Зв'язатися з автором

Вважати або не рахувати калорії?


вважати або не рахувати калорії

Вважати калорії не хочеться нікому. Дуже часто можна почути про те, що це даремне заняття, і лише вибір продуктів допоможе схуднути. Не доводитимемо зворотне, замість цього розповімо про 11 аргументів на користь підрахунку калорій, а зробимо ми їх на основі популярних стереотипів. Можливо такі аргументи переконають вас в тому, що на даний момент підрахунок калорійності раціону-найбільш ефективний спосіб схуднення для більшості, але в той же час одна з найскладніших із-за різноманіття дій.

 • Якість їжі важливіша за кількість

  Це не зовсім вірно, адже худнути можна на чому завгодно, навіть на забороненій їжі, фастфуді і солодощах, але тільки за умови дефіциту калорій, тобто у випадку якщо цієї їжі буде мало. Дієта вам не сподобається, але ви схуднете. Немає жодного наукового свідоцтва, що така “шкідлива” їжа сприяє істотнішому набору жиру, чим “правильне” харчування, якого в принципі не існує.

  Це не означає, що треба живитися тільки піцами, солодощами і бургерами, але доки є дефіцит енергії-ви худнутимете. Запитайте у учителів по фізиці про закон термодинаміки.

 • Якщо ви їсте правильну комбінацію білків, жирів і вуглеводів-ви не товстішаєте

  Більше 100 років досліджень на людях успішно доводять, що такої комбінації немає. Низькожирові, високожирові, низкоуглеводки, гречані, високобілкові, молочні, кавунові,-будуть абсолютно ідентичними за швидкістю втрати ваги за умови, що споживаєте приблизно однакову кількість білку. Менше білку-більше втрати м’язів-більше втрата ваги, але такі ж об’єми.

  Але ніяка комбінація не обійде закони фізики. Та і в цілому, підрахунок БЖУ-це практично одне і те ж що і підрахунок калорій. Раніше було популярне лаяти підрахунок калорій, але при цьому рахувати БЖУ, що практично одне і те ж. Нелогічно, але так.

 • Люди втрачають менше ваги, ніж прогнозують, означає підрахунок калорій безглуздий

  Так, навіть в ідеальних наукових умовах люди можуть втрачати менше ваги, ніж прогнозували, проте це питання енергетичного балансу, а не калорій:

  • Люди рідко оцінюють правильно калорії;
  • На дефіциті люди менше рухаються, і частина дефіциту ліквідовується;
  • Люди втрачають і накопичують різну кількість, що впливає на оцінку втрати ваги.
 • Метаболізм сповільнюється, коли ви урізуєте калорії, тому підрахунок не спрацює

  Якби метаболізм дійсно сповільнювався до такої міри, то померти від голоду було б неможливо. У дослідженні Міннесоти люди ялини на 50% менше норми, ходили 30км, і за 6 місяців втратили 25% ваги тіла. Знаєте, наскільки знизився їх рівень метаболізму?-на 225 ккал/добу, що з урахуванням їх величезної маси тіла-крапля в морі. І йдеться про найжорстокішу дієту і колосальний дефіцит енергії.

 • Схуднення-складний процес, щоб впливати на нього калоріями

  Популярна байка диетолухов. Їм вигідно, щоб ви думали, ніби схуднути-нереально складно, щоб змусити вас платити їм гроші. Часто говорять про те, що худнути треба з ендокринологом, тренером, диетолохом, психологом і мало не з усім штатом лікарні. І у кожного буде заробіток, класно так?

  Та на композицію тіла впливає багато чинників, але втратити вагу досить просто. Стабілізуюча точка жиру (set point), базовий метаболізм, чутливість до інсуліну і тому подібне-це впливає, але не в такому ступені, як про це говорять платні некомпетентні дієтологи.

 • Час їди важливіше чим калорії

  Немає жодного доказу на користь того, що живлення 3-5-6-18 разів краще. Нічого не виділяється. Кількість і час їди-це лише спосіб маніпулювання голодом. Комусь комфортніше живитися дрібними порціями і часто щоб контролювати голод, а комусь-навпроти.

  Можете їсти 20 раз на добу, але якщо кількість калорій буде більше за витрачене-ви наберете вагу.

 • Гормони важливіші за живлення

  Лептин, тестостерон, т3, т4, ттг, кортизол, інсулін, і тому подібне-усе це впливає на вашу фігуру і здатність наслідувати дієту. Та гормони важливі, тільки ви ніяк не зможете вплинути на них уникаючи або поїдаючи певні продукти в принципі. Тобто живлення в цілому не впливає на гормональний фон, і лікувати його треба вже з професійними андрологами/ендокринологами.

  То чом би не рахувати калорії, щоб спростити отримання заповітної ваги? Це ніяк не суперечить важливості гормонів. Ну і крім того, в концтаборах усі були з убитим метаболізмом і мертвим гормональним фоном, проте худнули усі.

 • Добавки дозволять втрачати вагу без дефіциту калорій

  Не дозволять. Давайте без цензури. Жиросжигатели спортивні-не дають ефекту, на них навіть дивитися не будемо, користі від них нуль. Вони спалюють тільки гроші у вашому сімейному бюджеті.

  Є заборонені фармакологічні препарати, які застосовуються на ПРО-уровне для схуднення. Ефедрин, сибутрамин, кінські дози кофеїну і тому подібне-вони дадуть максимум 100-250 спалених кілокалорій в добу. Потім ефект знижуватиметься із-за звикання, і усе це на тлі серйозної шкоди для усіх систем організму. ЦНС треба берегти, і ці препарати явно не для нас з вами, вже повірте мені.

 • Урізавши калорії з’явиться голод, а надовго вас не вистачить

  Так, доля правди є. Зменшення їжі веде до збільшення апетиту, неважливо рахуєте калорії або ні, але способів контролювати голод багато. Відмовіться від рафінованих простих продуктів на користь тих, що “наповнюють”, таких як гречка, маш і інші крупи. М’ясо і молочні продукти і тому подібне

  Ось декілька причин, що впливають на споживання зайвих калорій :

  • Ми їмо від нудьги
  • Ми їмо з великих місткостей, наповнюючи їх до кінця і доїдаючи (щоб не викидати);
  • Ми їмо коли навколо нас їдять
  • Ми їмо багато простою швидко засвоюваної їжі (чіпси, солодощі)
  • Ми їмо занадто швидко і пізно відчуваємо насичення (обідні перерви, нестача часу)
  • Ми їмо під час стресів і хвилювань
 • Я рахую калорії, я в дефіциті, я займаюся, я не худну, що зі мною не так?

  Чотири прості аргументи:

  • Більшість не уміє рахувати калорії і вірно оцінювати раціон
  • Немає можливості точно дізнатися, скільки ви їсте, так що доведеться вірити на слово
  • Кожна дієта розпочинається з віри в неї. Будь-який сумнів трактується на користь дієти, захищаючи її і себе або ж навпроти, для скептиків калорій-все НЕ ПРАЦЮЄ (у їх голові)
  • Навіть при повному контролі люди ялини неусвідомлено, або не рахували їжу і тому подібне
  Калланетика для початківців


Style підсумки

Підрахунок калорій-не єдиний спосіб схуднути. Різні маніпуляції з раціоном, дієти різного типу і тому подібне-усе це спрацює якщо буде дефіцит калорій. В той же час підрахунок калорійності раціону це на 100% гарантія результату. Єдина проблема-складність і монотонність процесу, але благо зараз деякі фахівці роблять платні послуги з готового меню з калоріями і тому подібне


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ