Зв'язатися з автором

Чому сонцезахисний крем треба наносити у будь-яку пору року і у будь-яку погоду: 4 причиниРозповідаємо, чому ні вікна машини, ні небо, затягнуте хмарами, ні холодна пора року не можуть захистити вас від сонця. А ще повідомляємо, коли ультрафіолетові промені найбільш активні і як дізнатися, коли сонце небезпечніше усе.

Хмари не рятують від сонячних променів

почему солнцезащитный крем нужно наносить в любое время года и в любую погоду: 4 причины. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Іноді хмари дійсно блокують ультрафіолетові промені, але не варто завжди на це розраховувати. Найчастіше вони все-таки пропускають деякі види ультрафіолетових променів-і ті досягають поверхні землі. Є навіть ті хмари, які відбивають ультрафіолет і тим самим посилюють його дію.

Якщо ви не бачите сонця, це не означає, що воно малоактивне. Так обманюються люди в горах: небо затягнуто хмарами, навкруги лежить сніг-про який сонячний опік може йтися? Але на великих висотах ультрафіолетові промені легше і швидше потрапляють на землю-і на шкіру. До того ж сніг відбиває промені-це робить їх агресивнішими. Одним нанесенням крему тут не обійтися. Треба постійно його оновлювати на шкірі, а ще обов’язково надівати окуляри і одяг з довгими рукавами.

  10 місць для активного зимового відпочинку, куди можна злітати відносно дешево


Вікна пропускають промені

почему солнцезащитный крем нужно наносить в любое время года и в любую погоду: 4 причины. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

Ось ви сидите в машині, слухаєте музику, світить сонце, ви не наділи окуляри, та і сонцезахисним кремом намазатися забули. А навіщо? Ви ж не плануєте виходити з машини? І ця велика помилка.

Є три види ультрафіолетових променів : UVA, UVB, UVC. Промені UVC не проникають навіть через атмосферу-їх боятися нічого. Але ось інші типи променів сприяють старінню, появі зморшок, сонячних опіків і розвитку раку шкіри. Так от, вікна зупиняють дію UVB променів, але в той же час пропускають UVA.

The New England Journal of Medicine опублікував фотографію людини, яка 25 років управляла вантажівкою. Одна половина його обличчя виглядала досить гладкою, в цілому стан шкіри відповідав його віку. Друга ж половина-саме вона піддавалася дії сонця упродовж 25 років-була покрита зморшками, через це чоловік виглядав мінімум на десять років старше.

УФ-лучи сприяють старінню

почему солнцезащитный крем нужно наносить в любое время года и в любую погоду: 4 причины. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

У Австралії провели велике дослідження. У експерименті взяли участь дві групи: перша наносила сонцезахисний крем щодня, друга наносила від випадку до випадку, з потреби. Через 4,5 року дослідники виявили, що у другої групи збільшилася кількість пігментних плям і зморшок, у першої групи ознак старіння не знайшли.

  10 повсякденних речей, які насправді шкодять здоров'ю


Сонячні промені ушкоджують волокна шкіри-еластин. Коли волокна руйнуються, шкіра починає провисати, розтягуватися. Одні люди списують це на звичайні вікові зміни, інші-на погану спадковість. Іноді це дійсно так, але іноді справа в сонці.

Намагайтеся використати сонцезахисний крем щодня, особливо навесні і літом. Підбирайте міру захисту виходячи з типу вашої шкіри, при цьому не варто божеволіти і купувати креми з SPF 70 або 80. Зупиніться на 50. Food and Drug Administration стверджує, що доки немає достатніх доказів ефективності засобів з мірою захисту вище 50.

Але мало кожен ранок наносити сонцезахисний крем. Його необхідно постійно оновлювати, бажано кожні дві години, особливо якщо ви плаваєте або активно потієте.

УФ-лучи сприяють розвитку раку шкіри

почему солнцезащитный крем нужно наносить в любое время года и в любую погоду: 4 причины. изображение номер 9

Фото: shutterstock. com

Ось ще одна (і головна) причина зробити регулярне нанесення крему з SPF корисною звичкою. Згідно The American Cancer Society, постійна дія УФ-лучей на шкіру (у тому числі в солярії) може привести до розвитку раку шкіри.

У людей, які живуть там, де круглий рік тепло і світить сонце, вірогідність захворіти раком шкіри вище. Але не думайте, що раз ви рідко з’являєтеся на пляжі, ви не знаходитеся в групі ризику. Коли ви йдете на роботу, їдете в машині або гуляєте з собакою, на шкіру все одно обрушуються ультрафіолетові промені.

  10 снэков, які зручно узяти з собою


Сонцезахисний крем-це важливо, але не забувайте надівати головні убори, легкий світлий одяг з довгими рукавами і намагайтеся мінімізувати перебування під прямими сонячними променями. Це краща профілактика старіння і розвитку раку шкіри.

Коли УФ-лучи особливо активні

почему солнцезащитный крем нужно наносить в любое время года и в любую погоду: 4 причины. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

  • УФ-лучи агресивні між 10:00 і 16:00;
  • УФ-лучи особливо сильні навесні і літом;
  • Сила дії УФ-лучей зменшується у міру видалення від екватора;
  • У горах більше УФ-лучей і сильніше їх вплив.

І ще:

  • Ультрафіолетові промені проникають крізь хмари;
  • УФ-лучи відбиваються від води, снігу, піску, трави, металу-це веде до збільшення їх дії;
  • Сила УФ-лучей в кожній країні і кожному місті різне. Тому The National Weather Service і The Environmental Protection Agency (EPA) ввели новий показник-УФ-индекс. Це допомагає людям зрозуміти, наскільки небезпечне сонце в конкретний день в їх місці знаходження. Шкала УФ-индекса-від 1 до 11 балів. Чим більше число, тим сильніше дія УФ-лучей і вище вірогідність отримати сонячний опік. Дізнатися, який УФ-индекс у вашому місті, можна на сайтах прогнозу погоди або навіть у вбудованих застосуваннях на смартфоні.
  Casio g - shock, Casio shock, Годинник Casio g - shock, купити годинник Casio© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ