Зв'язатися з автором

Андрій Бочаров : “Біг – це найдоступніша форма медитації”Андрій Бочаров-актор, режисер, автор гумористичних сценаріїв і герой нашого дитинства-кілька років тому відкрив для себе дивовижний світ забігів на марафонські дистанції. Спеціально для “Челленджера” Максим Лисовой записав монолог Андрія про те, як біг став важливою частиною його життя і допоміг скинути 20 кіло. андрей бочаров: «бег — это самая доступная форма медитации». изображение номер 21

Bocharik. livejournal. com

Про знайомство з бігом

-Приблизно за два роки до того, як я зважився пробігти перший марафон, я почав приділяти увагу своїй фізичній формі. Напевно, кожна розумна людина рано чи пізно повинна цим зайнятися. У мене була конкретна мета-скинути 20 кілограмів, які я набрав після того, як кинув палити. Я просто ходив в тренажерний зал і виконував призначені мені тренером вправи. У результаті зайва двадцаточка дійсно пішла. Взимку 2012 року мені подзвонив хороший друг і сказав, що вирішив заявитися на Паризький марафон. На його пропозицію поїхати з ним я відповів : “Чом би і ні”. У мене було приблизно чотири місяці на підготовку. У результаті з переляку я пробіг дистанцію в Парижі і на фініші зрозумів, що мені дуже сподобалося. До душі припала і спорідненість людей-постійних учасників марафонів по всьому світу, які не дають один одному розслабитися. Після чергової дистанції у тебе є місяць на те, щоб відпочити і попити пивця, але потім тобі знову треба брати себе в руки і готуватися до нового випробування.

  Сушка тіла в домашніх умовах, сушка тіла для дівчат, сушка для чоловіків


Несподівано приємним виявився і сам процес бігу. Це практично єдиний момент, коли ти можеш залишитися наодинці з самим собою. Зараз людина практично увесь час або за кермом, або розмовляє по телефону, або сидить в Інтернеті, тобто він постійно кудись підключений. Біг-це найдоступніша форма медитації : можна провести дуже заможний діалог з самим собою. Мені вже 49 років, а після сорока людям потрібно періодично проходити які-небудь обстеження у лікарів. Марафон для мене-це спосіб залишатися здоровим. Тому що пробігши його, кожен отримує упевненість в тому, що “дыхалка”, кровоносна система, печінка і нирки працюють на гідному рівні. Просто тому, що якщо вони дають хоч які-небудь збої, ти просто не пробіжиш.

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Про процес підготовки

Біг насправді-дуже простий вид спорту. Як геніально помітив Мао Цзэдун : “Щоб плавати-потрібно плавати”. З бігом приблизно така ж історія. Увесь час підготовки до першого марафону я провів в залі. Просто приходив і включав бігову доріжку. Біг ще цікавий і тим, що в нім досить швидко настає прогрес. Спочатку здається, що ти пробіг кілометр, і “мову вже на плече”. Через пару тижнів без проблем біжиш три, через місяць-п’ять. У момент підготовки до Паризького марафону-а він проводиться в квітні-в Києві була настільки огидна зима і рання весна, що я жодного разу так і не вийшов на вулицю, провівши увесь час на біговій доріжці в залі. Вийшовши на дистанцію, я зрозумів, що на вулиці біг дається набагато легше. У Парижі цьому сприяла і сама атмосфера: тебе вмить підхоплює 40-тисячний натовп спортсменів, ти милуєшся видами французької столиці, тебе женуть вперед численні уболівальники. Усе це дійсно окриляє. У кінці ти отримуєш винагороду у вигляді так званого “эндорфинового душу”, який викликає нереальний напад ейфорії.

  4 причини пити воду і стежити за водним балансом організму


Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Про систему живлення

У мого організму є досить дивна особливість: як тільки я сідаю на яку-небудь строгу дієту, то навпаки, досить швидко набираю у вазі. Так що якоїсь розробленої британськими ученими системи в процесі мого живлення немає. Єдине-намагаюся захищати себе від всяких Макдональдсів, шаверм і пельмешек, обходитися без їжі з високим вмістом цукру і борошняного. Під час активної підготовки до марафону намагаюся їсти якомога більше їжі з високим вмістом білку. За пару тижнів до старту намагаюся практично повністю виключити з раціону клітковину. Останній тиждень перед забігом великими порціями їм пасту. До речі, це загальновизнана світова практика. А взагалі намагаюся їсти виключно здорову їжу. Ніяких гамбургерів і іншої гидоти, тільки як можна простіше приготована їжа: для вуглеводів-гречка, для білку-відварені курячі грудки, для вітамінів-овочі.

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

  Bosco Fresh Fest, фестиваль Bosco, музичний фестиваль


Bocharik. livejournal. com

Про найближчі спортивні плани

28 червня я відправлюся на марафон в Санкт-Петербург. Це буде вже 11-й забіг, в якому я візьму участь, правда, повністю пробіг я тільки сім з них. До речі, мій приклад виявився заразливим-один напівмарафон вже пробігла моя дружина, а з недавнього часу цією справою зайнялася і дочка. У Пітер ми поїдемо усією сім’єю, дівчатка пробіжать половину дистанції, а я-повний марафон.

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Bocharik. livejournal. com

Про процес популяризації бігу серед населення

Я дуже радий, що останнім часом біг стає все більш і більш модним. Абсолютно упевнений, що Київ перетвориться. Наша столиця скоро стане справжнім сучасним європейським містом, де бігає дуже багато народу.

Мені, наприклад, дуже подобається, як проводиться Московський марафон. Я просто знайомий з людьми з оргкомітету, вони постійно їздять на найбільші забіги по всьому світу і дивляться, як усе влаштовано там. Ця адже дуже непроста справа-організувати 40 тисяч людей, що зібралися в одному місці. Забезпечити їм комфортний старт, зручні пункти живлення на дистанції, охорону.

  У Никола-Ленивце пройде забіг Sport - Marafon Trail -


У Києві це дуже складно, адже треба усе погоджувати з різними спецслужбами, мерією і іншими органами. Проте люди, що роблять Московський марафон, просто молодці-вони вже виходять на рівень європейських і світових бігових столиць. Звичайно, поки еталоном організації забігів є Північна Америка. Я біг марафони в Оттаві, Торонто і Бостоні. Там це вже частина культури і міська пам’ятка, одних волонтерів там набирається до півмільйона. Сподіваюся, що і в Санкт-Петербурзі водії скоро перестануть пікати і матюкатися на людей, що пробігають мимо.

андрей бочаров: «бег — это самая доступная форма медитации». изображение номер 40

Bocharik. livejournal. com

До речі, зараз в Києві проходить масштабна акція #разбудирайон. Любителі бігу змагаються в тому, який район прокачаний в плані бігу настільки, що заслуговує окремого клубу. Шанувати історію Катерини Земської, амбассадора Adidas Running в Строгино, можна тут. Історія, якщо що, про те, як вона завдяки бігу закохалася по вуха.

Якщо вам понравилcя цей матеріал, можете підписатися на нашу сторіночку в “Фэйсбук” або “Вконтакте”. З нами ви знатимете, як стежити за своїм здоров’ям, і станете такими красивими, що усе навкруги просто обзавидуются.

  Наш вибір: 5 сервісів, які допоможуть вибрати фільм


Наш соковитий Instagram-ось по цьому посиланню.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ