Зв'язатися з автором

4 способи скоротити використання пластика в повсякденному життіМи віримо в силу маленьких кроків і вважаємо, що кожен може зробити цей світ трішки краще. Головне-почати. Сьогодні ми розповімо, як зменшити кількість пластика, яку ми використовуємо щодня. Спробуйте-це дуже просто. З часів появи повністю синтетичного пластика (це сталося в 1907 році) його використання стало неймовірно поширене. Проте його головне достоїнство-довговічність-виявилося одним з його головних недоліків. Чим більше пластика ми використовуємо, тим сильніше шкодимо довкіллю. Журнал Science приводить статистику: з 1950 року зроблені більше 8,3 мільярдів тонн пластикових матеріалів, 9% з них вирушає на переробку, 12% спалюється, а інші 79% потрапляють на звалище або, що ще гірше, опиняються в лісах, полях і водоймах (якщо сумніваєтеся, загляньте у будь-який підмосковний ліс).

Так, ми розуміємо, що повністю відмовитися від пластика нереально, але є декілька простих способів зменшити його споживання. Вони перед вами.

Використайте сумки замість пластикових пакетів

Проблема: Головний мінус пластикових пакетів полягає в тому, що їх використовують один-два разу, а потім викидають. За даними “Грінпісу”, в Україні щорічно робиться більше 30 мільярдів одноразових пакетів-ними можна укрити чотири території Москви. У результаті вони перетворюються на 150 000 тонн пластикових відходів. У Європі вже почали боротися з цією проблемою. Наприклад, в ЄС прийняли директиву “Про скорочення споживання легких пластикових пакетів”-тепер щорічне споживання пакетів на людину до 2019 року повинне знизитися з 200 до 90 пакетів. А в 2025 році кожна людина повинна використати в рік не більше 40 пакетів.

  Купальники Triumph, нова колекція купальників, купальники 2017


Що можна зробити: Відмовіться від нескінченної купівлі пакетів в магазині і заведіть багаторазову тканинну сумку. Її можна знайти як в продуктовому магазині, так і в магазині одягу. Крім того, ви можете купити тканинні сумки в улюблених музеях, привезти їх з поїздки або навіть зшити самостійно. Така сумка прослужить вам дуже довго.

Не упаковуйте продукти в додаткові пакети. Наприклад, при купівлі бананів, ананасів або грейпфрутів можна спокійно обійтися без целофанового пакету і наклеїти цінник прямо на фрукт.

Сумка-тоут Monki

Сумка доладна Reisenthel

Эко-сумка Love Hermitage

Сумка-тоут Ban. do

Купіть кухоль для кави

Проблема: Екологічність паперових склянок-це міф, оскільки склянка, зроблена тільки з паперу або картону, швидко намокне і протікатиме. Його покривають тонкою плівкою з пластика. Саме тому скляночки з-під кави не переробляються, а вирушають на звалище. Одна тільки мережа кав’ярень Starbucks щороку робить чотири мільярди скляночок для кави. Правда, власники мережі обіцяють, що до 2022 року створять більше екологічну альтернативу.

Що можна зробити: Ви можете пити каву в кафе, використовуючи багаторазові керамічні чашки, або купити собі спеціальний кухоль, щоб пити каву на ходу або в машині. Зараз можна знайти термоси, тамблеры і термокружки на будь-який смак. Вибирайте екологічні матеріали і стежте за тим, щоб кухлі були зроблені з нетоксичного пластика-в них не повинен міститися шкідливий бісфенол (BPA-free). У багатьох кав’ярнях вам навіть зроблять знижку, якщо ви прийдете з власним посудом. Загалом, у виграші усе-і ви, і планета.

  Як прокачати гальма


Термокружка Asobu-The 5Tth Avenue

Кухлі KeepCup Rock Salt

Встановіть фільтр для води

Проблема: Зазвичай пляшки для води виготовляються з поліетилентерефталату (PETE або PET, це найпоширеніший тип пластика). І незважаючи на численні міфи, він безпечний, не містить фталатов, Бисфенола-А, його можна залишати в машині, заморожувати і використати повторно. Проте і тут треба бути обережним-при частому використанні на поверхні пляшки можуть утворюватися подряпини, в яких накопичуватиметься бруд, мікроби і бактерії. Вимити їх звідти-завдання не з легенів.

PET-це той вид пластика, який успішно переробляється. Але проблема в тому, що в Україні слабо розвинений роздільний збір сміття і його переробка-пляшки після одного використання викидаються і вирушають на міські звалища (де лежать ще дуже довго).

Що можна зробити: Встановіть удома фільтр-проточний, працюючий за принципом зворотного осмосу, або глек. Серед усього різноманіття фільтрів можна знайти відповідний саме вам.

Заведіть пляшки для багаторазового використання. Щоб не сумніватися в тому, що ваша пляшка не виділятиме небезпечні речовини, вибирайте сталеві або скляні вироби. Зараз можна знайти багато пляшок з фільтрами-це підходить тим, у кого немає постійного доступу до фільтрованої води.

  Фестиваль комедії, stand up, comedy, панчлайн


Пляшка для води IKEA

Фільтр-пляшка для води BRITA Fill&Go

Використайте удома контейнери або багаторазові пакети

Проблема і рішення : Повністю виключити пластик складно, але можна перестати наслідувати принцип “використав-викинув”. Наприклад, удома замість одноразових пакетів або харчової плівки для зберігання продуктів використайте багаторазові пакети або контейнери. У них можна зберігати і заморожувати продукти, а після мити і використати знову.

4 способа сократить использование пластика в повседневной жизни. изображение номер 18

Пластиковий пакет IKEA


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ