Зв'язатися з автором

Біль у боці, біль в правому боці, біль в лівому боці, болі віддають у бокиЩо може бути причиною таких відчуттів, як з ними впоратися і в яких випадках треба терміново звертатися до лікаря-розповідає терапевт-кардіолог медичного центру “Атлас” Марія Кирилова.

Як розпізнати небезпечний біль

-Біль у боці часто відбивається від болю в грудях. Болі діляться на умовно загрозливі і не загрозливі. В першу чергу вони розрізняються по локалізації-де саме знаходиться вогнище болю, який відчувається в тому або іншому місці.

Загрозливі болі Відчуваються в районі серця, легенів або посудин. Можна виділити дещо найбільш характерних місць:

  • Верхня половина грудної клітки. Тут біль може бути пов’язаний з хворобами органів середостіння-простори в середніх відділах грудної порожнини. Ця область обмежена грудиною спереду і хребтом ззаду. Біль можуть давати запалення середостіння, ушкодження стравоходу або хвороби судин;
  • Біль в середині або в нижній частині грудної клітки. Це ішемія, в процесі якої порушується кровообіг, стенокардія, що дає больові відчуття в різні області, або навіть інфаркт міокарду. Встановити діагноз може лікар;
  • Запалення органів дихання. У цій групі знаходиться, наприклад, плеврит-запалення оболонки, в якій містяться легені. Ще одна характерна хвороба-пневмоторакс, при якій в легенях утворюється повітря, що може порушувати дихання, кровообіг і стати причиною болю.
  Тур де Кленовий, Tour de Klenovo, велогонка, велозаезд


боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

До Не загрозливим болям Відносяться синдроми, які пов’язані з нервовими захворюваннями, інфекціями і шлунково-кишковим трактом. Проте ці стани все одно вимагають консультації лікаря :

  • Біль в правому боці найчастіше дають захворювання печінці і жовчного міхура. Біль в лівому боці зазвичай провокують хвороби шлунку або стравоходу. Часто болі виникають і в нижньому відділі правого боку. Це можуть бути хвороби шлунково-кишкового тракту-запалення стравоходу або його спазм, виразкова хвороба шлунку, знову ж таки хвороби жовчного міхура (холецистит), хвороби підшлункової залози;
  • Деякі болі можуть бути викликані просто тривожними розладами. Зазвичай пацієнти описують їх болями в грудях, не вказуючи щось конкретне. Буває почуття нестачі повітря або ж панічні атаки. Болі в грудях можуть з’являтися із-за захворювання шийного і грудного відділу.

Через що може з’явитися біль

боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Найчастіше причина будь-якого болю-хвороба конкретного органу. Або ж можуть хворіти посудини через те, що в якомусь місці припиняється кровопостачання або здавлюється орган. Інші причини: запалення або травми, але вони легше визначаються, і пацієнти про них зазвичай знають.

  Кращі креми для особи, кращий крем для рук, кращі маски для волосся


Як визначити причину болю

Щоб виявити хвороби, лікарі проводять диференціальну діагностику-збирають інформацію про симптоми, історії хвороби пацієнта, роблять огляд. Якщо ми зустрічаємося з тоншими проявами, то направляємо пацієнтів до вузькоспеціалізованих лікарів.

Але один з основних способів-це все ж детальне опитування. Лікарі запитують про тип болю : що давить, коле, різальна, ниюча-усе це може допомогти визначити причину. Ще один важливий момент-скільки біль триває за часом: має значення, чи відбувається вона короткими нападами або ж це постійний біль впродовж, наприклад, години. Чи віддає кудись біль, наприклад в область шиї, руки, лопатки, живота,-інше важливе питання пацієнтові. Треба встановити, чи пов’язаний біль з фізичним навантаженням: з’явилася вона в стані спокою або ж, наприклад, після невеликої пробіжки. Ми перевіряємо, як діють знеболюючі або знімаючі спазми препарати-допомагають вони або ні.

боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 9

Фото: shutterstock. com

Звичайно ж, важливо провести огляд. Проведення перкуссии-коли постукують по окремих ділянках і аналізують звук, а також аускультації-наприклад, за допомогою стетоскопа, натискаючи на хворобливі точки. Усе це необхідні процедури. Збір анамнезу допомагає краще представити картину. Якщо перед лікарем знаходиться молода людина, є вірогідність, що його біль пов’язаний з менш небезпечними ситуаціями, але все таки не варто виключати і інші випадки. Якщо біль виявився раптовим і різким, ймовірно, це щось небезпечніше, ніж давно відоме пацієнтові захворювання.

  Кубок Євразії по плаванню, Кубок Євразії Київ


Як позбавитися від болю і не допустити її

Після виявлення причини можна визначити спосіб лікування. Залежно від того, що саме болить, лікар призначає ліки або ж серйозніші методи-наприклад, коли потрібно хірургічне втручання. Іноді при болі у боці можуть призначити і спеціальний масаж, який зменшить больові відчуття.

Щоб не допустити біль або заздалегідь понизити її майбутні прояви, людина повинна знати свої слабкі сторони. Треба представляти, які захворювання у вас є, і робити на них акцент-перевірятися у лікаря. Якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом, які можуть бути причиною болю у боці, треба заздалегідь робити УЗИ, здавати аналізи, перевіряти печінку, проводити огляд стравоходу або шлунку (гастроскопію).

боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

Якщо існують захворювання серця, необхідно вживати призначені ліки, намагатися не допускати болів, вчасно консультуватися з фахівцем. У разі серйозних змін стану варто відразу повідомити про це фахівцеві.

Як у випадку з цими, так і з іншими захворюваннями-суглобів, нервів і іншими, лікарі рекомендують займатися спортом. Вправи лікувальної фізкультури допомагають попереджати болі. Іноді корисні физиопроцедуры, які допомагають запобігати загостренням хронічних захворювань. Але це залежить від конкретного діагнозу і призначається лікарем.

  Чому сон важливіший, ніж їжа


Корисно знати і про свою спадковість-генетичну схильність до тих або інших захворювань, щоб знати і уявляти, що саме можна попередити і коли.

Якої дієти корисно дотримуватися

боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 11

Фото: shutterstock. com

Загальні рекомендації, які дають лікарі : намагатися вчасно звертатися до лікаря, в цілому вести здоровий спосіб життя, стежити за тиском і не порушувати дієту, якщо вона є.

Якщо біль у боці пов’язаний із захворюваннями шлунково-кишкового тракту або стравоходу, людині зазвичай призначають спеціальну дієту. В деяких випадках рекомендації полягають в четырех-або п’ятиразовому живленні в день, без тривалих проміжків між їдою. Рекомендується виключити копчену, гостру, сильно солону їжу. Ще часто радять виключити легкозасвоювані вуглеводи і жири, продукти з підвищеним вмістом холестерину.

Треба пити воду. Якщо раніше говорили про те, що треба пити 2-3 літри щоденно, зараз від цієї рекомендації відійшли. У усіх різні норми-зазвичай вони зводяться до 1,5 літрів. Але загальна рекомендація така: завжди мати при собі пляшку води, ставити поряд з собою склянку води під час роботи.

  Рецепт дня : суп з сочевицею і болгарським перцем


При якому болі потрібна термінова допомога

боли в правом и левом боку: почему появляются и о чём сигнализируют. изображение номер 12

Фото: shutterstock. com

Невідкладна допомога потрібна тоді, коли сильний, різкий біль виникає несподівано. Це стосується людини у будь-якому віці. Тим більше якщо не допомагають знеболюючі. Треба враховувати, чи є у людини серйозні існуючі захворювання-ймовірно, вони можуть загостритися і стати причиною різкого болю. Якщо такий біль довго не проходить, якщо раніше її не було, треба викликати швидку допомогу або дійти до лікаря. Менш небезпечні ниючі болі або тіла, що з’являються від зміни положення. Проте і вони часто вимагають консультації фахівця.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ