Зв'язатися з автором

Болить голова причини, зубні брекеты, брекеты чи ставитиЧи можуть проблеми з прикусом виникнути із-за поганої осанки? А головний біль-із-за брекетов? Розбираємося разом з врачом-остеопатом центру східної медицини “Чжуд-ши” Олександром Рогановым.причиной головных болей и болей в спине могут быть брекеты. изображение номер 4

Олександр Роганов

-Припустимо, що у вас, не дай бог, неправильна осанка, викривлення хребта, проблеми з тазостегновими суглобами або крижами. Що в таких випадках відбувається з нашим організмом? Ви мимоволі і неусвідомлено міняєте положення тіла. Через це центр тяжіння зміщується і навантаження на м’язи і суглоби перерозподіляється. Так, скрізь. У тому числі в нижній щелепі. Із-за порушення симетрії тіла симетрія щелепи теж порушується. Виникають проблеми: головні болі (схожа на напад мігрень); біль і гул у вухах; біль і тиск в області очей; клацаючий або ляскаючий звук при відкриванні або закриванні рота. Вам може стати дуже позіхати і жувати, жувальні м’язи почнуть хворіти, відкривати і закривати рот стане складніший, а прикус зміниться і особа стане асиметричною.

“Система” працює і у зворотний бік. Тобто проблеми з щелепами і зубами позначаються на нашому здоров’ї і загальному стані. Будь-який стоматолог скаже вам, що, якщо видалити моляры і премоляры (задні п’ять зубів по обидві сторони щелеп), є вірогідність, що пацієнта потім мучитимуть болі у вухах, головний біль, болі в шиї і спині. А якщо видалити ікла, які стабілізують щелепи, то це може негативно позначитися на симетрії особи. Проблеми з хребтом можуть виникнути і після невдалого протезування зубів і із-за установки брекетов. Тобто, ситуація “невдало сходив до стоматолога, і тепер мучуся від головних болів, проблем з шиєю і спиною”-не міф, а справжнісінька реальність.

  5 смачних рецептів з шафраном, які піднімуть настрій


причиной головных болей и болей в спине могут быть брекеты. изображение номер 5

Фото: shutterstock. com

З брекетами ще ось яка історія. Якщо ваш прикус виявився неправильним не із-за особливостей щелепи (наприклад, її недостатнього розміру), а розвинувся через проблеми з хребтом або суглобами, то брекетами ви ситуацію не лише не виправите, але навпаки, зафіксуєте і посилите. В результаті у вас можуть з’явитися або посилитися головні болі, ви почнете швидко стомлюватися, відчуватимете слабкість, зниження концентрації і працездатності, а в майбутньому до цього додадуться ще і хвороби суглобів.

Що ж робити? Відразу скажу, що відмовлятися від установки брекетов або пластинів не треба. Але важливо “підстрахувати” себе і будь-які складні маніпуляції із зубами проводити під контролем не лише ортодонта, але і ортопеда або остеопата. Хороший ортодонт і сам ніколи не лікуватиме просто порушення прикусу або проблеми з щелепою-він ретельно усе вивчить і завжди зверне увагу, в якому місці біль вас турбує. Я б також радив відвідувати остеопата хоч би іноді, якщо ви вже носите брекеты або пластини, щоб він зміг простежити за зміною вашої осанки і вчасно скоректувати усі виникаючі проблеми. Тоді не доведеться потім довго боротися з негативними наслідками такої, здавалося б, нескладної стоматологічної процедури.

  Зелена цибуля


Що таке остеопатія

причиной головных болей и болей в спине могут быть брекеты. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Остеопатія ─ цей напрям альтернативної медицини. Її головна ідея полягає в тому, що головна причина неполадок в нашому організмі ─ скутість, напруга або неправильне положення наших кісток, м’язів і суглобів. Результати досліджень підтверджують, що остеопатія допомагає при хронічних болях в спині і деяких проблемах опорно-рухового апарату. Наукових доказів того, що остеопатія працює при інших захворюваннях (вірусні інфекції, онкозахворювання, артрити і т. д.), немає. Усі маніпуляції остеопаты проводять руками, без використання яких-небудь інструментів і препаратів. Проте хороший остеопат у будь-якому випадку має медичну освіту (із спеціалізацією, наприклад, по неврології), і у своїй роботі використовує не лише руки, але і дані рентгенівських знімків і томограм.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ