Зв'язатися з автором

Анастас Панченко, Epic 5 Challenge, IRONMAN, IRONMAN тріатлон, тріатлон результати, Norseman, мотивація, витривалістьТриталет і чемпіон Росії по водно-моторному спорту в класі аквабайк Анастас Панченко став першим Украинанином, що потрапив на Epic5 Challenge. П’ять днів, п’ять островів і п’ять дистанцій IRONMAN-як підготуватися і як вижити на одній з найскладніших перегонів у світі, розповідає сам Анастас.epic5 challenge: как сделать пять полных дистанций ironman за пять дней. изображение номер 5

Анастас Панченко

-Оскільки в моєму основному спорті-аквабайці-із-за пітерського клімату і не найпростіших погодних умов міжсезоння тривало дуже довго, мені, щоб не втрачати форму, удосконалюватися, мати можливість тренуватися в приміщенні і підтримувати гоночне гартування, довелося шукати ще один вид спорту. Таким спортом і став тріатлон.

Зараз тріатлон і аквабайк-це два спортивні напрями, якими я займаюся паралельно.

epic5 challenge: как сделать пять полных дистанций ironman за пять дней. изображение номер 6

Фото з особистого архіву Анастаса

Тріатлон-непередбачуваний і важкий вид спорту. Кожна його дисципліна складна по-своєму, але при правильному підході складності можна мінімізувати. Проте є і свої нюанси. По-справжньому серйозна підготовка віднімає практично увесь вільний і скований час. Я із самого початку усвідомлював це і намагався вибудовувати гоночний і тренувальний графік так, щоб моє захоплення не сильно відбивалося на бізнесі і сім’ї. І доки мені це вдається.

  Як зберегти чистоту на кухні: 10 корисних порад


Мій день розписаний по хвилинах і зазвичай виглядає так: тренування, робота, тренування. Увечері я доробляю усі справи і планую наступний день. Важливий момент: у мене завжди різні тренування (причому по усіх трьох дисциплінах-плаванні, велосипеді і бігу). У моєму розкладі обов’язково є присутніми силові вправи, а в літній сезон-денні заняття на аквабайці. По воскресіннях, якщо є така можливість, я відпочиваю.

У повсякденному житті я намагаюся правильно харчуватися, правда, роблю це без фанатизму. Строго стежу за своїм раціоном лише за півтори-два тижні перед стартом. Незалежно від того, що це-тріатлон або аквабайк, я намагаюся підійти до змагань в правильній для мене вазі (це необхідно, щоб переживати почуття легкості під час самої гонки).

epic5 challenge: как сделать пять полных дистанций ironman за пять дней. изображение номер 7

Фото з особистого архіву Анастаса

Мій перший тріатлонний старт відбувся не так давно-всього два роки тому. Тренер по силовій підготовці запропонував мені спробувати себе в тріатлоні, причому запропонував вибрати абсолютно будь-який старт. Яке ж було його здивування, коли я, вивчивши усі напрями, захотів взяти участь в одному із стартів IRONMAN. До гонки залишалися всього півтора місяці, і, кінцево, це було безумством-мені говорили, що нормальні люди готуються як мінімум півроку-рік до таких змагань. До речі, я тоді жодного разу не їздив на шосейному велосипеді (про time trial в принципі не знав) і взагалі не плавав-у мене не було тренувань у басейні. Єдине-я іноді бігав. Проте у результаті ми підготувалися і вдало фінішували. Початок був покладений-механізм запущений, вже не зупинитися.

  Як стосунки відбиваються на вашому здоров'ї


Тріатлон постійно тримає мене в тонусі. І це круто. Пропустив тиждень тренувань-відкотився на півтора-два місяці назад. Потім згадав, скільки часу і сил витратив за ці два місяці, і бажання пропускати якось само собою пропадає. При правильному підході до тренувань і дистанцій “спорт для здоров’я” в тріатлоні-поняття цілком реальне. Проте не у разі класичних дистанцій IRONMAN, Ultraman-такі перегони, звичайно, залишають певний відбиток на фізичному стані і здоров’ї атлета. Розуміючи це, я, звичайно, приділяю досить багато уваги відновленню. У цьому мені допомагають лікарі-упродовж усього спортивного сезону вони стежать за моїм станом і працездатністю усіх систем організму. А спортивний сезон у мене круглий рік-так що я завжди під чуйним наглядом.

Але спорту без мети, я вважаю, не буває. Все-таки саме мета дозволяє забути про можливі негативні складові процесу і рухатися вперед.

-В якості нової мети я вибрав Epic5 просто тому, що IRONMAN вже порядком набрид. Крім того, куди не подивишся, усі кричать: “Я залізний! Я зробив IM”. А мені вже хотілося більшого.

  Свято Песть в Індії, індійські свята, Екомаркет, Коньково


Думка про щось глобальніше з’явилася рік тому. Я дивився, вибирав різні старти. Спочатку у мене виникла ідея за літній сезон пройти підряд три екстремальних тріатлону-Norseman, Swissman і Celtman. На ці змагання спортсмени отримують слоти, беручи участь в лотереї, але мені не повезло. У результаті я вирішив зупинитися на Epic5 Challenge-змаганні, яке проходить на Гаваях і до якого допускаються спортсмени, що пройшли певні дистанції і перегони. Організатори довго відмовляли мені, але у результаті погодилися. Правда, з однією умовою-перед стартом Epic5 я повинен був зробити ультратриатлон. Директор гонки, мабуть, розраховував, що я відмовлюся, адже зазвичай після подібних навантажень спортсмени відновлюються як мінімум півроку. Але я не відмовився і вдало фінішував Siberman Ultra Triathlon, ставши першим спортсменом з Санкт-Петербургу і одним з 21 атлета з Росії, що має статус “ультратриталет”. Ну і, звичайно, я отримав свій вхідний квиток на Epic5 Challenge, в якому вже через тиждень взяв участь.

Оскільки перед Epic5 у мене був Siberman, то моя тренувальна програма змінилася ще у березні 2017-тренування стали “об’ємними”, нудними і віднімали дуже багато часу. Ще не дійшовши до старту, я багато разів хотів кинути цю справу. Під час підготовки до гонки найважче-це постійно тримати себе у формі і дотримуватися режиму, а під час самої гонки-справлятися з божевільним таймингом (до того ж часу на сон катастрофічно бракувало).

  Овочевий киш без тесту рецепт


-Під час підготовки найбільша помилка-це перетренована. Треба уважно слухати тренера і чітко виконувати його вказівки. Якщо тренер говорить-бігти на пульсі 120, це означає-бігти на пульсі 120, а не 125. Іноді, особливо в завантажені роботою дні, я робив швидкі потужні тренування на високому пульсі, через що у мене траплялося знесилення (а його ні в якому разі не можна допускати).

Гонка була неймовірно важка. До фінішу дісталися всього чотири людини. У їх числі був і я. У результаті я став першим спортсменом з Росії, який здолав п’ять повних “залізних” дистанцій IRONMAN за п’ять днів. Мета була досягнута. Результатом я задоволений на 100%. Думаю, можливо, захочу ще раз повторити цей досвід. Крім того, у мене в планах пройти десять “залізних” дистанцій за десять днів. Що стосується перегонів IRONMAN, братиму в них участь і далі, в звичайному режимі.

Неможливе-можливо. Механізм, як я говорив, вже не зупинити.

epic5 challenge: как сделать пять полных дистанций ironman за пять дней. изображение номер 8

Фото з особистого архіву Анастаса


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ