Зв'язатися з автором

Тренування і живлення Арнольда Шварценеггера


тренування і живлення арнольда шварценеггера

Самий упізнаваний культурист на планеті-Арнольд Шварценеггер. Це безперечний факт, який ушитий в сучасну історію. Зараз Арнольд-втілення борця за збереження планети, що використовує популярність і багатомільйонний стан для поліпшення довкілля і клімату. Не так давно він був губернатором каліфорнії і навіть намагався змінити закони США, щоб балотуватися в президенти. Але істинний шлях Арнольда почався задовго до цього-в тренажерних залах Австрії. Практично усьому він зобов’язаний бодібілдінгу, і тому ми вирішили поговорити про знайомство Шварценеггера з культуризмом і його подальший вплив. Хочте знати, як тренувався Арнольд? Яке меню було перед першими змаганнями? Чи використав він допінг? Відповіді на усі ці питання ви знайдете нижче.

Ранні роки

30 липня 1947 року у 38-річного комісара поліції Австрії і 23-річної домогосподарки народився Арнольд Алоис Шварценеггер. Ми не переказуватимемо сухі факти з його біографії. Розповімо про цікаві моменти його молодості, які ви можете віднімати в декількох книгах Арнольда, у тому числі у бестселері “Згадати усе: Моя неймовірно правдива історія”.

З юних років Арнольда частенько карали, з щедрою порцією рукоприкладства за авторством батька. Шеф поліції був дуже строгий зі своїми дітьми, і в главу усього ставив дисципліну з повагою. Він знав лише про один інструмент, доступний для досягнення цієї мети,-про страх. Тому Арнольд і його Старший брат не стільки поважали батька Густава, скільки боялися його.

З народження Арнольда його батько хотів зробити з нього спортсмена, що вилилося в заняття футболом. Завдяки цьому Арни прийшов у бодібілдінг з величезним запасом силової витривалості. До 14 років окрім футболу він з братом активно працював на плантаціях. Таким чином Густав тренував в них силу волі, дисципліну і загальну фізичну підготовку.

У 15 років Арни побував на чемпіонаті світу по важкій атлетиці. Це стало вирішальною подією в його житті. Можливо найзначнішим, оскільки саме тоді Арнольд побачив російського чемпіона Юрія Власова, ставши назавжди його найзнаменитішим фанатом. Захопленість важкою атлетикою послужила стартом для занять в тренажерному залі. Арни став “гойдатися” усупереч бажанню його батька.

Арнольд підійшов до нового захоплення з небувалим фанатизмом і бажанням. Сила волі, дисципліна і початкова фізична підготовка зіграли свою позитивну роль. Він тренувався щодня, а коли тренажерний зал закривали на вихідний, він прокрадався через підвальне вікно, щоб потренуватися і тамувати свій фанатизм. На цьому грунті він частково лаявся з місцевими сторожами, але з часом навчився підкуповувати їх мовчання.

  Які бувають жири? Жири корисні і шкідливі


Через 2 роки-в 17 років від колишнього зовнішнього вигляду не залишилося практично нічого. Це був не худий маленький хлопчик, а широкоплеча висока молода людина, яку часто плутали з 25-27 літнім чоловіком. Услід за цим настав час розпрощатися з шкільними стінами. Арнольд добровільно вступив в ряди австрійської армії. Логіка була проста: висипатися, тренуватися, тримати себе у формі і добре живитися. Для цього він відразу метился в танкісти. На відміну від радянських т-34 і інших моделей, в танках західної частини світу досить місця для людини ростом 188 см

Відмітно, що Арни отримав танк у своє розпорядження будучи новачком. Це у черговий раз доводить, що він був хороший не лише в тренажерному залі, але і в побутовому житті, легко і витончено вирішуючи проблеми і негаразди.

Служба в Армії була недовгою-1 рік. За цей рік він змайстрував собі саморобні штанги, гантелі і навіть лави для жиму. Також він встиг відсидіти дисциплінарний арешт, за те, що самовільно втік із служби на пару днів для участі в конкурсі “Містер Європа”, який до слова, виграв. Щоденні тренування, відмінна їжа з достатньою кількістю калорій і білку, регулярний сон на тлі ідеальної генетики забезпечили йому беззастережну перемогу.

Вже в 1967 році він став наймолодшим володарем титулу “Містера Всесвіт”. При своєму юному віці Арни мав вселяючу м’язову масу, малу кількість жиру і неймовірну харизму, за яку його згодом полюбив весь світ. Він на рівних виступав з атлетами, які прийшли в цей спорт на 9-10 років раніше нього, і частенько обігравав їх. Відтоді його самовпевненість лише росла в геометричній прогресії.

Ми не переказуватимемо усю його біографію, оскільки він прекрасно зробив це в автобіографічній книзі. Відмітимо лише те, що життя Арнольда було і залишається досить насиченою. Хлопчина з Австрії став наймолодшим містером Всесвіт пройшов величезний шлях до культуриста №1 у всьому світі. Після завоювання Європи, він переїхав в Америку. Арни не сумнівався, що підкорить штати своєю харизмою і м’язовою масою, проте на перших змаганнях він розгромний програв еталону естетики-Френку Зейну. А на наступному турнірі знову зазнав поразки вже від Серджио Оливы. Черга програшів збила корону з його голови і змусила повернуться до витоків-до фанатизму, завзятості і праці. Згодом він не програв жодного турніру, ставши 7 кратним Містером Олімпія і справжньою іконою бодібілдінгу.

  Унікальна методика доктора Норбекова для збільшення росту


Наші дні

Багатьох цікавить поточна форма Арнольда, мовляв, раніше він був “хиткому”, а зараз обвиснув. Велика кількість відретушованих фотографій, фотожаб і іншого сміття часто вводить в оману. У реальності ж Арни виглядає набагато молодше за свої роки і все ще може похвалитися відмінною фігурою. Зрозуміло, це не рівень сучасного бодібілдінгу, але низький відсоток жиру, гармонійно розвинене тіло і виражена м’язова маса в 70 років-ставить хрест на усіх стереотипах формату “в старості усе обвисне”.

Допінг, стероїди і інше

Арнольд Шварценеггер один з небагатьох бодибилдеров, що відкрито призналися в застосуванні допінга. У своїй книзі він розповідає про це досить правдоподібно. У ті роки стероїди не були заборонені. Досить було прийти до лікаря і сказати про своє бажання набрати м’язову масу. Він виписував рецепт на спеціальні пігулки, які у відкриту продавалися в аптеці. Таким чином першим допінгом для Арни став сумнозвісний “метан” (метандиенон). Нагадаємо, що метан заборонили лише в 1990 році.

Важливо зрозуміти просту істину: Арнольд став Арнольдом не із-за прийому допінга. Усі професійні спортсмени в усіх видах спорту активно використовують стероїди, не кажучи вже про любителів. При цьому таких як Арни все ще не з’явилося. Це справжній унікум: вдала генетика, завзятість, фанатизм, і банальна удача.

Сам Арнольд не раз відмічав, що став тим, хто він є не із-за пігулок. Та і робив він це під контролем лікаря. Також він визнає небезпеку цього методу, і навіть висловлює співчуття, але історію не переписати.

Що ви не знали про Арнольда:

 • Батько Арнольда служив в НСДАП, тобто служив рейху, хоча і був визнаний невинним в звірствах нацистів. Цей факт став відмінним чорним піаром для Арни, не вплинувши негативно на його популярність;
 • Арни знімався голим на початку своєї кар’єри заради грошей. Деякі фото дійшли до наших днів;
 • Закінчив університет Вісконсіна. Бакалавр міжнародної економіки і бізнесу;
 • Часто жартував над своїми фанатами і “колегами по цеху”. Наприклад, він говорив, що прогресує в м’язовій масі завдяки авторському рецепту: стовчена шкаралупа зварених яєць з щіпкою солі. Аналогічний чорний гумор став його коронною фішкою на початку кар’єри. На турнірі “Містер Олімпія” він пожартував над Серджио Оливой, повідомивши його про поразку, внаслідок чого той не вийшов в час на позування. Цей скандал часто зв’язують з перемогою Арни, який позував наодинці і прикував до себе увагу усіх суддів;
 • Свого часу відмовився від ролі Джона Макклейна, яку віддали початкуючому Брюсу Уилиссу, що переросло в цілу кінофраншизу під назвою “Міцний Горішок”;
 • Арнольд викупив танк на якому проходив службу в армії. Він припаркований на задньому дворі його будинку, і часто з’являється у відеороликах на його YouTube каналі;
 • Одного разу побився з Майком Ментцером за кулісами турніру “Містер Олімпія”;
 • Фільм “Гойдаючи Залізо” не відповідає дійсності і повністю постановочний. Ідея належала Арнольду. Черговий жарт, який переріс в готовий відео-продукт. Насправді він не тренувався повністю таким чином, і не використав такий небезпечний вид тренувань;
 • Ворогував з Сильвестром Сталлоне в 80-і роки, і частенько ворожнеча доходила до абсурду.
  Дієта для схуднення. Меню дієти для схуднення


Тренування Арнольда

Арни із самого початку захоплювався базовими вправами. Йому подобалося збільшувати робочу вагу, а робити це в ізолюючих рухах на регулярній основі практично неможливо. У базовій трійці поступово нарощувати силу цілком реально, що і відбилося на його тренуваннях. Вважається, що Арни обзавівся величезними грудними м’язами завдяки частому виконанню класичного жиму штанги на похилій і горизонтальній лаві в сумі з розводками з гантелями. У реальності величезні грудні м’язи-це результат унікальної генетики і правильного виконання жимів. Арнольд завжди стежив за технікою виконання, і намагався підвищувати вагу без читинга. Цьому він навчився в статтях і книгах Юрія Власова, який ставив техніку виконання основною задачею.

У тренуваннях Арнольда не було нічого унікального або нестандартного. Він займався так само як і інші атлети того часу. В ті часи деякі бодибилдеры виділялися на тлі інших. Френк Зейн приділяв багато уваги розтяжці і ізолюючим рухам з повною амплітудою, Майк Ментцер застосовував відпочинок-паузу, дроп-сеты і негативи, ну а Серджио Оліва збільшував м’язи трисетами. На тлі їх Арнольд здавався простачком, адже він використав звичайні сплит-программы тренувань, яким навчився ще в Європі, і які свого часу удосконалив Джо Уейдер,-один з його перших серйозних тренерів, який курирував Арни відразу після приїзду в США.

  Омега - 3-6-9 ненасичених жирних кислот: в чому відмінність?


Незважаючи на це Арнольд вніс істотний вклад в тренувальний процес і в різні методики тренінгу. Ось найбільш популярні:

 • Суперсети

  Методику суперсетів придумали задовго до нього, але тренування Арнольда виділялися одним незвичайним фактом: Арни поєднував в суперсеті вправи для великих м’язових сегментів, і вибирав протилежні м’язи. Наприклад: сет підтягувань змінювався сетом жиму лежачи. Йому подобалося займатися в такому стилі. Такий метод не втратив популярність і в наші дні. Суперсети в стилі Арнольда економлять час і дозволяють швидше відновлюватися між підходами з ментальної і психологічної точки зору. Виконати 3-4 сети станової тяги підряд непросто, але якщо чергувати цю тягу з жимом або будь-якою іншою вправою психологічний тиск зменшитися, проте зростуть витрати енергії, внаслідок чого фізіологічно стане складніший.

 • Жим Арнольда

  Невід’ємною частиною тренувань Арнольда була однойменна вправа. Придумав його не Арнольд. З чуток такий рух практикував Винс Жиронда, Стів Ривз і навіть Ментцер. Проте ненормальна симпатія до цієї вправи посприяло появі відповідної назви. Арни регулярно виконував такий жим для плечей, внаслідок чого багато хто вирішив, що його величезні круглі плечі-це заслуга лише цієї вправи, що зрозуміло не зовсім відповідає дійсності. Не забувайте про генетику і суму інших рухів. Але віддамо належне жиму Арнольда. Ця прекрасна вправа для переднього і середнього пучка дельт. Його особливість-простота виконання і додаткове навантаження на ротаторні манжети плеча, які частенько нерозвинені у бодибилдеров. З чуток Арнольд перейняв такий жим у Юрія Власова, але сам термінатор жодного разу не піднімав цю тему у своїх інтерв’ю або в статтях.

Система тренувань Арнольда

Не так давно Арнольд виклав у вільний доступ свою тренувальну програму, яку він застосовував при підготовці до турніру “Містер Олімпія”. Це дві фази тренувань з детальним планом живлення. Єдине, що слід врахувати-контракт з компанією спортивного живлення. Дієта в цій схемі вказана стандартна з обов’язковим застосуванням спортпита. Ми рекомендуємо не звертати уваги на розділ дієти/живлення в цій схемі тренінгу. Приділіть увагу тренувальним дням, сетам, відпочинку, кількості повторень і іншим нюансам. Що стосується живлення, то його треба складати індивідуально для себе. Якийсь шаблон не підійде лише малому відсотку людей. Це усереднені дані.

  Що таке целюліт і як з ним боротися


Як стати таким як Арнольд

Шварценеггер-це унікальна особа. Ікона бодібілдінгу, успішний бізнесмен, один з самих впізнанний кіноакторів і навіть політик. Стати таким як він неможливо, таким треба народитися. Тотальна робота над саморозвитком, як розумово, так і фізично, неймовірна удача, відмінна генетика, і багато інших чинників в сумі один з одним зробили з нього нашого кумира. Повторити його успіх маловірогідно, навіть в окремо взятій сфері, будь то кіно або бодібілдінг.

Часто новачки приходять в спортзали з бажанням стати такими як Арни. Копають інформацію, цікавляться програмою тренувань Арнольда, його набором стероїдів і іншими дрібницями, що вплинули на його успіх. Такий підхід провалений, тому що Арнольд має дуже вдалу генетику, і його статура-це заслуга не лише тренувальної програми, але і ряду інших чинників, серед яких завзятість, праця, режим, і тому подібне

Копіюючи його тренувальні програми, ви не станете сучасним переродженням Арнольда. Великі грудні м’язи-цей наслідок генетики, а не унікальних секретних вправ. Вивчайте його біографію і тренувальні принципи для аналізу, і для банальної самоосвіти, але не асоціюйте їх з панацеєю, яка дозволить вам накачатися по клацанню пальців.

Підсумок

Арнольд Шварценеггер-ікона бодібілдінгу. Його успіх недосяжний, і це безперечний факт. Статуру Арни неможливо повторити, копіюючи його тренувальні програми. Крім того, наслідувати усі його ради досить нераціонально, адже на генетичному унікумі практично будь-які схеми тренінгу дадуть позитивний ефект. Для нас з вами-любителів фитнеса, підходити до побудови тренінгу треба більше обдумано, зважуючи усе “за і проти”, не забуваючи про облік індивідуальних особливостей тіла і організму.

Парадоксально, що ікона бодібілдінгу і людина, що внесла найбільший вклад в популяризацію цього виду спорту не може служити прикладом ідеального тренінгу, живлення і навіть режиму. Приклад Арни у черговий раз доводить, що на чемпіонському рівні головну роль грає не допінг або тренування, а генетика і праця.

Нам залишається лише читати про його історію успіху, проковтнувши з образою усі мрії про таку ж статуру. Але в той же час не слід зневірятися. Ми лише хочемо, щоб ви поглянули на фитнес без рожевих окулярів. Арнольд-відмінний приклад для наслідування, але повне копіювання його дій йому не гарантує вам таке ж тіло або такий же успіх.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ