Зв'язатися з автором

Як вибрати і де купити кімоно для дзюдо?


Для кожного спортсмена, будь це новачок або володар безлічі титулів і нагород, особливе значення має форма, в якій він тренується і виступає на змаганнях. Не виключення і такий вид спорту, як дзюдо. Здавалося б, що тут незрозумілого? Дзюдоїсти одягаються в кімоно, яке можна придбати у будь-якому спеціалізованому магазині, і пов’язують пояс певного кольору, що відповідає їх статусу. Проте не усе так просто.

Зміст статті

 • Розберемося в термінах
 • Підбираємо кімоно за розміром
 • Особливості матеріалу кімоно для дзюдоїста
 • Нюанси вибору кімоно для занять дзюдо

Розберемося в термінах

rebenok-v-kimono На сьогодні існує безліч видів східних єдиноборств, кожне з яких вимагає використання спеціального тренувального одягу-кімоно, або, як його ще називають, кэйко-ги. Назва спортивної форми відповідає назві єдиноборства. Тобто для занять дзюдо отримується дзюдоги, або спеціальне кімоно для дзюдо.

До складу дзюдоги входить уваги (чи куртка), дзюбон (чи брюки) і оби (пояс). Колірна різноманітність не велика. Купуються або білі, або сині дзюдоги. Оби отримується окремо і в комплект спортивної екіпіровки дзюдоїста не входить.

  Про аеробні навантаження: потрібні вони або ні для жиросжигания?


Для тренувань і любительських занять особливих правил при виборі такого кімоно немає. Тут важливо підібрати одяг відповідно до своєї ваги і росту, а також звернути увагу на матеріал тканини.

Якщо ж йдеться про змагання на професійних майданчиках, то до уваги беруться вимоги до форми учасників, прописані в спеціальних правилах. Йдеться про певну довжину і ширину верху і низу костюма, рукавів і пояса. А так само про нанесення спеціального наспинного номера, що містить дані про спортсмена і рекламу спонсорів.

Наспинний номер номер необхідно кріпити таким чином:

 • Його необхідно розташовувати точно посередині дзюдоги, оступив від краю коміра 3 см;
 • Номер пришивається виключно білими нитками по периметру;
 • Кріпити написной номер треба так, щоб він не закривався поясом при одяганні дзюдоги.

На наспинний номер на змаганнях наклеюються спеціальні наклейки. Необхідно дотримуватися правил їх нанесення, щоб згодом не зіпсувати дзюдоги.

Підбираємо кімоно за розміром

Придбати кімоно для занять дзюдо можна як в спеціальних спортивних торгових точках, так і в інтернет-магазинах. При замовленні необхідно звернути увагу в першу чергу на ріст спортсмена.

  Програма тренувань і раціон харчування Мэттью Макконахи


таблиця розмірів кімоно

Зразкова таблиця розмірів

Добре, якщо є можливість кімоно приміряти. У такому разі можна наочно побачити відповідність форми росту спортсмена. Якщо доводиться робити купівлю без примірки, краще до росту людини додатково додати 5-10 см Це необхідно, оскільки після першого ж прання матеріал дасть усадку, і кімоно буде трохи коротше.

У ідеалі дзюдоги повинно на вас “сидіти” таким чином:

 • Не занадто щільно, щоб не сковувати рухів під час тренування;
 • Довжина верху повинна доходити до середини стегна спортсмена;
 • При покритті у форму нижні кути куртки повинні повністю закривати черевну зону і вільно доходити до протилежного боку;
 • Рукав куртки повинен закривати променезап’ястковий суглоб;
 • Довжина брюк повинна доходити до гомілковостопного суглоба;
 • Пояс необхідно вибирати досить довгим, так, щоб після подвійного обгортання тіла спортсмена вільні кінці у вузлі звисали на 20-30см.

Особливості матеріалу кімоно для дзюдоїста

З вибором матеріалу для дзюдоги особливих складнощів виникнути не повинно. Як правило, таку форму шиють з 100% бавовни, яка відрізняється відмінними гігроскопічними властивостями, і просто приємна до тіла.

  Ультра жироспалювальне тренування з Синди Уитмарш


Все частіше сьогодні на ринку можна зустріти кімоно, до складу тканини якого доданий поліестер. Таке рішення дозволяє зберігати усі позитивні якості бавовни, але при цьому позбавляє споживача від таких проблем, як сильна усадка тканини, жовтуватий відтінок, що проявляється при багатократному пранні, сильна мнучкість.

Крім того, сучасні тканини можуть бути заздалегідь оброблені спеціальними засобами, що дозволяють зберігати тканині свій первинний вид після прання, а саме не сідати. Це дуже важливий чинник, тому звернете на нього свою увагу при виборі форми, щоб правильно зорієнтуватися в розмірі.

Окремо варто згадати про щільність тканини. Уваги шиються з досить щільної тканини, дані про яку зазвичай можна побачити на етикетці. Чим щільніше тканина, тим важче буде сам виріб, і тим щільніше воно сидітиме на спортсменові. Тканина, з якої шиють дзюбон, як правило, має меншу щільність.

Для професійних спортсменів щільність тканини кімоно буде вища, ніж у форми для дітей або початківців. Приміром, правила змагань по дзюдо регламентують щільність дитячих кімоно в діапазоні від 700 до 750г/м?.

  Механіка присідань з штангою: Глибокий аналіз


Нюанси вибору кімоно для занять дзюдо

kimono Окрім описаних вище аспектів вибору кімоно для занять дзюдо можна виділити ще декілька нюансів, які дозволять вам прийняти єдине вірне рішення.

 1. Якщо ви початкуючий спортсмен або просто любитель, вам досить мати один комплект дзюдоги білого або синього відтінку. Потрібно відмітити, що із-за особливостей виробництва сині кімоно коштують дорожче.

Для професіонала обов’язковою є наявність мінімум двох кімоно обох кольорів. Спортсменам, що беруть участь в змаганнях високого рівня, доводиться купувати форму виробників, що отримали схвалення Міжнародної Федерації дзюдо (тобто що мають ліцензію).

 1. Щоб форма служила своєму хазяїну як можна довше, тканину увани і дзюбона додатково посилюють спеціальними вставками. Для куртки характерна поява додаткового захисту на грудях, спині, а так само в плечах. Брюки посилюють в області колін.
 2. Звертають увагу також і на ширину лацкана закота куртки дзюдоїста. Якісний виріб повинен мати не менше 4х рядків, за рахунок чого його можна легко згорнути, а завширшки не перевищувати 4х см
 3. Окремо слід сказати про пояс брюк. Він може бути на гумці або на зав’язках. Надійнішим вважається пояс на зав’язках, і для форми професійних спортсменів шиють тільки такий. Але для дитячих кімоно цілком допустимі варіанти з поясом на гумці.
  Правильна підготовка в пріоритеті: як навчитися швидко бігати


В якості підсумку можна відмітити, що процес вибору кімоно для занять дзюдо не представляється дуже складним. Останнім визначальним чинником стане, ймовірно, ціна комплекту. Як правило, кімоно для дітей і початкуючих спортсменів цілком доступні практично усім категоріям наших жителів. Професійна форма, в якій пропрацювали усі нюанси роботи дзюдоїста, за визначенням не може коштувати дешево. Серед таких виробників можна виділити японську компанію Мизуно, досить відомий Адидас, Грін Хилл.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ