Зв'язатися з автором

Чому сон важливіший, ніж їжаДмитро Кабанов спеціально для читачів “Челленджера” виділив основні моменти з книги Тоні Шварця “Наш підхід до роботи не працює”, в якій розповідається про зв’язок між сном і якістю життя. Давайте відразу перейдемо до суті.

Припустимо, ви вирішите дотримуватися дієти і відмовитеся від повноцінного харчування на один тиждень. Як ви себе почуватимете через сім днів? Ймовірно, ви відчуєте голод, можливо, невелику слабкість і напевно станете стрункіші. Але в іншому з вами усе буде в порядку.

Тепер, скажімо, ви на тиждень відмовитеся від сну. Не так вже здорово. Через декілька днів ви будете майже не в змозі функціонувати. Ось чому організація Amnesty International зарахувала позбавлення сну до однієї з форм тортур.

Так чому ж при нестачі часу ми в першу чергу жертвуємо сном? Ми продовжуємо вірити в надзвичайно укорінений міф про те, що недосипаючи по одній годині в день, ми на годину збільшуємо свою продуктивність. Насправді дослідження показали, що навіть незначне скорочення часу сну може зробити згубний вплив на наше здоров’я, настрій, розумові здібності і продуктивність в цілому.

  Як схуднути, зайва вага, схуднення, дієта схуднення, фото до і після, мотивація, схудни кг, живлення схуднення, шунтування шлунку, пластика грудей, емоційне переїдання


почему сон важнее, чем еда. изображение номер 3

Rd. com

Так скільки часу нам необхідно спати

Учені провели експеримент, у рамках якого людей помістили в кімнату без годинника і вікон і попросили їх лягати спати, як тільки ті відчують втому. Результат дослідження наступний: 95% людей сплять близько 7-8 годин на добу, 2,5%-більше 8 годин. А це означає, що лише решта 2,5% може спати вночі менше 7 годин і при цьому почувати себе такими, що повністю відпочили. Тобто всього 1 з 40.

Якщо ви запитаєте у друзів або колег, хто спав менше 7 годин ночами за останній тиждень, переважна більшість підніме руки. Результат повториться незалежно від аудиторії, будь в ній керівники компаній, учителі або держслужбовці. Ми буквально втратили уявлення про те, що означає по-справжньому виспатися.

Люди творчих професій є виключенням. Як правило, вони сплять значно більше інших. Знамените дослідження Андерса Эриксона показало, що скрипалі в середньому сплять 8,5 години в добу, у тому числі 20-30 хвилин вдень, що перевищує, наприклад, тривалість сну середньостатистичного американця на 2 години. Першокласні скрипалі також призналися, що сон являється для них одним з найважливіших чинників в розвитку музичних здібностей.

  У чому користь кокосового молока і навіщо додавати його у свій раціон


почему сон важнее, чем еда. изображение номер 4

Belmarrahealth. com

По-справжньому виспавшись, люди почувають себе краще, працюють з більшою концентрацією і краще контролюють свої емоції, що також дуже добре для оточення.

Ось декілька порад, які допоможуть вам спати більше і поліпшити якість сну :

  1. Лягайте спати раніше і завжди в один і той же час. Звучить банально, чи не так? Але проблема в тому, що альтернативи не існує. Ви і так вже встаєте настільки пізно, наскільки це можливо. Якщо ви не встановите певний час для відходу до сну, то постійно шукатимете приводи не лягати спати подовше, як робите це зараз.
  2. Закінчуйте усі свої справи як мінімум за 45 хвилин перед тим, як погасите світло. Ви точно не заснете, якщо будете розбурхані листом або проблемами по роботі. Заведіть звичку випивати чашку трав’яного чаю або слухати розслабляючу музику перед сном. Ще можна просто шанувати хорошу книгу.
  3. Перед сном записуйте те, що вас турбує-особливо незавершені справи або невирішені питання. Якщо ці думки крутитимуться у вас в голові, заснуть стане набагато складніший, і, врешті-решт, ви всю ніч роздумуватимете, а не чи треба вам встати і зайнятися цими справами.
  У Рузе уперше пройде найбільший велозаезд Gran Fondo Russia


Матеріал підготував Дмитро Кабанов, підприємець у сфері контент-маркетинга і веб-радіо.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ