Зв'язатися з автором

Біль в колінному суглобі при згинанні: чому болять коліна, як лікувати


біль в колінному суглобі

Больові відчуття в колінах -досить поширена недуга, викликана різними причинами. Вони можуть з’явитися в результаті розтягування м’язів, тендиніту колінного суглоба, травм хрящів і зв’язок, які можуть бути викликані в результаті активної фізичною спортивною і інших видів діяльності.

Залежно від способу життя людини, біль може стати причиною порушення звичного ритму. Сильні больові відчуття здатні повністю обмежити діяльність людини. Для спортсмена навіть легкий біль в колінному суглобі здатний стати перешкодою для відвідування тренажерного залу і виконання вправ.

Щоб позбавитися від болю в колінах, необхідно знати точну причину, яка її викликає.

Зміст

  • 1 Травми зв’язок
  • 2 Розрив хряща
  • 3 Артрит колінного суглоба
  • 4 Ревматоїдний артрит
  • 5 Посттравматичний артрит
  • 6 Остеоартрит
  • 7 Як ставиться діагноз?
  • 8 Як проводиться лікування артриту колінного суглоба?
  • 9 Біль в колінному суглобі-Відео

Травми зв’язок

травми зв'язок

Розриви і розтягування колінних зв’язок, що скріплюють кістку гомілки із стегновою,-найбільш поширені спортивні травми, які досить часто проявляються сильними болями. Травмуватися може медіальна колатеральна, передня хрестоподібна і задня хрестоподібна зв’язки. Якщо зв’язка травмована, то може знадобитися хірургічне втручання.

  100% Gold Standard Casein від Optimum Nutrition : як приймати


Розрив хряща

розрив хряща

Що покриває з обох сторін хрящова досить жорстка, але така, що залишається при цьому гнучкою тканина з двома менісками може травмуватися і викликати біль. Медіальний меніск покриває внутрішню, а латеральний-зовнішню сторону суглоба. Терапія “розриву меніска” припускає хірургічне лікування.

Артрит колінного суглоба

артрит колінного суглоба

Дегенеративне хронічне захворювання колінного суглоба, що викликає гострий біль, який не дозволяє людині повноцінно займатися фізичною активністю. Розрізняють три форми цієї недуги-остеоартрит, ревматоїдний і посттравматичний. Незалежно від форми протікання захворювання, його супроводжують набряки і обмеження рухливості, які можуть викликати больові відчуття під час згинання коліна.

Ревматоїдний артрит

ревматоїдний артрит

Є аутоіммунним захворюванням. Воно проявляється запаленням і потовщенням розташованих навколо суглоба тканин. Ця форма артриту зустрічається тільки у 10-15 відсотків із загального числа хворих, але наслідки його досить серйозні. При хронічному запаленні тканин хрящ може не лише отримати серйозні ушкодження, але і бути повністю втрачений.

Посттравматичний артрит

посттравматичний артрит

Його розвитку передують серйозні травми колінного суглоба, серед яких у тому числі як розриви зв’язок, так і перелом кісток. Подібні травми можуть стати причиною ушкодження хрящових тканин з подальшою появою больових відчуттів, набряків, скутості в рухливості колінного суглоба.

  Як набрати м'язову масу без шкоди для організму


Остеоартрит

остеоартрит

Одна з форм артриту колінного суглоба, що найчастіше зустрічаються, яка вражає хрящову тканину, провокує її прогресуючий знос. У групі ризику, схильних до остеоартриту людей, знаходяться обличчя від п’ятдесяти і старше. Це обумовлено тим, що з віком хрящ зношується і стирається. Основними симптомами остеоартрозу є болі в колінах, певна скутість і обмеженість рухів, набряки суглобів, загальна слабкість і хворобливість.

Причиною розвитку остеоартриту є не лише вік, але і генетична схильність, зайва вага, перенесені раніше травми, різні інфекції, такі захворювання, як подагра і пухлини. До остеоартрозу можуть привести отримані під час занять спортом травми, а також знос суглобів, який виникає при підвищеній фізичній активності, у людей, зайнятих важкою працею, приміром, у будівельній галузі або на виробництві.

Як ставиться діагноз?

як ставиться діагноз

Для діагностування захворювань роблять рентгенівські знімки, проводять опитування пацієнта. Лікарі ставлять питання про міру рухливості і гнучкості суглобів, наскільки сильні переживані больові відчуття. Щоб з’ясувати, якою формою артриту страждає пацієнт, застосовуються спеціально розроблені для цього тести.

  Жироспалювальні тренування для чоловіків: тренажерному залі і для домашнього тренінгу


Як проводиться лікування артриту колінного суглоба?

При прогресі будь-якої форми артриту болю найчастіше починають посилюватися. Терапевтичні процедури припускають зниження ваги, якщо у хворого спостерігається його надлишок, виконання зміцнюючих вправ, використання спеціальних еластичних бинтів, прийом протизапальних нестероїдних препаратів, таких знеболюючих медикаментів, як ацетаминофен.

Операцію, як правило, проводять пацієнтам, що страждають остеоартритом. Аналогічне лікування застосовують і при інших формах артриту, якщо біль гострий. Під час операції проводиться повна або часткова заміна суглоба. Хірургічне втручання є крайнім заходом, тому дуже важливо обговорити з лікарем усі можливі варіанти. Якщо є шанс уникнути операцію, то їм треба неодмінно скористатися.

Біль в колінному суглобі-Відео


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ