Зв'язатися з автором

Чому біг не допомагає схуднути: 5 найпоширеніших помилокЩо ви робите насамперед, якщо намагаєтеся використати біг для схуднення, але бачите, що ваги показують одну і ту ж вагу вже довгий час? Звичайно, збільшуєте кардионагрузки. Пробуємо пояснити, чому це не завжди правильне рішення.

Помилка № 1: ваші тренування одноманітні

почему вы бегаете и не худеете: 5 самых распространенных ошибок. изображение номер 6

Ваше тіло-приголомшливий механізм. Настільки неймовірний, що заточений під ефективність. Що це означає: якщо ви робитимете одні і ті ж вправи щодня, вони даватимуться вам легше з кожним днем і врешті-решт ви досягнете безвиході.

У випадку з бігом кожне тренування сприймається тілом як виклик, і після неї організм стає міцніше. Нехай ви і потієте так само, як учора, і так само сильно відштовхуєтеся від землі ногами, проте ваш метаболізм вчиться реагувати на це усе дуже швидко. І з часом навчиться економити калорії, а не витрачати їх. Ось вам і перше “чому біг не завжди допомагає схуднути”.

Дослідження, проведені в Університеті Тампы, виявили, що 45-хвилинне заняття на біговій доріжці при постійному темпі допомагатиме вам скидати зайве, але тільки спочатку. Тому ще раз повторимо: ваш метаболізм звикає до навантаження, тому його треба як можна частіше дивувати.

  На "Екомаркеті" в Коньково пройде День Болгарії


Додайте до своїх пробіжок силові вправи, які змусять метаболізм працювати знову на максимумі. Повірте, вам доведеться витрачати багато сил на те, щоб відновитися після важкого сета з гантелями.

Помилка № 2: ви бігаєте довше, але не швидше

почему вы бегаете и не худеете: 5 самых распространенных ошибок. изображение номер 7

Flickr. com/photos/livingfitnessuk

Одна з найважливіших складових бігу для схуднення-інтенсивність занять. Якщо ви простежите за тренуванням вашого друга, подруги, незнайомця, та кого завгодно, ви помітите, що майже усі вони вибирають такий темп, в якому зможуть бігти як можна довше. Звичайно, вони економлять сили. Та зате не витрачають жирові відкладення як паливо. Так що наступного разу, виявившись на біговій доріжці, еліпсі або велосипеді, постарайтеся збільшити навантаження хоч би ненадовго. Тобто чергуйте спокійне заняття з 10-30 секундами прискорення кожні п’ять хвилин.

Дослідження в Університеті Західного Онтаріо порівняло дві групи. Перша виконувала від 4 до 6 30-секундных прискорень, тоді як друга бігла впродовж 30-60 хвилин. І результати були дивовижними. Більше жиру змогла спалити саме перша група.

Так що пам’ятаєте: практично усі вправи, які добре тренують витривалість, погано спалюють жир.

  Роджерсия: правила посадки і відходу в умовах відкритого грунту


Помилка № 3: ви зациклені на кількості спалених калорій

почему вы бегаете и не худеете: 5 самых распространенных ошибок. изображение номер 8

Лічильники спалених вами калорій встановлені в кожному тренажері. Ну ось скажіть, звідки їм точно відомо, скільки калорій ви тільки що спалили? Насправді вони куди частіше вводять нас в оману і приносять більше шкоди, ніж користі. І ось чому. Ці машини не знають вас особисто, ваш ріст, вага, спосіб життя, наявність жиру в організмі, врешті-решт. І скажіть, чому вони беруться судити про те, скільки пампушок ви спалили під час чергової пробіжки? Повірте, ця інформація може бути дуже далека від істини.

Впродовж усього дня ви спалюєте певну кількість калорій-йдете ви до метро, валяєтеся на дивані, дивитеся улюблений серіал. Подумайте про те, що ви витрачаєте калорії при будь-якій слушній нагоді. А цей випадок є завжди. Але чи може це стати причиною не піти на тренування? Звичайно, немає.

Фізична активність дає організму дуже багато що-і здоров’я тут на першому місці. Так що в залі насамперед звернете увагу на тип вправ, які ви робите. Ваші м’язи, як трирічна дитина-дуже активні і потребують уваги. І якщо ви звертатимете увагу на них, тобто робити силові вправи окрім бігу, вони допоможуть вам спалити непотрібний жир.

  Adidas, adidas by stella_mccartney, нова колекція, екіпіровка


Помилка № 4: ви не пробуєте інші кардио

почему вы бегаете и не худеете: 5 самых распространенных ошибок. изображение номер 9

Тепер, коли ви знаєте, що м’язи важливі для спалювання жиру, продумайте тип вправ, які ви виконуватимете, щоб стати стрункіше. Якщо ви любите довгі пробіжки в спокійному темпі, поспішаємо вас засмутити, але саме вони “псують” м’язи і не дозволяють їм рости і розвиватися. Якщо ви додасте у свій звичайний біговий раціон тренування по горбистій частині дороги, навіть це не зможе порівняти біг з велосипедом, який краще спалює жир і швидше нарощує м’язову масу. І питання тут не в тому, що “біг для схуднення не працює”, а в тому, який спосіб попрощатися із зайвою вагою буде найбільш ефективним саме для вас.

Якщо ви хочете прийти у форму дуже швидко, заміните довгі пробіжки їздою на велосипеді на великій швидкості. Чи сайкл-тренировкой.

Помилка № 5: ви бігаєте надто багато (так, ви не помилилися, тут написано саме “багато”)

почему вы бегаете и не худеете: 5 самых распространенных ошибок. изображение номер 10

Цілком можливо, це звучить дивно, але ваш ефект плато може бути результатом дуже великої кількості бігу у вашому житті. Звичайно, вправи-це дуже важливий компонент здоров’я. Проте вправи-це стрес для вашого організму, наслідки якого-спалювання зайвого жиру. Не забувайте, що цей процес контролюють ще і гормони. Зокрема, кортизол, гормон стресу, який з’являється у вашому організмі у великій кількості під час тренування.

  Гід по купальниках: в чому піти на пляж цього літа


У невеликих дозах стрес дійсно корисний для організму. Але хронічний стрес може привести до резистентності до інсуліну і змусити ваш організм зберігати жирові відкладення в області талії, попри те, що ви працюєте над їх позбавленням занадто старанно.

Так що пам’ятаєте, що бігуни на довгі дистанції можуть собі і зашкодити-збільшення рівня кортизолу впродовж тривалого часу може привести до запалення, повільного відновлення, травм м’язів, створення ще більших жирових запасів і завдати шкоди вашій імунній системі.

Не забувайте правильно харчуватися, різноманітьте свій тренувальний план і не зациклюйтеся на кардио (години в день цілком вистачає). І, найголовніше, також не зациклюйтеся на одному лише бігу, будь ласка.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ