Зв'язатися з автором

Як вибрати правильну робочу вагу для тренування в спортзалі


Зрозуміло, що людям, які давно ходять в спортзал, вже прекрасно відомі їх робітники ваги, і навіть більше, вони знають, як їх поступово збільшувати Але у людини, яка тільки почала опоряджатися за допомогою фитнеса, виникає на цю тему досить багато питань.

Перший раз в спортзалі

Якщо ви прийшли в спортзал перший раз, то краще всього дати взагалі мінімальне навантаження на м’язи. Адже вони повинні звикнути хоч до чогось. Беріть ваги, які даються вам досить легко. Багатьом цілком вистачить і порожнього грифа. Далі навантаження можна поступово збільшувати. До речі, такі тренування торкаються не лише новачків, але і дітей, які відновили заняття після довгої перерви. У обох випадках схема однакова. Кількість підходів також доки варто обмежити до двох. Варто бути готовим до того, що в наступні декілька днів після першого тренування м’яза почнуть хворіти, найчастіше це яскраво виражається на другий день після заняття.

Підбираємо вагу

У будь-якій вправі спочатку необхідно зробити підхід розминки, припустимо, ви берете порожній гриф або просто зовсім легкі гантелі, і робите 15-20 повторень. Якщо ви працюєте на м’язову масу, то ваші сили на наступних підходах повинні кінчатися в діапазоні 6-12 повторень, якщо робите більшу кількість повторень, то це вже робота на витривалість. А якщо менше, то упор йтиме вже конкретно на розвиток фізичної сили. Тому якщо ви хочете наростити, припустимо, саме м’язову масу, не варто брати вагу, з якою ви можете робити ті ж 15 повторень, у такому разі беріть вагу більше, щоб на 13-е повторення у вас просто не вистачило сил.

  Anarchy Workout : 6-тижнева програма для комплексної роботи над тілом


Природне те, що ви відразу вгадаєте потрібну вагу маловірогідно, тому пробуйте, експериментуйте і підганяйте навантаження залежно від вашої мети. Якщо на наступних тренуваннях відчули, що поточне навантаження дається вже помітно легше, то обов’язково варто спробувати додати на штангу мінімальну додаткову вагу. Адже з часом м’язи звикають до певних навантажень і постійної ваги, а це серйозно гальмує їх ріст і прогрес. Також новачкам чудово підійдуть і вправи з власною вагою, ризик отримати травму не такою великою, а опрацювання м’язів йде досить добре. Наприклад, підтягування на перекладині і віджимання на брусах-дуже корисні вправи.

Варто нагадати, що перш ніж планувати свої тренування і задивлятися на важчі ваги, слід обов’язково вивчити техніку виконання вправ, які ви маєте намір використати. Адже часто травми виникають саме із-за цього упущення.

Ведіть щоденник

Відмінним помічником в спортзалі для вас стане щоденник тренувань. Там необхідно записувати кожну вправу, а також вагу, кількість підходів і повторень. Таким чином, ви завжди матимете повну інформацію про навантаження у минулому і зможете планувати свій шлях до мети. Також якщо у вас сталася тривала перерва, то за допомогою цих записів ви зможете легко відновити усю картину.

  Stretch Max : розтяжка після тренування з Кейт Фрідріх


Фото: globallookpress.com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ