Зв'язатися з автором

Чому приймати ванну треба як можна частішеЛюбіть приймати ванну, але вважаєте це марною тратою часу? А ось і ні. Юля Серкова знайшла докази, які підтверджують користь теплої ванни для емоційного здоров’я і сну.”Мабуть, є на світі напасті, від яких не в силах зцілити і гаряча ванна, але я таких майже не знаю”,-так написала американська поетеса і письменниця Сільвія Плат у своєму романі “Під скляним ковпаком”. І з нею складно посперечатися: недавнє дослідження показало, що якщо приймати гарячу ванну хоч би пару раз на тиждень, це істотно полегшить симптоми депресії.

У дослідженні брали участь 45 чоловік з діагностованою депресією. Учені з Фрайбургского університету розділили учасників на дві групи. Першою запропонували двічі в тиждень протягом півгодини приймати ванну з температурою води 40 градусів, а потім ще 20 хвилин сидіти, укутавшись в гріючу ковдру. Люди з другої групи робили впродовж 40-45 хвилин різні аеробні вправи, теж двічі в тиждень.

Через два місяці теплі ванни “побили” тренування: в тісті на визначення тяжкості депресії люди з першої групи набрали в середньому на шість балів менше, ніж до експерименту. А учасники з другої групи-тільки на три бали менше.

  Низьковуглеводна дієта, вуглеводи в яких продуктах, функції вуглеводів, складні вуглеводи


почему принимать ванну нужно как можно чаще. изображение номер 3

Фото: shutterstock. com

Прийом теплої ванни покращує і сон. Річ у тому, що температура тіла відіграє важливу роль в регулюванні циркадных ритмів, які “підказують” організму, коли пора спати, а коли прокинутися. Температура тіла-це сигнал для вироблення гормонів сну або пильнування. Зазвичай вона трохи вище вдень і нижче вночі. Саме пониження температури вночі допомагає заснути-це сигнал для вироблення мелатонина. Відповідно, більш висока температура уранці-сигнал для вироблення серотоніна. Це нейромедіатор, завдяки якому людина відчуває бадьорість і гарний настрій. Незважаючи на те що людина сидить у ванні в теплій воді, після цієї процедури температура його тіла знижується, що і допомагає заснути. Щоб відчути ефект, фахівці радять приймати ванну за півтори години до сну.

почему принимать ванну нужно как можно чаще. изображение номер 4

Фото: shutterstock. com

Як правильно приймати ванну

  • Виберіть час, коли вас ніхто не відволікатиме, тиша і спокій допоможуть розслабитися;
  • Використайте ефірні олії, які допомагають розслабитися, наприклад олія лаванди;
  • Температура води має бути трохи вища за температуру тіла-40-45 градусів;
  • Враховуйте і температуру у ванній кімнаті-якщо ви хочете міцно спати, краще підтримувати температуру повітря не вище 18 градусів;
  • Якщо у вас є проблеми з серцем, різке підвищення температури може спровокувати погіршення самопочуття. Тому в холодні дні обходитеся душем.
  Плани на вихідні: дізнайтеся про лонгбордах усе, що хотіли© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ