Зв'язатися з автором

Чому люди хворіють, хворіти влітку, чому болить горлоГоловний лікар клініки “Чаю” Рената Петросян розповідає, якими вірусами ми найчастіше заражаємося влітку і що треба робити при високій температурі в жару. А ще руйнує міф, що холодна вода провокує біль в горлі.почему люди так часто болеют летом. изображение номер 5

Рената Петросян

-Для більшості хвороб немає особливої різниці, коли “прокидатися”-влітку, зимою, весною або осінню. Сезонність властива деяким видам алергії, наприклад полінозу (захворювання, причина якого-алергічна реакція на пилок рослин.-Прим. ред. ) чи ГРВІ. Восени і весною загострюється виразкова хвороба, якщо не прийняти профілактичних заходів.

Влітку захворюваність вірусними інфекціями значно нижче з кількох причин. Сухість вуличного повітря і іноді його висока температура-непідходящі умови для існування багатьох вірусів. Влітку ми набагато частіше провітрюємо приміщення. Ще один важливий факт: влітку знижується щільність населення в містах, закриваються сади і школи-джерела епідемій. Але для більшості хвороб неепідемічного характеру (пневмонія, ангіна, гастрит) літо не перешкода для виникнення.

почему люди так часто болеют летом. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Чим ми займаємося влітку? Їздимо на море, їмо багато фруктів, будуємо пісочні міста. Такі ж у нас хвороби: ротовирусные інфекції, вірус “рука-нога-рот”, алергічні реакції на укуси комах, медуз, розладу від переїдання жирної і незвичайної їжі. Вживання холодних напоїв і їжі не призводить до розвитку захворювань. Це міф. Він заснований на невірних причинно-наслідкових зв’язках. На одну людину, що випила холодної води і хворого наступного дня, доводиться 50, які зробили те ж саме і не захворіли. Контакт з носієм вірусу за три дні до хвороби у вигляді поїздки в метро або шопінгу не спливає в нашій пам’яті. Тому, коли захворюємо, ми за звичкою згадуємо про холодну воду. Ні у одній статті на серйозних ресурсах немає в якості причин або чинника ризику застуди питва холодної води. Звичайно, не варто забувати про індивідуальні особливості окремо взятого організму. Але ці особливості зустрічаються не так часто. При цьому якщо горло вже болить, краще всього підійде тепла їжа і питво без різкого смаку. Інакше горло сильніше хворітиме від роздратування.

  Пайка полипропиленовых труб : ціна, методи, інструкція


Лікування

почему люди так часто болеют летом. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

Лікування застуди літом і зимою відрізняється мало. Застуду зазвичай не потрібно лікувати, можна використати засоби, що полегшують симптоми. Наприклад жарознижуючі, протизапальні, ті, що полегшують дихання і зменшують кашель. Літом ГРВІ може пройти швидше-пацієнт частіше виходить на вулицю і не закриває вікна будинку.

При високій температурі в жару треба робити те ж саме, що і завжди-приймати жарознижуючі засоби. Під час підйому температури розвивається озноб, ми відчуваємо холод, відбувається спазм дрібних судин, мерзнуть руки і ноги. Досягнувши піку, температура починає знижуватися, нам стає жарко, ми потіємо. Усе це відбувається і влітку, і зимою. Схема одна. Температура на вулиці-навіть якщо це 30-40 градусів жари-не робить істотного впливу на організм. Жара в 40 градусів вище за температуру тіла людини всього на чотири градуси.

Профілактика

почему люди так часто болеют летом. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Базові правила гігієни допомагають завжди. Потрібно часто мити руки, протирати ручки дверей, клавіатуру, не користуватися чужим телефоном або рушником. Влітку додається заборона на ковтання води в морі або басейні, на вживання немитих фруктів і зелені. Заняття спортом (регулярні пробіжки, зарядка, фізичні навантаження), помірність в їжі, можливість відпочити, розслабитися, перемкнутися з роботи або сім’ї на хобі-усе це запорука гарного настрою і самопочуття.

  Попа як горіх : 7 ефективних вправ для сідниць© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ