, зважаючи на що ця проблема пройде.
 • Необхідно злегка згинати ноги при ходьбі -це допоможе врятувати коліна від травм. Не варто затримувати дихання. Видих має бути довший за вдих.
  Бігова доріжка vs еліптичний тренажер. Хто кращий помічник в схудненні?


Хоча скандинавська ходьба здається легкою, це такий же серйозний вид активності, як біг. Тому перш ніж починати займатися зробіть розминку, а завершите тренування розтяжкою.

Як ефективно схуднути за допомогою скандинавської ходьби: корисні поради

14051304620_7e29220e52_z

Ви можете ускладнити техніку занять. В цьому випадку при такому занятті, як скандинавська ходьба, витрата калорій буде більше, і схуднення відбуватиметься ефективніше. Допоможуть в цьому наступні ради:

 • Намагайтеся здійснювати максимально енергійні рухи руками . У цьому може допомогти швидка ритмічна музика, яка вас надихає. Це допоможе зарядитися енергією, підвищити свою межу витривалості і поліпшити настрій. Обов’язково стежите за диханням-збиватися воно не повинне.
 • Протипоказань у скандинавської ходьби практично немає, проте проявляти обережність все ж настійно рекомендується. На прогулянки беріть з собою пульсометр . Це особливо важливо для літніх людей. Якщо ви хочете схуднути, пристосування це буде теж корисне. Жир починає спалюватися тільки у тому випадку, якщо частота сердечних скорочень складає близько 60-70% від максимально значення. Максимум розраховується просто: 220 мінус цифра вашого віку.
 • Займатися можна хоч щодня, але не рідше чотирьох раз на тиждень . В цьому випадку ви зможете добитися явних результатів.
 • В питанні о тому, як допомагає втрачати зайві кілограми скандинавська ходьба, як правильно ходити для схуднення, важливо збільшувати амплітуду рухів рук і ніг . Це дасть можливість втрачати більше енергії і підвищить навантаження на ноги і сідниці. Живіт треба постаратися тримати максимально підтягнутим.
 • Коли техніку ви вже відпрацюєте, тривалість тренування і довжину маршруту можна збільшити . Але робіть це поступово. Максимально відповідний час занять складає 30-40 хвилин.
 • Звичні маршрути можна і треба міняти . Навантаження багато в чому визначається тим, де ви хочете : по асфальту, по піску, по снігу, по грунту. Рекомендується чергувати підйоми і спуски в гору.
 • Міняйте темп . Спочатку можете ходити з прискоренням, а після знижувати темп-це допоможе витрачати більше калорій, ніж при тренуванні на одній і тій же швидкості.
  Full body (фулбоди, фулбади) тренування


Особистий приклад схуднення за допомогою скандинавської ходьби на 55 кг у відео від Івана Минаева

Палиці можна використати не лише для безпосередньо спортивної ходьби. Вони можуть бути корисні для інших вправ. Ви можете здійснювати короткі пробіжки з ними, виконувати присідання і нахили з прямою спиною. Це дасть можливість підвищити ефективність тренування. Чергуйте такі вправи із звичайною ходьбою. В цьому випадку скандинавська ходьба з палицями для схуднення, відгуки про яку в основному позитивні, буде ще ефективніший.

Якщо вас цікавить скандинавська ходьба техніка ходьби для схуднення, відео на цю тему допоможуть зрозуміти про неї більше. Але у будь-якому випадку це непоганий метод для тих, хто хоче скинути зайві кілограми і зміцнити здоров’я. Перш ніж починати займатися, врахуйте наявні протипоказання і вивчіть правильну техніку ходьби. Тоді таке нехитре і приємне заняття допоможе вам добитися бажаного.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ