Зв'язатися з автором

Чаузи: правила змісту кішки в домашніх умовах


Зміст статті :

 1. Історія походження котів
 2. Опис офіційного стандарту породи, фото кішки
 3. Особливості характеру кота
 4. Здоров’я кішки
 5. Зміст кота, відхід в домашніх умовах
 6. Ціна котеняти

Чаузи (англ. Chausie), у багатьох джерелах цих котів іменують по-різному, можна зустріти і чауси, і хауси, але суть від цього ніскільки не міняється. Як не назви цю незвичайну тварину, а перед вами буде один з найдорожчих і прекрасних представників котячого світу.

Цим вихованцям від природи дісталося усе, про що тільки може мріяти хвостатий-і велич, і сила, і заворожлива зовнішність, і характер, і незвичайний інтелект-усі їх якості можна перераховувати до безкінечності.

Такий домашній улюбленчик мало схожий на усіх інших кішок, які нежатся на підвіконнях, найбільше вони мають подібність з диких рисей або пум, як зовні, так і по деяких звичках.

Перш ніж приводити у будинок особину Chausie, треба ретельно вивчити усі нюанси змісту такого экзота, нехай їх і трохи, але вони є і це украй важливо. Якщо ви вирішили завести собі в якості домашнього улюбленчика кота-чаузи, ви будете задоволені своїм вибором. По-перше, він відмінний друг і веселий товариш, по-друге, маючи у будинку такого воркіт, ви будете знаменитістю, принаймні, місцевого масштабу, а по-третє, можна подумати про розведення породи, а це вже цілком пристойний бізнес, до того ж дуже навіть прибутковий.

Історія походження котів породи чаузи

чаузи на прогулянці
Згідно з безліччю наукових джерел, історія представників цього різновиду бере свій початок ще з часів Стародавнього Єгипту. Але древні єгипетські кішки були прародителями сучасних чаузи, їх знали, як очеретяних котів (англ. Jungle cat) або, як болотяних рисей. Ці незвичайні воркоти розбурхали інтерес місцевих жителів тим, що хоч вони і жили в дикій природі, проте завжди тягнулися до людей і щосили намагалися облаштувати своє життя поблизу людських поселень.

Як тільки очеретяні коти влаштувалися неподалік сільськогосподарських володінь, вони почали схрещуватися із звичайнісінькими кішками, в результаті такої в’язки стали з’являтися на світ малюки, які були зовсім не малюками. Це були дуже великі гібриди, які незабаром для жителів Стародавнього Єгипту представлялися чимось на зразок божества. Ці тварини вносили свій значний внесок в життя людини, коти позбавляли володіння своїх хазяїв від гризунів, крім того, вони були відмінними мисливцями і в іншій відросли. З їх допомогою люди мали можливість полювати на диких птахів, які прилітали на водойми. Єгиптяни дуже любили і поважали своїх аборигенних котів, про це свідчать множинні зображення вихованців на фресках. Також в процесі багатьох археологічних розкопок було знайдено декілька муміфікованих особин, які відповідали за всіма даними чаузи.

  Утеплення стін зсередини теплою штукатуркою


Проходив час, і ареал мешкання таких корисних котячих поступово став поширюватися далеко за межі Єгипту. Так великі популяції цієї породи були зареєстровані по усій території Південної Азії-від Туреччини до Індокитаю. Навіть на землях Росії, поблизу Каспійського узбережжя проживали ці мурки. Так за короткий проміжок часу коти Chausie стали законними і бажаними “громадянами” понад 25 держав.

Таким чином, нащадки очеретяного кота жили та були здоровими, але інтерес до них був суто вигідний: люди їм їду і дах над головою, а тварини натомість знищували небажаних мишей, щурів і іншу живність. Ні у кого навіть думки не виникало, якось прославити цих кішок, або хоч би пробувати удачу і показати їх якомусь фелінологові, раптом їх чекає зоряне майбутнє.

Але усе в корені змінилося, коли кот-чаузи попався в поле зір одного з відомих американських заводчиків. Чоловік дуже зацікавився вихованцем і прийняв рішення, щоб то не було вивести нову породу. Фелінолог-ентузіаст планував зберегти в первозданному виді зовнішність тварини, але трохи підкоригувати характер. Він прагнув зробити повністю домашнє звірятко з суворим виглядом хижака. Як тільки програма стартувала, як виявилося, що розведення Chausie-справа досить складна, але руки ніхто і не думав опускати.

Так, доклавши всіх сил і нестримну віру, фортуна таки обернулася обличчям до американців, і нова порода була виведена. Але, оскільки котенят було не дуже те і багато, повноцінним виглядом ніхто їх не поспішав називати. Усе це було в другій половині 60-х років минулого століття. З того часу котами чаузи все більше почали цікавитися професійні заводчики і з’єднавши усі сили і засоби до 90-го року вже була створена досить значима популяція цієї породи. Приблизно в 2000 році коти вже отримали свій перший документ, що підтверджує їх породистість. Відтоді на цих незвичайної краси і харизми вихованців просто феєричний попит, відповідно і вартість їх дуже значна.

Опис офіційного стандарту породи, фото кішки чаузи

зовнішність чаузи

 • Тулуб Chausie отримали в дар у спадок від своїх диких прародителів. Корпус у них злегка витягнутий, але при цьому дуже елегантний, досить сильний, потужний і коренастий. Грудна клітка широка, і за формою округла, область стегон трохи підведена над загальним рівнем тіла, у зв’язку з цим зовнішньою вид кота, так і випромінює лютість, здається, що тварина в негайно повинна кинутися на свою здобич. Чаузи-це досить великі вихованці. Середня маса тіла дорослого кота варіюється від 8 до 10 кг, але це далеко не межа, деякі окремі особини не зупиняються і на відмітці 15 кг і це не зайва вага, а така будова тіла і такі параметри також відповідають стандарту. Самці значно більші і масивніші за представниці прекрасної статі, проте недолік ваги компенсується у кішок подвійною порцією витонченості і граціозності, до того ж самиці набагато моторніше і шустрее самцов-чаузи.
 • Кінцівки досить довгі, стрункі і мають значну силу і потужність. У кота Chausie дуже добре розвинена м’язова тканина, за рахунок цього він так і світить силою і енергією. Його нерідко порівнюють із стислою, напруженою пружиною, яка ось-ось повинна підстрибнути. Передні кінцівки трохи коротші за задні, завдяки цій особливості “єгипетські коти” можуть підкорювати переконливі висоти. Встрибнути на висоту понад два метри-для них сущі дурниці. Лапки у цих котів не менш масивні з відносно великими подушечками.
 • Хвостовий відросток чаузи злегка дивує, незважаючи на усю потужність і великі габарити тварини, він відносно загальної статури досить короткий, але цей нюанс ніяк не псує зовнішній вигляд, навпаки надає вихованцеві ще деякого шарму. Але хвіст хоч і короткий, але дуже широкий в діаметрі, від основи зовсім небагато звужується до кінчика.
 • Голова не особливо великих розмірів, по конфігурації нагадує овал. Усі частини, що виступають, черепі добре візуалізуються, широке, добре розвинене і сильне підборіддя, і не менш виділені, загострені вилиці. Мордочка Chausie злегка витягнута в довжину, за рахунок цього вираження їх личка часто порівнюють з пантерою або пумою. Профіль прямої, без вад і горбовинок, ніс дуже широкий. У цих воркотів дуже велика і сильна шия.
 • Вушні раковини великі, розташовані на значній відстані один від одного. Від широкої основи звужуються до красиво загостреного кінчика, прикрашеного тоненькими пензликами.
 • Очі у представників цієї породи чималих розмірів, за формою округлі, виділяється незначна косоокість. Якщо розглядати забарвлення веселкової оболонки кішки, то найчастіше вона у них забарвлена у бурштинові відтінки, але стандарт допускає і комбіновані кольори, що складаються з жовтуватих і зелених відтінків. Головне, щоб колір очей кота чаузи не просто гармоніював з основним тоном шерсті, а був його контрастом.
 • Шерстка цих котячих экзотов далеко не може похвалитися своєю довжиною, проте, вона дуже густа, як би набита. По текстурі волос щільний, навіть жорсткий, але, коли гладиш такого кота, під рукою шубка на подив м’яка і ніжна. Дуже красиво і грайливо шерстинки переливаються на сонці.
 • Забарвлення шерсть кішки чаузи, який би досконало відповідав стандарту, дуже небагатий різноманітністю. Зареєстрований усього лише три варіанти забарвлень-це чорне забарвлення з легким сріблястим відливом, коричнево-сірий тиккинг і тикированный табби темного кольору. Учені думають додати ще декілька варіантів забарвлень для Chausie і у них це непогано виходить. Проте, уперті члени комісій престижних котячих виставок не дозволяють таким вихованцям брати участь у будь-яких котячих заходах.
  Дренажні труби для відведення грунтових вод : ціна, види, матеріал


Особливості характеру кота Чаузи

чаузи грає
Незважаючи на, усю лютість і хижість зовнішнього вигляду, ці тварини досить милі і поступливі домашні улюбленці, але від хижих родичів, у Chausie все ж, щось, та залишилося. Найважливіше, в змісті такої кішки-це те, що вона не терпить самотності, тому, у тому випадку, якщо ви довго відсутні удома, або просто у вас бракує часу приділяти їй належну кількість уваги, краще відразу заводити для неї друга. Повірте, так буде кращий, оскільки чаузи уміє дружити з іншими тваринами, однаково йому до душі і кішки і собаки, а ось наодинці він може натворити справ, та таких, що ви і квартиру свою не дізнаєтеся. Для цього у кота є усе і здатність стрибати, і бігати, і гострі, сильні кігті.

Багато власників таких вихованців стверджують, що кращого компаньйона вдень з вогнем не відшукати-з ним хоч на диван, хоч на озеро купатися, хоч на риболовлю йти.
З дітьми цей представник котячих ладнає дуже добре, але все-таки краще, щоб такі ігрища проходили на очах у дорослого. Хто знає, що прийде в голову маленькій дитині і як на це відреагує кіт, в жилах якого в якійсь кількості тече кров хижака.

  Мотивуючі цитати, натхнення, мудрі висловлювання, мотивація


Розум і кмітливість цим воркотам не позичати, вони із задоволенням вчаться усьому новому, зазнають нові території і вивчають якісь трюки. З ними треба час від часу займатися, а якщо ще у вигляді оцінок використати ласощі, так коти Chausie раді старатися.

Здоров’я кішки Чаузи

фото чаузи
Також в спадок від древніх предків ці коти отримали відмінне здоров’я і міцний імунітет. Зміцнивши його своєчасною вакцинацією, правильним збалансованим харчуванням і великою кількістю вашої уваги, такий вихованець житиме з вами близько 15-20 років.

Але є деякі нюанси, у чаузи дуже чутлива травна система, тому до складання раціону харчування треба підходити з великою відповідальністю.

Ці кішки дуже люблять поїсти, в силу цього проблема надмірної ваги їм не чужа. Якщо в тарілці вихованця залишається їжа, краще її прибрати, оскільки, передихнувши від обіду, декілька хвилин, кіт знову буде лопати смакота.

Що стосується розведення кішок чаузи, то ця справа ні в якому разі непросте. Річ у тому, що схрещувати чистокровних Chausie можна тільки із звичайними кішками з короткою шерстю або з абіссінцями. Важливо знати, що перші три покоління самців цього виду є стерильними. Залежно від того, який відсоток крові дикого очеретяного кота протікає в жилах чаузи, учені поділили їх на п’ять категорій, позначивши їх “F”. До кожної такої категорії додається порядковий індекс, що означає процентне співвідношення.

  Французький тост з рикоттой і полуницею -


Так у котів категорії F1 приблизно половина генів дикого кота, у F2-близько 25 %, F3-12,5 %, F4-6,25 % і F5-приблизно 3,12 %.

Відповідно до цієї класифікації, тваринні категорії F1 цінуються значно більше, а ось вихованці F4-5 набагато більше відповідають статусу ідеального домашнього вихованця. Оскільки ті особини, у яких багато хижих генів, набагато важче піддаються дресируванню і навчанню, часто їх не виходить навіть привчити до лотка.

Зміст кота Чаузи, відхід в домашніх умовах

чаузи спить

 1. Особистий простір. Перш ніж заводити представника цієї породи, треба подумати, чи вистачить йому місця у вашому будинку. Якщо ви проживаєте в міській квартирі з невеликою площею, йому там буде затісне, тому, щоб забезпечити котові комфорт, доведеться його частенько вигулювати. Коли ваше житло-це приватний будинок, тварині буде дуже добре. Він з радістю стане гуляти на свіжому повітрі, вправляючись у своїх мисливських звичках. Під час прибирання ви можете частенько знаходити якісь деталі, невеликі речі або навіть трохи їжі-не варто дивуватися, чаузи роблять запаси.
 2. Відхід за шерстю. Не можна сказати, що шерсть кота дуже потребує ретельного відходу, цілком досить розчісувати Chausie приблизно раз на тиждень за допомогою м’якої, масажної щітки, щоб видалити відмерлі волоски. Що стосується купання, то ці коти дуже добре справляються з підтримкою своєї шубки в чистоті, але купати їх треба. Це не є необхідністю, швидше мірою заохочення, адже чаузи прекрасні нирці. Вони дуже люблять воду, якщо ви занурюватимете їх у ванну хоч би раз на тиждень, вони будуть безмірно ради. В якості миючого засобу необхідно зупиняти свій вибір на шампунях і кондиціонерах високої якості. Котові Chausie підійдуть засоби для комбінованої шкіри.
 3. Гігієна. Такому вихованцеві треба підрізувати кігті, оскільки вони у чаузи сильні і дуже швидкорослі, з такою зброєю не впоратися навіть найнадійніша когтеточка. Ніколи не варто братися за проведення цієї процедури самостійно, краще, щоб в процесі брали участь дві людини. Один триматиме домашнього улюбленця, а інший безпосередньо буде зайнятий манікюром. Щоб усе зробити правильно і без плачевних наслідків, треба користуватися спеціальними щипчиками для підрізування кігтів кішкам. Заздалегідь треба упевнитися, що вони дуже гострі, інакше ви ризикуєте не відрізувати, а просто розламати когтевую пластину вашого друга, що заподіє йому нестерпні больові відчуття. Пам’ятайте, відрізувати можна тільки крайні декілька міліметрів прозорого кінчика кігтика. Вушні раковини треба чистити котові Chausie приблизно один раз в тиждень, можна і трохи рідше. Робити це треба за допомогою ватних паличок, краще купувати дитячі, вони оснащені спеціальним обмежувачем, ця деталь узабезпечить вашого хвостатого друга від механічного ушкодження барабанної перетинки. Також важливо час від часу протирати очки вихованцеві і очищати внутрішні куточки очей від кірочок. Гігієна зубів також не менш важлива, 1-2 рази в тиждень треба чистити зубки котові чаузи, також добре в раціон додавати відварені курячі шийки, вони показують непоганий результат в очищенні зубів.
 4. Чим годувати? В силу свого “хижого” родоводу, відповідь на це питання однозначне-котів породи Chausie треба годувати м’ясом і тільки м’ясом. У цих тварин непереносимість злакових, тому їм протипоказаний сухий корм навіть суперпреміум класу. Також ні в якому разі не можна годувати таку кішку свининою, із-за ризику розвитку хвороби Аусеки. Список продуктів для цього экзота повинен включати наступні продукти: яловичина, індичка, кролик, курка і перепел, різні види риби, сирі перепелині яйця і на цьому, мабуть, усе. М’ясо має бути з кістками, котові його треба подавати в сирому вигляді. Також у вихованця завжди має бути вода, тільки чиста, кип’ячена або фільтрована. Категорично не можна сиру воду.
  Тренування кроссфит для початківців


Ціна котеняти Чаузи

котеня чаузи
Ціна чистокровного кота дуже висока, середня вартість складає від 200 000 до 500 000 рублів. Котенята шоу класу можуть бути оцінені понад мільйон рублів.

Відео про кішок чаузи :
© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ