Зв'язатися з автором

Вправи при сколіозі хребта в домашніх умовах


Під сколіозом розуміється викривлення хребта. Цією проблемою займаються лікарі-хірурги, але у кожного з них своє відношення до цієї недуги. Хірург у військкоматі може визнати призовника із сколіозом придатним до військової служби, хоча теоретично повинен поступати навпаки. А звичайний, лікуючий хірург, швидше за все, заборонить хворому будь-які фізичні навантаження, щоб не посилювати ситуацію. І цей крок буде невірним, оскільки кращим лікуванням сколіозу є спеціальна гімнастика. Існують всього декілька вправ, які дійсно небезпечні при цій проблемі. Важливо знати, які вправи будуть корисними, а які несуть в собі загрозу ще більше погіршити положення. І потрібно пам’ятати, що сколіоз, що дійшов до крайньої стадії, не піддається лікуванню. А легші його форми без особливих проблем можна вилікувати за допомогою занять.

Зміст

  • 1 Підтягування
  • 2 Небезпечних вправи
  • 3 Рада
  • 4 Тренування м’язів спини при сколіозі-Відео

Підтягування

Так-так, звичайнісінькі і доступні усім підтягування є кращою вправою при сколіозі. Можна підтягуватися абсолютно будь-яким хватом, важливий сам факт виконання. Також, корисним буде простий вис на перекладині, скручування корпусу під час вису. Проте, сплигувати з перекладини після виконання вправи не рекомендується, тому що при сплигуванні хребці зближуються один з одним, крім того, на хребет давить маса плечей. Ці чинники можуть повторно призводити до викривлення, таким чином, уся користь підтягувань зведеться до мінімуму. Взагалі будь-які вправи, спрямовані на розвиток гнучкості спини, будуть корисні. А розвиток м’язів верхнього відділу спини приносить подвійну користь, оскільки м’язи, стаючи сильніше, впливають положення кісток тіла. Це положення стає природним і правильним.

  Як приймати протеїн для набору м'язової маси


Більшість вправ відносяться до так званих нейтральних вправ. Ось декілька з цих вправ, які найбільш відомі кожній людині : підйоми штанги або гантелей на біцепс, вправи для пресу, французький жим з штангою, вправи для литкових м’язів, біг, велотренажер і інші. Нейтральними вправи вважаються тоді, коли на спину не виявляється ніякої дії. До речі, в цей список можна включити і віджимання, будь то віджимання від підлоги або на брусах. При віджиманні на брусах краще дотримуватися того ж самого правила, що і при підтягуваннях-не сплигувати з снаряда після закінчення вправи. Станову тягу теж можна віднести до нейтральних вправ, при виконанні хребці не розтягуються і не стискаються, але при цьому зміцнюються м’язи спини.

Є така група вправ, які можна назвати нейтральними лише умовно. Такі вправи не принесуть сильної користі, але і не зашкодять хребту. Проте, щоб виключити цю шкоду, треба виконувати ці вправи особливими способами. Наприклад, жим штанги лежачи: якщо його виконувати з містком, хребці стискатимуться. Такий же ефект спостерігається при звичайному містку. Деякі вважають, що якщо повністю лягти на лаву під час жиму, то вправа стане таким, що ще і розтягує. Проте, таке твердження справедливо тільки порівняно з присіданнями. Така вправа, як “добрий ранок” (нахили вперед з штангою на плечах), з одного боку не робить ніякого негативного впливу, але з інша вага снаряда буквально обрушується на хребет, чому хребці стискаються.

  Що є до і після тренування для схуднення, правильний раціон харчування


Небезпечні вправи

Небезпечні вони з тієї причини, що чинять тиск на спину. Виникає питання-а як же тоді тренувати ноги, без тиску на спину? Відповідь проста: біг і намотування кілометрів на велотренажере. Можна займатися на блоковому тренажері, але при цьому небажано триматися руками за підставку, тому що тоді доведеться нахилити тіло вперед. Заняття на пресс-машине також досить ефективні, але при роботі не повинна виявлятися дія на м’язи спини. Це особливо важливо для спортсменів, у яких є проблеми зі спиною, і які при цьому займаються на цьому тренажері.

Рада

Перш, ніж відправиться в спортзал і узяти в руки штангу, краще спочатку трохи зміцнити зовнішні і внутрішні м’язи спини. Для цього чудово підійдуть вправи, що розтягують спину, наприклад, скручування корпусу, махи ногами, розтягування назад і інші. І звичайно, перед тим, як почати активні фізичні тренування, необхідно проконсультувати з фахівцем. Бажано, з кваліфікованим спортивним лікарем. Бажання допомогти своїй спині, що страждає, дуже похвально, але потрібно підходити до цього заняття з розумом і обережністю.

  Мальтодекстрин: користь і шкода, гликемический індекс, використання в спортивному живленні


Тренування м’язів спини при сколіозі-Відео


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ