Зв'язатися з автором

10 способів пережити день після безсонної ночі“Челленджер” розповідає, що робити, якщо ранок вже настав, а ви ще не лягли спати.

1. Перестаньте корити себе

Так, це сталося: за незалежними або залежними від вас обставинами ви лягли спати за декілька годин до дзвінка будильника і прокинулися абсолютно розбитим. І якщо вам мало головного болю і ломоти в усьому тілі, то самий час почати шукати винуватих, корити себе і ненавидіти усіх навкруги. І без того мінімальні запаси енергії підуть на порожні переживання і багатократні спроби хоч би подумки повернутися в минуле і лягти спати. На жаль, сеанс телепортації знову не вдасться, тому єдине і найвірніше, що можна зараз зробити, це змиритися-сьогоднішній день буде трохи складніший за попередній, і його просто треба пережити (бажано не ухвалюючи нікому звинувачувальний вирок).

10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 11

Фото: flickr. com

2. Прислухайтеся до свого організму

Щодня людини, незалежно від того, виспався він або ні, є чергування приливів і відливів енергії. Наприклад, неможливо увесь робочий час бути на піку своїх можливостей, тому для більшої продуктивності праці треба прислухатися до свого організму і робити паузи у той момент, коли сили вже закінчуються. Енергетичні цикли змінюють один одного постійно, і, звичайно, після безсонної ночі коливання будуть більше вираженими і періоди інтелектуальної і фізичної активності будуть істотно коротші, ніж фази відпочинку. Правильно в такій ситуації не йти проти свого організму і не насилувати себе, примушуючи працювати під час “відливу” енергії-опір приведе тільки до більшого знесилення. Тому дописуйте останній терміновий лист і відпочиньте, адже зовсім скоро знову буде прилив.

  Curren - кварцевий годинник для чоловіків


10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 12

Фото: flickr. com

3. Прокрастинируйте

Коли енергії зовсім мало, а сил працювати взагалі немає, то кращий варіант-це в принципі звести до мінімуму будь-яку активність. У такому стані великий ризик вчинити купу помилок із-за неуважності і зробити самому собі ведмедячу послугу. Так що це той самий випадок, коли зволікання зовсім не небезпечне, тому сміливо переносите на завтра усі не термінові і не дуже важливі справи. Не відкладайте на потім-прокрастинируйте зараз!

10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 13

Фото: flickr. com

4. Займіться творчістю

Знесилення і відтік енергії-це своєрідне запрошення зробити перерву, яка, між іншим, необов’язково має на увазі сон. Під час відпочинку увага людини стає мимовільною, а мислення менш раціональним-він впадає в приємний стан напівдрімоти, коли свідомість максимально вільно від звичних рамок, а думки безперервно змінюють один одного. Багато відомих людей, такі як Томас Едісон і Сальвадор Далі, навмисно позбавляли себе сну для того, щоб зануритися в цей стан, оскільки вважали, що воно стимулює приплив нових ідей для творчості.

  7 способів понизити споживання жирів і стати стрункіше


10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 14

Фото: flickr. com

5. Дотримуйтеся свого повсякденного розкладу

Навіть якщо ви лягли за пару годин до звичного часу пробудження, не намагайтеся переставити будильник “ще на п’ять хвилин”-при такому розкладі велика вірогідність, що наступного разу, коли ви розплющите очі, вже сутенітиме. Як би важко ні було, піднімайтеся з ліжка і наслідуйте свій щоденний розпорядок дня. При цьому невелику зарядку і легкий сніданок ніхто не відміняв. Тільки ось каву краще замінити на чашку зеленого чаю, який завдяки антиоксидантам, що входять до його складу, істотно понизить рівень кортизолу (гормону стресу) і підвищить працездатність. Ще не забувайте пити багато води, це допоможе уникнути обезводнення і бути настільки бадьорим, наскільки це в принципі можливо у вашому стані.

10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 15

Фото: flickr. com

6. Включіть скрізь світло

Уранішнє світло не лише заряджає нас енергією і піднімає настрій, підвищуючи рівень серотоніна в крові, але і регулює циркадные ритми, які якраз відповідають за чергування фаз пильнування і сну. Таким чином, чим більше світла навкруги, тим бадьоріше ви себе відчуватимете. Причому навіть в похмурий день, коли усе небо затягнуто хмарами, краще 30 хвилин провести на вулиці, чим година в добре освітленій кімнаті. А якщо вийти на свіже повітря ну ніяк не виходить, постарайтеся максимально наповнити простір навколо себе світлом-відсуньте штори або жалюзі і включіть електричне освітлення.

  Хороший стоматолог, який стоматолог кращі


10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 16

Фото: flickr. com

7. Уникайте короткочасних стимуляторів енергії

Тримайтеся чимдалі від продуктів, які викликають короткочасний сплеск енергії. Наприклад, не варто випивати 10 чашок кави в надії підбадьоритися, тому що ефект буде діаметральний протилежний-тимчасовий прилив енергії швидко зміниться тривалим “відливом” і поверненням до колишнього стану сонливості і апатії. Тому в цей сонний день слід відмовитися від енергетиків, алкоголю, коли, шоколадок-загалом, від все того, що містить багато цукру або кофеїну. І по можливості намагайтеся не лягати спати впродовж дня, інакше ви ще більше порушите і без того збиті однією безсонною ніччю циркадные ритми, а “розбитий” стан, в якому ви прокинетеся, тільки посилить ваше самопочуття.

10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 17

Фото: flickr. com

8. Дихайте швидко

Щоб швидко підбадьоритися і хоч би ненадовго збільшити концентрацію уваги, спробуйте одну просту дихальну вправу з йоги ­-капалабхати. Із закритим ротом зробіть глибокий вдих і потужний різкий видих через ніс. Повторіть вправу ще двічі-кожен підхід не довше 15 секунд. Потім, коли вже виспитеся, можете поступово почати збільшувати тривалість одного підходу, додаючи кожного разу по п’ять секунд. Така дихальна техніка стимулює приплив життєвої енергії і допомагає збільшити працездатність.

  Що є перед тренуванням, що їдять перед тренуванням, живлення при тренуваннях


10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 18

Фото: flickr. com

9. Будьте гранично обережні

Нестача сну робить негативний вплив як на фізичні, так і на розумові здібності людини, отже, цього дня треба бути гранично обережним ­-як зі своїми вчинками, так і із словами. Передусім не приймайте ніяких важливих і відповідальних рішень, в такому стані ви не зможете приділити належну увагу усім деталям, і вірогідність вчинити помилку велика як ніколи. До того ж після безсонної ночі у вас понижені усі рефлекси і порушена реакція, тому цього дня ви пасажир, а не водій, сідати за кермо просто небезпечно!

10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 19

Фото: flickr. com

10. Проведіть вечір будинку

Після роботи відразу вирушайте додому, навіть якщо здається, що вам цілком вистачить сил ще посидіти в кафе з друзями. Використайте вечірній час, щоб прийти в себе, заспокоїтися і розслабитися. А після легкої вечері починайте поступово готуватися до сну. Звичайно, ви заснете відразу, як тільки ваша голова торкнеться подушки, але проте намагайтеся як можна рідше піддавати свій організм такому стресу. Хронічний недосип може привести до сумних наслідків (ми писали вже про це ТУТ), тому візьміть з себе чесне слово, що повноцінний восьмигодинний сон тепер буде одним з ваших основних життєвих пріоритетів.

  7 питань, які зроблять вас щасливими


10 способов пережить день после бессонной ночи. изображение номер 20

Фото: flickr. com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ