Зв'язатися з автором

Пролактін у бодібілдінгу: причини підвищення, як знизити


пролактін у бодібілдінгу

Застосування андрогенно-анаболічних стероїдів (ААС) вимагає від атлетів постійного контролю гормонального фону в процесі прийому. Ті, хто ігнорують різні вимоги, в результаті отримують лише побічні ефекти і ніякої користі від тренувань. Іншими словами, в результаті прийому стероїдів атлет не досягає бажаних результатів, не залежно від інтенсивності занять спортом. Окрім цього, намічаються серйозні проблеми із здоров’ям. Проблеми ці, в першу чергу, пов’язані з балансом чоловічих і жіночих гормонів : чоловічого-тестостерона і жіночих-естрадіолу, прогестерону і пролактіну. Якщо про перший з них усім усе давно відомо, то про 2-х останніх навряд чи, оскільки інформації про них не так вже і багато, навіть в Інтернеті.

У зв’язку з цим, має сенс поговорити про пролактін. Це гормон молочної залози, передозування якого може привести до серйозних негативних наслідків, пов’язаних з інтимним життям.

Зміст

 • 1 Навіщо чоловікові пролактін?
 • 2 Причини підвищення рівня пролактіну
 • 3 Підвищення рівня пролактіну на курсі ААС
 • 4 Як боротися з підвищеним рівнем пролактіну

Навіщо чоловікові пролактін?

Пролактін чоловікові не потрібний абсолютно і це зрозуміло, оскільки це чисто жіночий гормон, який відповідає за виділення молока в молочних залозах жінки. Що стосується чоловіків, то він є присутнім в організмі, але в концентрації, яка ніяк не впливає на його сексуальну поведінку. З підвищенням рівня пролактіну в крові чоловіка, починаються справжнісінькі проблеми, пов’язані з потягом чоловіка до жінки. Причому, усе чисто індивідуально: для когось необхідно підняти рівень пролактіну в організмі в півтора рази, щоб почалися проблеми, а для когось, зовсім незначне його підвищення може вплинути на відношення чоловіка і жінки в плані сексу.

  Райан Тері (Ryan Terry) - програма тренувань, біографія


Річ у тому, що при підвищенні норми змісту пролактіну в крові чоловіка, у нього знижується потенція і слабшає лібідо (потяг до жінки). Обнадіює той факт, що усі ці проблеми можуть бути тимчасовими і при нормалізації рівня пролактіну в крові, усі проблеми відразу ж зникають.

Але тут, відразу ж, слід вказати на психологічний чинник, який може залишити після себе дуже велику рану, яка гоїтиметься ще довго і довго.

Підвищення рівня пролактіну в крові пов’язане з деякими чинниками, про які має сенс поговорити.

Причини підвищення рівня пролактіну

Рівень пролактіну в крові чоловіків може підвищуватися на основі різних причин. Перша причина-це використання препаратів на основі ААС, а друга причина-це підвищення в результаті природжених або придбаних аномалій в процесі життєдіяльності. Причини, які не залежать від прийому препаратів групи ААС, це:

 • Захворювання гіпоталамуса і гіпофіза, у вигляді пухлин “пролактинома”.
 • Посилення функції щитовидної залози-гипотериоз.
 • Хворобливі прояви бруньок.
 • Хворобливі прояви печінки.
 • Аутоіммунні зміни-артрит, червоний вовчак і так далі
 • Відсутність або недолік вітаміну В6.
 • Постійні стреси, з підвищенням рівня естрадіолу і прогестерону.
  Creatine Micronized від Dymatize: як приймати, відгуки


У разі підвищення рівня пролактіну в крові, без фактів прийому препаратів ААС, слід звернути увагу на цей список і звернутися до лікаря. Внаслідок чого, доведеться провести діагностичні дослідження гіпофіза, а також визначитися з рівнем гормонів щитовидної залози. Окрім цього, досліджувати роботу печінки і бруньок, а також проаналізувати наявність в крові вітаміну В6. При цьому, не слід забувати про останній рядок цього списку і проаналізувати своє життя на наявність стресів. У більшості випадків, саме стресові стани призводять до дисбалансу гормонів в організмі людини. Наслідки стресу можуть носити як психологічний, так і фізичний характер. Найімовірніше, що в результаті великих фізичних навантажень і нестачі повноцінного харчування, організм випробовує сильну втому і знесилення, через що і виникають ці проблеми. У такому разі, треба терміново переглянути спосіб життя і нормалізувати свій режим, позбавившись від зайвих, непотрібних навантажень, які призводять до втоми. Втома усього організму і призводить до фізичного стресу. Що стосується психологічного стресу, то він може виникнути на тлі взаємовідносин, що погіршуються, між чоловіком і жінкою, що також може виникнути в результаті підвищення рівня пролактіну в крові чоловіка. Як видно-тут усе взаємозв’язано.

  Скидання зайвої ваги за допомогою бодібілдінгу


Іноді хвороба щитовидної залози, така як гипотериоз, призводить до підвищення рівня ТТГ (тиреотронного гормону), що вказує на її підвищену секрецію. Це і призводить до підвищення рівня пролактіну в крові чоловіка.

Таке явище, як гінекомастія, призводить до збільшення концентрації пролактіну в крові, хоча, можливий і зворотний ефект: з підвищенням рівня пролактіну проявляється і гінекомастія. Якщо це явище сильно виражене, то слід звернутися до лікаря і зробити операцію. Вона не складна і не дорога, але можна “убити двох зайців”, одночасно. Крім того, що покращає гормональний фон, помітно покращає і зовнішній вигляд.

Підвищення рівня пролактіну на курсі ААС

Підвищення рівня пролактіну в крові, без практики прийому препаратів ААС, вважається дуже рідкісним явищем. Якщо говорити про атлетів, то таке підвищення пов’язане з неправильним прийомом андрогенно-анаболічних стероїдів. Деякі атлети ігнорують дози застосування, які прописані в інструкції і збільшують дози, вважаючи, що таким чином вдасться форсувати отримання результатів.

Тут, на першу позицію виходять прогестины, які мають прогестагенной активність. Це такі препарати, як нандролон, тренболон, оксиметолон, болденон. В даному випадку не має сенсу розповідати про механізми підвищення концентрації пролактіну, але має сенс звернути увагу на деякі моменти, які так чи інакше роблять вплив на цей процес.

  Вправи для тонкої талії і плоского живота, в домашніх умовах


Перший момент відноситься до того, що перед кожним курсом прийому бажано визначитися з балансом гормонів у своєму організмі. Якщо в результаті дослідження виявлено, що рівень пролактіну завищений, то ні в якому разі не можна приймати прогестины.

Коли приймаються препарати цієї групи, то контроль рівня гормонів повинен проводитися регулярно, незалежно від дозувань препаратів.

Через одну або два тижні після початку курсу прийому, необхідно здати кров на аналіз, щоб визначитися з рівнем пролактіну. Якщо спостерігається тенденція до підвищення, то треба негайно почати приймати каберголин. У аптеці цей препарат продається під назвою “Берголак” або “Достинекс”.

Приймається цей препарат один раз в тиждень по одній пігулці (0,5мг). Це сприятиме підтримці низького рівня пролактіну в крові упродовж усього курсу прийому препарату.

Отже, напрошуються висновки.

Як боротися з підвищеним рівнем пролактіну

По-перше, слід визначитися з причинами підвищення рівня пролактіну. Якщо це не є наслідком прийому стероїдів ААС (вони просто не приймалися), то треба звернутися до лікаря і визначитися з рівнем стану здоров’я. Особливу увагу слід приділити стану печінки, бруньок, щитовидної залози, гіпофіза і так далі, а також проаналізувати свій спосіб життя і, якщо потрібно, переглянути його.

  Натуральний бодібілдінг: 6 вражаючих трансформацій до і після


При прояві гінекомастії, яка безпосередньо вказує на підвищення рівня пролактіну, краще звернутися до лікаря і позбавитися від цієї недуги хірургічним шляхом.

При прийомі препарату ААС, коли намітилася тенденція до збільшення концентрації пролактіну, слід тут же почати прийом каберголина.

Слід звернути увагу на ще один дуже важливий момент-це надлишок ваги, яка вказує на зміни рівня естрадіолу. Подібний чинник так само впливає на рівень пролактіну в крові, підвищуючи його.

І, нарешті, намагатися уникати стресових ситуацій і нервових перевантажень.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ