Зв'язатися з автором

Протеїн для дівчат: чи треба приймати, ефективність для схуднення, правила вживання


Протеїн (від англійського protein “білок”)-це спортивна добавка для підтримки і росту ваших м’язів. Спортивне живлення дуже активно використовується при регулярних навантаженнях, але найчастіше чоловіками.

Давайте розберемося, чи потрібний протеїн дівчатам, в чому його користь і шкода, які особливості прийому протеїну важливо знати і чи ефективний протеїн для дівчат?

протеїн і його ефективність для дівчат

Протеїн: що це і в чому його користь?

Як відомо, протеїн є джерелом білку, який потрібний організму для його нормального функціонування. Якщо ви займаєтеся спортом, то потреба організму у білці зростає. Амінокислоти, з яких складається білок, виступають будівельним матеріалом для м’язових тканин. Їх можна отримувати із звичайної їжі або із спортивного живлення. Є певна норма по щоденному вживанню білка, якої треба дотримуватися і жінкам, і чоловікам.

Для чого потрібний білок?

Проблема багатьох жіночих дієт полягає в недоборі білку, який міститься в м’ясі, рибі, яйцях, сирі, бобових, деяких крупах. Чим може загрожувати недолік білку в організмі для дівчат? По-перше, може спостерігатися нервове і фізичне виснаження, слабкість і втома. По-друге, погіршується стан шкіри, волосся, нігтів, які найуразливіші при недоліку в організмі поживних речовин. По-третє, руйнуються м’язові тканини, що призводить до погіршення якості тіла і уповільнення метаболізму.

Білок однаково потрібний як чоловікам, так і жінкам. Причому якщо ви займаєтеся спортом, то він особливо потрібний, оскільки йде активніша витрата поживних речовин і амінокислот для відновлення організму після навантажень. Мінімальна норма споживання білку для малоактивної людини будь-якої підлоги-1 г на 1 кг ваги (наприклад, при вазі 70 кг вам потрібно хоч би 70 г білку). Для людей, що займаються спортом, ця норма вище в 2-2,5 разу. Не завжди виходить набрати необхідну норму білку разом з їжею, і тоді на допомогу приходять спортивне протеїни.

Детальніше про користь білку

Що таке протеїн?

Спортивний протеїн є білками у вигляді сухого порошку. Це не хімія, в основі протеїну лежать звичайні продукти (молоко, яйця, соя, м’ясо-залежно від виду протеїну), які в процесі обробки були очищені від жирів і вуглеводів. Протеїн розчиняється в рідині і споживається у вигляді коктейля як перекушування або в якості повноцінної їди. У протеїн найчастіше додаються підсолоджувачі, тому він приємний на смак (хоча можна придбати протеїн без додаткових смаків). Протеїн допомагає дівчатам заповнити норму білку, прискорити відновлення і ріст м’язів.

протеїн для схуднення

Плюси прийому протеїну для дівчат:

 • Сприяє росту і оновленню м’язових тканин
 • Пригнічує катаболізм (руйнування м’язових тканин)
 • Зміцнює імунітет і сприяє швидкому відновленню від тренувань
 • Забезпечує доставку поживних мікроелементів до тканин і органів
 • Підходить в якості перекушування або їди, приємний на смак
 • Знижує апетит, що допомагає прискорити процес схуднення
 • Зручний для споживання: у вигляді коктейля або для виготовлення протеиновых батончиків або дієтичних печенек на десерт
 • Забезпечує норму білку, при цьому білок з протеїну краще засвоюється організмом, чим білок із звичайних продуктів

Проте, незважаючи на ряд переваг прийому протеїну для дівчат, є певні нюанси про яких важливо пам’ятати. По-перше, жоден протеиновый коктейль не замінить вам натуральні продукти, в яких міститься безліч незамінних вітамінів і мінералів. По-друге, надмірне споживання протеїнів і перевищення добової норми білку може викликати ряд проблем : порушення роботи ШКТ, втрата кальцію, замки, захворювання нирок і печінки. Тому прийом протеїну має бути грамотним і збалансованим.

Шкода і мінуси протеїну :

 • Може викликати проблеми з ШКТ (нетравлення, замки, запалення кишковика)
 • Може викликати проблеми з бруньками або печінкою, особливо якщо є хронічні або перенесені захворювання цих органів.
 • Протеїн досить дорогий продукт
 • Не до кінця вивчений вплив протеїну на організм при постійному тривалому вживанні

Чи ефективний протеїн дівчатам для схуднення?

Є ряд досліджень про те, що прийом протеїну для дівчат допомагає процесу спалювання жиру під час низькокалорійної дієти. Проте треба розуміти, що протеїн-це усього лише білковий продукт, тому його роль в схудненні незначна. Так, протеиновый коктейль допомагає понизити апетит і є низькокалорійним перекушуванням. Але все-таки головну роль в процесі схуднення грає загальна кількість і якість споживаної їжі впродовж дня, а не прийом протеїну.

  Повний огляд усіх тренувань з програми Focus T25 від Шона Ти


Спочатку неправильно ставити питання, потрібний протеїн дівчатам для схуднення або не потрібний, оскільки протеїн не є засобом для жиросжигания. Він призначений для підтримки і росту м’язової маси, збільшення спортивних результатів, підвищення швидкості відновлення, а не для схуднення. Звичайно, ви можете його вживати як перекушування або в якості білкової добавки і без занять спортом. Але в першу чергу протеїн призначений для тих, хто займається силовими тренуваннями для підтримки або росту м’язів.

протеїн для дівчат

Чи варто дівчатам приймати протеїн?

Для прийому протеїну немає ніяких протипоказань за статевою ознакою. Білок однаково потрібний як для чоловіків, так і для жінок. Інша справа, що прийом протеїну має бути виправданий . Для того, щоб відповісти на питання, чи треба дівчатам приймати протеїн, давайте розберемося в яких випадках його прийом доцільний, в яких випадках його приймати можна, але необов’язково, і в яких випадках прийом протеїну протипоказаний.

У яких випадках дівчатам рекомендований протеїн?

 • При заняттях професійним спортом або регулярними інтенсивними навантаженнями для відновлення поживних речовин і амінокислот
 • При заняттях силовими тренуваннями з великими вагами з метою підтримки або нарощування м’язової маси
 • При недоборі норми білку із-за обмежень в споживанні яких-небудь продуктів (м’ясо, риба, сир, яйця)
 • При необхідності збільшення ваги у разі астенічної статури за рахунок м’язової маси, а не жиру (в умовах профіциту калорій)

Таким чином, якщо ви займаєтеся спортом і піклуєтеся про якість тіла, то прийом протеїну буде корисний і ефективний для підтримки м’язів і швидкого відновлення.

У яких випадках протеїн дівчатам споживати можна, але необов’язково :

 • Якщо ви не займаєтеся спортом, а просто хочете схуднути
 • Якщо ви займаєтеся легким фитнесом: біг, кардио-тренажеры, вправи з невеликою вагою, групові заняття і так далі
 • Якщо ви займаєтеся силовими тренуваннями, але споживаєте достатню кількість білку з натуральних продуктів і цей білок різноманітний (тобто і м’ясо, і риба, і сир, і рослинний білок)

Звичайно, ви можете використати протеїн в якості перекушування, повноцінної їди або в якості інгредієнта для пп-блюд, навіть якщо не займаєтеся спортом. Протеїн допомагає понизити апетит і є хорошим варіантом низькокалорійного перекушування. Якщо у вас немає протипоказань, то шкоди не буде.

У яких випадках протеїн дівчатам протипоказаний :

 • Якщо у вас хронічні або гострі захворювання печінки або бруньок (чи перенесені захворювання цих органів в анамнезі)
 • Якщо у вас є захворювання ШКТ (тільки з дозволу лікаря)
 • Якщо у вас непереносимість білку
 • Якщо у вас індивідуальна непереносимість компонентів, що входять в протеїн (наприклад, сироватковий протеїн не можна приймати при непереносимості лактози, але в цьому випадку його можна замінити на інший вид протеїну).
 • Якщо у вас виникають побічні ефекти від прийому протеїну (в основному це можуть бути кольки, замки, діарея або алергічні реакції)
 • Якщо у вас непереносимість підсолоджувачів (в цьому випадку можна вибрати протеїн без добавок)
 • Якщо ви вагітні або годуєте грудьми (про прийом протеїну дівчатами в цей період сперечаються багато фахівців, але краще не ризикувати).

Протеїн не рекомендується при захворюваннях нирок або печінки не тому , що в нім є якісь шкідливі компоненти, а тому що при засвоєнні білку йде серйозне навантаження на ці органи.

прийом протеїну для дівчат

5 міфів про прийом протеїну для дівчат

Міф 1: Протеїн допомагає дівчатам схуднути

Протеїн-це не жиросжигатель і не чарівна пігулка, яка допомагає позбавлятися від зайвих кілограм. Це просто вичавка білка з продукту, представлена в сухому вигляді для зручності споживання. Протеїн можна використати в якості низькокалорійного перекушування або їди, тим самим скоротивши загальне добове споживання калорій.

  Комплекс вправ на груди для тренажерного залу


Є дослідження, що протеїн у поєднанні з низькокалорійною дієтою і спортивними навантаженнями підвищує рівень жиросжигания. Але розраховувати, що регулярний прийом цієї спортивної добавки серйозно вплине на процес схуднення, все-таки не коштує. Ще раз підкреслюємо, худнуть не від протеїну, а від дефіциту калорій-коли ви споживаєте їжі менше, ніж організм здатний витратити.

З жиросжигателей краще приймати L-карнитин

Міф 2: Дівчатам не потрібний протеїн, оскільки з його допомогою збільшуються м’язи і фігура стає як у хитавиця

По-перше, дівчатам дуже важко збільшити м’язову масу із-за особливостей гормонального фону. Навіть грамотні силові тренування і достатнє споживання білку не гарантують вам серйозної надбавки в м’язовій масі (дуже багато що залежить від генетичних особливостей). По-друге, протеїн не впливає на ріст м’язів безпосередньо, він лише створює сприятливе середовище для підтримки і росту м’язових тканин. Разом з цим вам ще треба займатися силовим тренінгом і грамотно живитися.

Тому боязнь втратити жіночну фігуру із-за протеїну не має під собою підстав. Якщо вас лякають дівчата із спортивним м’язовим тілом, то пам’ятаєте, що вони добилися такого результату шляхом багатогодинних занять в залі з важким залізом.

Міф 3: Протеїн-це шкідлива хімія

Спортивний протеїн роблять з натуральних продуктів (молока, сої, яєць-залежно від виду протеїну). Шляхом обробки їх очищають від інших компонентів, залишаючи чистий концентрований білок. При цьому у такому вигляді білок засвоюється швидше і краще, ніж білок з нашої їжі, оскільки він очищений від жирів і вуглеводів. Протеїни пропонуються в сухому вигляді для зручності зберігання і споживання, в нім немає “хімії” як такої.

Протеїн впливає негативно на бруньки і печінку, якщо це уразливі органи у людини (наприклад, були перенесені захворювання). Але не тому що в протеиновом порошку містяться якісь шкідливі компоненти, а тому що при засвоєння великої кількості білку (будь-якого білку, у тому числі і із звичайних продуктів) йде сильне навантаження на ці органи.

Міф 4: Протеїн допомагає нарощувати м’язову масу навіть без силових тренувань

Ні, це не так. Протеїн не допомагає нарощувати м’язову масу, якщо ви не займаєтеся силовими тренуваннями з великими вагами. Багато хто думає, що досить випити протеїн, і ваші м’язи будуть рости. Але протеїн-це не магічний еліксир для нарощування м’язової маси. Це лише хороша підтримка і підживлення ваших м’язів в період регулярних занять спортом.

Міф 5: Протеїн дівчатам не потрібний, оскільки їх не повинні хвилювати м’язи. Головне бути стрункою і худенькою.

М’язи-це не лише якість тіла, але і регулятор метаболізму. Чим більше м’язів у вашому тілі, тим більше калорій може спалити ваш організм в стані спокою (1 м’язова клітина витрачає в 4 рази більше енергії, ніж жирова). Різні дієти, незбалансоване харчування, відсутність фізичних навантажень руйнують м’язові тканини. Наприклад, при низькокалорійному живленні організм в першу чергу витрачатиме не жирові тканини, а м’язові, тому що вони забирають більше енергії. Зберігати їх організму з точки зору виживання просто невигідно.

А жіночий організм в принципі схильний втрачати б о льшее кількість м’язової маси при дефіциті калорій. Крім того, з віком відбувається природне зменшення м’язової маси. Усе це уповільнює метаболізм і ускладнює процес схуднення і підтримки форми.

У більшості дівчат, що тренуються, при слові “протеїн” відразу ж виникає асоціації з хитавицями, які зображені на банках із спортивним живленням. Не турбуйтеся, ви не розгойдаєте ваші м’язи від протеїну. Це усього лише білкова добавка, яка допоможе вам підтримати м’язовий рельєф в природних об’ємах (і те, тільки при регулярних силових тренуваннях). Для того, щоб дівчині розгойдати тіло до помітних об’ємів потрібні місяці і роки інтенсивних силових тренувань в залі із залізом. Набрати серйозну м’язову масу дівчатам навіть з протеїном дуже непросте завдання.

  Жиросжигатели: 9 комбінацій (рецептів) сжигателей жиру


бодібілдінг

Чи можна видужати від протеїну?

Деякі дівчата скаржаться, що набирають вагу від протеїну. Але від протеїну не можна видужати, можна видужати тільки від загального перевищення калорій в раціоні. Приміром, якщо ваша норма 1800 ккал в день, а ви споживаєте 2500 ккал, то ви видужуватимете незалежно від того, є у вашому раціоні протеїн або ні.

Тому якщо ви вживаєте протеїн і перевищуєте норму калорій, ви набираєте вагу. Так само як і без спортивного живлення ви набиратимете вагу, якщо перевищуєте норму калорій. Більше того, калорійність протеїну також треба враховувати у своєму раціоні. Т. е. порція протеинового коктейля містить певну кількість КБЖУ, тому ці цифри також треба враховувати при розрахунку денного калоража.

Розрахувати калорійність протеїну дуже просто. У банку зазвичай скупий (мірна ложка), за допомогою якого ви вимірюватимете дозу сухого порошку. Об’єм скупа вказаний на упаковці (зазвичай 30 г). Співвідношення КБЖУ конкретного протеїну також зазвичай вказане на упаковці. Виходячи з цих даних ви можете розрахувати калорійність одного прийому протеїну.

Наприклад, популярний сироватковий концентрат Optimum Nutrition в 100 г порошку містить:

 • Калорії: 375 ккал
 • Білки: 75 г
 • Жири: 3,8 г
 • Вуглеводи: 12,5 г

Відповідно в одному скупе на 30 г міститься:

 • Калорії: 112,5
 • Білки: 22,5
 • Жири: 1,14
 • Вуглеводи: 3,75

Як бачите, у протеинового порошку не нульова калорійність, тому не забувайте його враховувати при розрахунку КБЖУ, якщо не хочете набрати вагу. Враховуйте також калорійність рідини, в якій розчиняєте порошок, якщо це не вода. Дуже важливо звістці щоденник живлення при прийомі протеїну дівчатам, оскільки перевищення норми білку має такі ж негативні наслідки для організму, як і його недолік.

протеїн для схуднення дівчатам

Який протеїн купувати для дівчат?

Спортивний протеїн не ділиться на “чоловічий” і “жіночий”. Деякі виробники вказують на упаковках, що продукт розроблений спеціально для жінок. Але це більше маркетинговий хід. З продуктів харчування і чоловіка, і жінки отримують однаковий білок. Ви ж не ділите споживання, наприклад, молока або сиру відповідно до статевої приналежності? Ось і при виборі спортивного живлення не варто шукати якийсь особливий протеїн для дівчат.

Найбільш популярні види протеїну для дівчат-це сироватковий концентрат і сироватковий ізолят. Вони ідеально підходять для прийому до і після тренування. Якщо ви ще жодного разу не придбавали протеїн, то краще зупинити свій вибір саме на них. Ізолят більше фільтрований протеїн, він містить 90-95% білку, але і вартість його вища. Спершу можна придбати сироватковий концентрат, тільки звертайте увагу на зміст білку (менше 80% білку брати не варто). У доповненні можна придбати казеїновий протеїн і вживати його замість другої вечері або на ніч.

Усе про сироватковий протеїн

Види протеїну

Протеїни діляться на швидкі і повільні, залежно від швидкості засвоюваності. Швидкі протеїни (наприклад, сироватковий) краще споживати уранці, до або після тренування. Вони підходять для відновлення і живлення м’язів і зупинки процесів катаболізму. Повільні протеїни (наприклад, казеїновий) краще споживати замість їди або на ніч. Вони засвоюються повільно і впродовж тривалого часу насичують м’язові волокна усіма необхідними аминокислоатами.

1. Сироватковий протеїн (whey) : найпопулярніший вид протеїну, быстроусвояемый, приємний на смак, добре розчиняється в рідині. Найчастіше вживається до і після тренування, а також уранці. Залежно від міри концентрації білку буває 3 види сироваткового протеїну : концентрат (до 90% білку), ізолят (90-95% білку), гідролізат (99%). Чим вище концентрація білку, тим дорожче вартість протеїну.

2. Казеїновий протеїн (caseine) : повільний білок, довго засвоюється, погано розчиняється у воді. Не підходить для вживання до і після тренування, зате ідеальний для вживання на ніч. Багатий кальцієм. Можна використати як їду замість вечері або перед сном.

  Додайте лейцин, щоб посилити синтез білку


3. Соєвий протеїн (soy) : складається з рослинних білків, погано розчиняється у воді і має не найприємніший смак. Зате такий протеїн підходить вегетаріанцям і тим, у кого непереносимість молочних продуктів. Можна вживати між їдою або після тренування. Соєвий протеїн особливо підходить дівчатам, оскільки соя позитивно впливає на вироблення жіночих гормонів.

4. Яєчний протеїн (egg) : містить увесь набір амінокислот, має найвищу біологічну цінність і має найвищу міру засвоюваності. Єдиний мінус-відносно висока вартість. Також хороший варіант для тих, у кого непереносимість молочних продуктів.

5. Комплексний (багатокомпонентний) протеїн: містить суміш різних протеїнів як повільних, так і швидких. Такий протеїн підходить для дівчат в якості доповнення до сироваткового. Можна вживати між їдою, уранці або перед сном.

Види протеїну : детально

Топ-3 кращі сироваткові концентрати

 1. Optimum Nutrition100% Whey Gold Standard
 2. S.A.N. 100% Pure Titanium Whey
 3. Ultimate Nutrition Prostar100% Whey Protein

Топ-3 кращі сироваткові ізоляти

 1. Ultimate Nutrition ISO Sensation93
 2. SynTrax Nectar
 3. S.A.N. Platinum Isolate Supreme

Топ-3 кращі казеїнові протеїни

 1. Optimum Nutrition100% Casein Gold Standard
 2. Weider Day & Night Casein
 3. Dymatize Elite Casein

Топ-3 кращі комплексні протеїни

 1. Syntrax Matrix
 2. Weider Protein80+
 3. BSN Syntha-6

Як правильно приймати протеїн дівчатам для схуднення

Мінімальна норма споживання білку для дівчат при активних силових тренуваннях складає 2 г на 1 кг ваги. Наприклад, при вазі 60 кг, мінімальна норма-120 р. Більше 2,5 г білку на 1 кг ваги споживати не треба-він просто не засвоїться. Крім того, це дасть надмірне навантаження на бруньки і печінку. Якщо ви не займаєтеся спортом, то намагайтеся підтримувати білок хоч би на рівні 1,5-1,7 г на 1 кг ваги.

Скільки білку міститься в популярних продуктів для тих, що худнуть:

 • Половина курячої грудки (150 г) : 45 г білку
 • Порція сиру 3% (200 г) : 32 г білку
 • Порція гречаної крупи (100 г) : 13 г білку
 • 2 яйця (150 г) : 19,5 г білку

Як визначити кількості білку в протеїні? Дуже просто, ця інформація вказана на упаковці. Наприклад, сироватковий ізолят містить 90% білку. Відповідно, якщо об’єм одній скупі-30 г, то вона вміщує 27 г білку (30?0,9). Значить, споживши 2 мірних ложки протеїну в день, ви отримаєте 54 г білку. Зверніть увагу, що зміст білку і об’єм мірної ложки може відрізнятися залежно від виду і виробника. Завжди читайте інформацію на упаковці.

Прийом протеїну для дівчат залежно від часу доби :

 • Уранці краще випити сироватковий або яєчний протеїн
 • Замість їди (чи між їдою) краще випити комплексний, соєвий або яєчний протеїн
 • До тренування (за годину) і після тренування краще випити сироватковий протеїн
 • На ніч краще випити казеїновий протеїн

прийом протеїну для дівчат

10 рад з прийому протеїну для дівчат:

 1. За одну їду організм не зможе засвоїти більше 30-35 г білку. Тому якщо вам треба спожити 60 г білку, то розділите їх на два прийоми по 30 р.
 2. Згідно з дослідженнями, чим вище інтенсивність тренування і чим більше м’язів задіюється під час заняття, тим більше протеїну необхідно спожити після тренування. Наприклад, після сплит-тренировки (по групах м’язів) вистачає 20-25 г протеїну, після високооб’ємного тренування на усе тіло-до 40 р.
 3. Протеїн треба приймати не лише в дні тренувань, але і в дні відпочинку. Наприклад, ви займаєтеся 3 рази в тиждень, проте якщо ви хочете прогресу в тренуваннях і м’язах, то протеїн треба приймати щодня. Дозування вибирайте виходячи із загальної кількості білку в поточний день.
 4. Якщо ви набираєте норму білку з їжі і без протеїну, то для підтримки м’язів і хорошої форми можна залишити один прийом коктейля в день-після тренування. Або розділити цей прийом на два рази-до і після тренування.
 5. Під час прийому протеїну обов’язково пийте мінімум 2 л води в день щоб уникнути проблем з ШКТ і для кращого засвоєння білку, а також їжте клітковину (наприклад, висівки).
 6. Обов’язково враховуйте протеїн в загальній калорійності свого раціону. Не забувайте рахувати і загальну кількість споживаного білку з урахуванням протеинового коктейля і звичайних продуктів харчування, в яких також міститься білок.
 7. Якщо ви не любите протеиновые коктейлі, можна додавати протеїн в готову кашу або робити смузи з фруктами або ягодами.
 8. Дівчата люблять використати протеїн як інгредієнт в готові блюда. Наприклад, багато хто готує протеиновые батончики або протеиновые печиво для дієтичного перекушування.
 9. Якщо ви вирішили приймати протеїн, не варто замінювати їм усю основну їду! Протеїн для дівчат-це все-таки добавка, ваше меню повинне залишатися збалансованим.
 10. Успіх побудови красивого тіла залежить не лише від білку, але і від загальної грамотності раціону, якості навантажень, режиму дня і генетичних особливостей. Протеїн не гарантує дівчатам побудову підтягнутого рельєфного тіла, хоча і є хорошим помічником в досягненні мети.
  Як впоратися з нічним жором


протеїн для схуднення дівчатам

Відгуки про прийом протеїну від дівчат

Олена

Я займаюся силовими тренуваннями в залі 3-4 рази в тиждень по 1-1,5 години. Мені не потрібно сильно худнути, але підтягнути тіло хочеться, особливо прес і сідниці. Тренер порадив придбати ізолят. П’ю його вже 2 місяці після тренування, частіше всього по 30 г, іноді по 50-60 г в два прийоми, якщо відчуваю, що недобрала білку за день. Ні за результатами чого не можу сказати конкретно. Якість тіла, звичайно, дуже помітно покращала за останній час, але я не знаю, наскільки це заслуга протеїну. А так дуже подобається за смаком, і не потрібно морочитися, що є після тренування.

Надія

Займаюся високоінтенсивними тренуваннями будинку, кілька місяців тому купила сироватковий протеїн, тому що недобирала білку, і це позначалося і на самопочутті, і на загальній стомлюваності. А кидати інтенсивні тренування не хотілося. Не знаю, чи допоміг насправді протеїн або просто організм адаптувався, але самопочуття покращало. П’ю уранці перед тренуванням і ще як перекушування впродовж дня. До речі, у мене від протеїну трохи знизилася тяга до солодкого. Мабуть організму вистачає і протеїну в якості десерту. За останні 4 місяці скинула 8 кг, зараз важу 52 кг, в принципі залишилося тільки ще трохи підкоригувати зону ніг. Я задоволена.

Катерина

У мене з протеїном справа не задалася. Почала приймати по 1 порції в день після тренування, через тиждень почалися проблеми з травленням. Можливо, переборщила із загальним кількість білку в день, тому що я дуже люблю м’ясо і їм його багато. Кількість білку не рахувала.

Женя

Завдяки чоловікові вже давно в темі протеїнів. Ходимо в зал разом, після тренування завжди п’ю сироватковий протеїн, мій улюблений смак полуничний) Чоловік п’є до і після тренування. Іноді купуємо концентрат, іноді ізолят, ловимо акції в інтернет-магазинах)) На ніч зазвичай казеїн, але не щодня. Чергую з сиром.

Оксана

Як і багато довго думала, що спортивне живлення це суцільна хімія, і протеїн дівчатам не потрібний. Але в один прекрасний момент отримала застій в результатах, хотілося підкачати сідниці, а вони нестримно худнули разом з іншим тілом. Переглянула живлення, проаналізувала, що є після тренування, почала приймати протеїн двічі в день (перед і після тренування, тому що тренуюся уранці перед роботою), трохи змінила план занять. Справи пішли в гору, зараз вже не соромно зробити селфи в лосинах 🙂 Сідниці округлялися, при цьому жир на животі і на ногах не додався. Але, звичайно, усе це спрацювало в комплексі. Деякі дівчата думають, що випив протеїн-попа виросла, але це не так. Треба працювати в залі і тренуватися як слід, харчуватися правильно і обов’язково не забувати про білки.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ