Зв'язатися з автором

11 обкладинок журналів, які змінили світОбкладинка журналу-ця завжди заява, виклик, історія. Ми вирішили згадати 11 знімків, які запам’яталися нам (і світу) найбільше.

TIME, 1997

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 14

У квітні 1997-го каминг-аут вчинила не лише Елен Дедженерес, але і її героїня в ситкоме “Елен”, який виходив на телеканалі ABC. Через пару тижнів вона з’явилася на обкладинці журналу TIME, де заявила: Yep, I’m Gay. На актрису обрушилася маса критики, рекламодавці перестали співпрацювати з телеканалом, і ситком зняли з ефіру. Елен згадує той час як дуже важке: вона три роки не могла знайти роботу, але не шкодувала про своє одкровення, тому що бути собою їй було важливіше, ніж мати громадське визнання. А потім вона стала такою, що веде власного телешоу, яке виходить досі і яке дивляться мільйони людей по всьому світу. До речі, та скандальна серія під назвою The Puppy Episode набрала 44 мільйони переглядів і отримала “Эмми”.

LIFE, 1965

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 15

Шведський фотограф Леннард Нильсен впродовж десяти років працював над серією знімків, на яких можна спостерігати еволюцію ембріона від зачаття до народження дитини. Один з них, на якому ембріонові 18 тижнів, виявився на обкладинці журналу LIFE і приніс його авторові світову популярність. Уся серія увійшла до книги Нильсена A Child is Born, яка розлетілася багатомільйонним накладом за перші чотири дні.

  Як почати бігати, як правильно почати бігати, як почати бігати для початківців


Mode, 1997

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 16

У кінці 90-х була мода на надмірну худорбу, а журнал Mode цей тренд наслідувати не хотів. Mode не лише пропонував свої стандарти краси, він давав роботу моделям plus-size а також дизайнерам, які шиють для таких дівчат. Він був таким Vogue для дівчат з 12 розміром одягу і більше. Редактори не винайшли новий жанр, вони просто не розуміли, чому інші журнали так наполегливо фокусувалися на худорбі: “Наші моделі в тілі, у них є серце і душа, вони живі і привабливі. Наша мета-вести діалог з усіма жінками. Кожна з них заслуговує на належну увагу, захоплення і можливості ».

Vanity Fair, 1991

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 17

Ця фотосесія Деми Мур в 1991-му-сміливий крок. Знімок, зроблений Ені Лейбовиц, став провокацією для американського консервативного суспільства, тому що у той час вважалося, що вагітна гола жінка-це непристойно. Деякі магазини відмовлялися продавати цей випуск, десь його ховали на далекі полиці, ніби це порнографія,-редактори такого скандалу не чекали. Проте вони знали, що це фото дасть жінкам можливість почувати себе привабливими під час вагітності. Так і сталося. Фотографія увійшла до списку самих надихаючих зображень усіх часів за версією журналу TIME.

  Bosco Fresh Fest, фестиваль Bosco, музичний фестиваль


Vogue, 2008

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 18

А тут великий баскетболіст ЛеБрон Джеймс, який обіймає бразильську модель Жизель Бундхен, став першим чорношкірим чоловіком на обкладинці Vogue.

Elle, 2015

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 19

Цей випуск австралійського Elle увійшов до історії. Модель Николь Трунфио годує сина, і сцена не була постановочною: під час зйомки дитина захотіла їсти, фотограф вирішив зафіксувати цей момент, який у результаті і виявився на обкладинці. У соціальних мережах навіть з’явився хештег #normalizebreastfeeding.

Harper’s Bazaar, 2018

Модель з вітиліго Винни Харлоу знялася для трьох обкладинок травневого Harper’s Bazaar. У цьому випуску редактори хотіли показати красу різних жінок, незалежно від їх віку, культури і інших ознак. Фотосесія викликала бурю емоцій навіть у самої моделі: у своєму Instagram вона написала, що цей випуск-великий крок у бік різноманітності у світі моди, який доки дотримується європейських стандартів краси.

Sports Illustrated, 2016

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 23

Цей пляжний випуск здивував читачів по всьому світу. По-перше, він вийшов відразу з трьома різними обкладинками, а по-друге, на одній з них уперше за 50 років з’явилася дівчина plus-size-нею стала Эшли Грэхэм. Модель призналася, що сама не думала, що таке можливо. У одному з інтерв’ю вона сказала, що редактори журналу не просто ризикнули, помістивши модель її розміру на обкладинку, а задали нові стандарти краси.

  Red Bull Trans - Siberian Extreme, велогонки, велогонки 2017


Vanity Fair, 2016

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 24

Щорічно журнал Vanity Fair видає “голлівудський випуск”, де на обкладинці з’являються актори і актриси, які були найбільш помітні впродовж року. Героїнями цього знімка ставали актриси різного віку, але він примітний тим, що багато з жінок старше 50 років. Голлівуд не позбавлений забобонів, і жінкам після певного віку не так легко знайти роботу. Після публікації цього випуску про проблему заговорили частіше, і кількість обкладинок з фотографіями актрис середнього віку збільшилася втричі.

Time, 2017

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 25

У кінці минулого року редакція журналу Time вирішила не присуджувати звання “Людина року”, а присвятила випуск усім учасникам флешмоба #MeToo-людям, які наважилися розповісти, що вони піддалися сексуальному насильству і домаганням.

ESPN, 2014

11 обложек журналов, которые изменили мир. изображение номер 26

Журнал ESPN регулярно видає спецвипуски з темою Body Issue. Героями обкладинки стають відомі спортсмени, і їх фотографують без одягу. Тіла там, звичайно, ідеальні. А цей знімок американського бейсболіста Принса Филдера, який важить 120 кілограмів, викликав багато суперечок. Пізніше Филдер висловився із цього приводу: “Якщо ти великий, це не означає, що ти не можеш бути атлетом. І той факт, що ти займаєшся спортом, не гарантує кубики пресу. Я тренуюся, щоб грати на максимумі і бути кращим у своїй сфері, а не для того, щоб бути фитнес-моделью”.

  Баклажани рецепти, баклажани в духовці, запечені баклажани© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ