Зв'язатися з автором

Як накачати шию


як накачати шию

Основні принципи тренінгу шиї

Зверніть увагу на усі існуючі види спорту. По-справжньому масивна шия властива атлетам з нової дисципліни “стронгмен”, де у форматі змагання учасники намагаються підняти, підтягнути, вижати або відштовхнути незвичайні предмети: камені валуни, машини, і навіть вантажні хури. Також сильна шия-елемент, який часто зустрічається в єдиноборствах на професійному рівні. Де ви бачили чемпіона по боротьбі у вільному або греко-римському стилі з тонкою шиєю? Що стосується фитнеса, культуризму і інших видів спорту, то тут накачана шия-виключення, а не поширене правило.

Це повинно наводити на визначену думку-питання: що загального у цих видів спорту в контексті тренінгу шиї? Завдяки сучасним даним з фізіології, нам відомо, що розвинути шию і посприяти її гіпертрофії можна тільки за наявності силових навантажень, що змушують шию відчувати певний стрес.

Стронгмены постійно піднімають незручні об’єкти, що змушує їх використати відносно “брудну” техніку виконання, що залучає максимальну кількість м’язів, і шия-не виключення. У єдиноборствах і боротьбі шия схильна до найбільшого навантаження. Під час ударів по голові, її утримання здійснюється тільки за рахунок шиї. Регулярні спаринги сприяють поліпшенню тонусу шиї. У боротьбі ряд вправ, зокрема місток, позитивно впливає на розвиток шиї.

  Як правильно вибирати кросовки


Проте ці способи не несуть практичної користі для нас з вами, адже ми не починатимемо заняття боротьбою, єдиноборствами або стронгменом суто заради м’язів шиї. Тому треба знову звернутися до фізіології скелетної мускулатури.

Наше завдання-дати силовий стимул шиї. Зробити це ізолюючим форматом не вийде. Навантаження суто для шиї розцінюється організмом як потенційна небезпека , бо шия безпосередньо пов’язана з головою, мозком і ЦНС. Ці системи мають пріоритет в системі внутрішньої безпеки. Тому різні підйоми і згинання голови із спеціальними лямками і обтяжили на них-не дадуть результату. Робоча вага буде мала, оскільки організм не дасть нормальну іннервацію.

Тому необхідно зосередитися на загальному силовому навантаженні. Для цього завдання підходять важкі базові вправи для спини і м’язів кора. Їх застосування не гарантує вам величезну бичачу шию, але накачати її і помітно поліпшити зовнішній вигляд їм під силу.

Як гойдати шию-вправи

Забудьте про усі ізолюючі вправи з тими, що додатковими, що обтяжили. Це травмує шию і не веде до прогресу, як в силових, так і у візуальних показниках. Ряд вправ для шиї спирається на базові рухи, і лише трохи на спеціалізовані, які виглядають не так, як представляє більшість новачків.

  Єва Грін - жінка, заради якої варто вбивати. Тренування і живлення


Кращі вправи:

  • Прогулянка фермера;
  • Станова тяга;
  • Пуловер упоперек лави з гантеллю;
  • Підтягування на гімнастичних кільцях;
  • Згинання і розгинання шиї без ваги, лежачи на лаві.

Доповніть тренування спини однією з цих вправ на ваш вибір. Особливу увагу приділите прогулянці фермера, яка відмінно розвиває м’язи кора, трапецію, передпліччя і ноги. Недолік такої вправи-необхідність великого вільного простору, що ускладнює виконання в години пік, наприклад увечері.

Окремо відмітимо згинання шиї . Техніка виконання проста, і ні в якому разі не має на увазі застосування тих, що обтяжили у вигляді гантелей, тросів або млинців для штанги. Ляжте спиною ближче до краю лави так, щоб голова звисала. Поставте рушник собі на лоб або очі. Покладіть на нього долоні. Плавно почніть давити руками на голову, намагаючись відхилити її вниз. Паралельно з цим зусиллям м’язів шиї піднімайте голову вгору і трохи вперед-у бік грудної клітки.

Виконайте 20-30 таких повторень, рівномірно розподіляючи навантаження так, щоб не було почуття відмови. 2 таких сета в кожну сторону раз на тиждень після тренування спини помітно поліпшать стан шиї. Ще раз повторимо-не використайте того, що обтяжило .

  Заняття спортом під час вагітності оберігають потомство від ожиріння


Помилки в тренінгу шиї

Основні помилки ми вже перерахували вище-це ізолюючі спеціальні рухи і обтяжили в них. Дотримуйтеся стандартної схеми-базові вправи. Тіло людини гармонійно розвивається тільки при загальному адекватному об’ємі навантаження, а всілякі махи головою з підвішеним млинцем від штанги-крапля в морі, в порівнянні з тією ж становою тягою або прогулянкою фермера.

Як правильно гойдати шию

Уникайте стереотипів, і не піддайтеся на умовляння низкоквалифицированных тренерів, які примушують вас виконувати згинання і розгинання шиї в тросовому тренажері з великим коефіцієнтом навантаження.

Додайте декілька вправ в звичне тренування спини, і не зациклюйтеся на збільшенні шиї. Цей м’язовий сегмент не буде рости нарізно. Необхідно впливати на усю м’язову систему, щоб вона відповіла рівнозначними адаптаційними процесами.

Велика м’язова маса спини не означає велику масивну шию, і бодибилдеры яскравий тому приклад. Проте в цьому випадку натренувати шию легко, змістивши акцент навантаження. Якщо ж у вас немає пристойної м’язової маси, і ви намагаєтеся цілеспрямовано збільшити шию-спроби будуть малопродуктивні. Спершу обзаведіться загальним м’язовим корсетом.

  Тренування і живлення Арнольда Шварценеггера


Тренінг м’язів шиї не схожий на тренування інших скелетних м’язів. Провиною усьому специфічна спрямованість і нестандартна анатомічна функція шиї. Зробити їй силову роботу складно, що накладає певні рамки.

Не знайдетеся накачати шию за пару місяців. На відміну від грудних, або біцепсів, тут гіпертрофія волокон украй невиразна, оскільки левову частку складають червоні волокна повільного типу, а вони практично не змінюються в розмірах, навіть при регулярних фізіологічних стресах.

Style Підсумок

Підсумовуючи повторимо: для того, щоб накачати шию треба обзавестися м’язами спини. Робіть важку силову тягу, підтягування і інші схожі по біомеханіці рухи. Додайте до цього декілька спеціалізованих рухів, і результат не змусить себе чекати.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ