Зв'язатися з автором

Де і як навчитися стрибати з парашутомХочте виконати свою дитячу мрію і навчитися “літати”? Тоді вирушайте на аеродроми Підмосков’я. Стрибки з парашутом-це активний відпочинок, екстремальний спорт і неповторне відчуття свободи. “Челенджер” підкаже, де і з чого розпочати знайомство з неба.

З чого розпочати

Існує два абсолютно різних способу стрибнути з парашутом. По суті, об’єднує їх тільки те, що ви за власним бажанням робитимете крок з літака. Хто хоче високо, дорого, красиво, тим підходить тандем-стрибок з інструктором.

Тільки представте: висота 4 000 метрів, близько хвилини вільного падіння. Ви міцно пристебнуті до інструктора, який розкриє парашут і приземлиться. Вам треба буде тільки приймати правильне положення тіла і повністю підкорятися скаженим емоціям.

Другий варіант ― стрибати з десантним парашутом з висоти 800 метрів. У небі-тільки ви з парашутом і пара інших сміливців. Звичайно, інструктори проведуть інструктаж, детально пояснять, як поводитися в літаку і в небі, змусять усі відпрацювати на спеціальних тренажерах, перевірять вашу підготовку, а потім випустять в небо. Далі ви самі відкриєте парашут і приземлитеся. На ваших плечах буде важка парашутна система, а через три секунди після виходу з літака доведеться смикнути кільце і розкрити парашут. Довга підготовка і мало часу в повітрі, зате буде привід гордитися тим, що ви не лише політали під куполом, але і самостійно виконали усі необхідні дії.

  Як правильно запікати качку


где и как научиться прыгать с парашютом. изображение номер 6

Фото: flickr. com/peosoldier/

Як продовжити

Одного стрибка з парашутом виявилося мало? Тоді знайомтеся із скайдайвингом ближче і запишіться на курси підготовки парашутистів. Тут вас знову чекатимуть два варіанти: класична програма і курс AFF. Серед інструкторів і спортсменів давно йде суперечка про те, яка програма краща. Ми вважаємо, що кожному підходить своє, тому знайомимо з усіма варіантами.

где и как научиться прыгать с парашютом. изображение номер 7

Класична програма

Денис Савушкин

Інструктор класичної програми в клубі “Аерокласика”, вчинив більше 1 000 стрибків “Витоком класичної програми ми можемо сміливо рахувати початок 30-х років, становлення парашутного спорту в СРСР. Разом з накопиченням досвіду видозмінювалася і програма. Зараз вона налічує 11 завдань, які треба здати у вільному падінні на оцінку “добре” не менше двох разів підряд. У ідеалі програму можна пройти за 22 стрибки, але, звичайно, це вдається далеко не усім, і середня кількість стрибків за програмою складає 30-35. Стрибки здійснюються з круглими керованими парашутами, що укладаються на вільне падіння, наприклад Д-1-5у.

“Класика” готує самостійного, грамотного і відповідального парашутиста-стрибки здійснюються на власноручно укладених (під контролем інструкторів) парашутах, студенти вчаться поводитися з технікою, чітко розуміють принцип розкриття і роботу парашута в повітрі. Перші стрибки здійснюються з невеликих висот, поступово висота і складність завдання зростають, навчаний звикає розраховувати тільки на себе, оскільки інструктор контролює студента з борту літака і лише при необхідності на складніших завданнях виходить разом із студентом, щоб подивитися на нього зблизька.

  Рецепт дня : бананові кекси з шпинатом


Круглі парашути надійніші і “прощають” багато помилок, які може допустити початкуючий парашутист, а до моменту переходу на складнішу техніку морально-психологічна, теоретична і практична підготовка дозволяє студентові адекватно діяти у будь-якій з можливих ситуацій. Як правило, проходження програми розтягується на 2-3 місяці. За цей час, знаходячись на аеродромі, людина залучається до парашутної культури, набирається теоретичних знань, переймається духом парашутного спорту. Також до переваг можна віднести те, що кожен стрибок істотно дешевший, ніж стрибок за програмою AFF, що сприятливо позначається на гаманці того, що стрибає”.

где и как научиться прыгать с парашютом. изображение номер 8

Програма AFF

Петро Псурцев

AFF-инструктор в клубі “Аерокласика”, рекордсмен Росії по FreeFly 2014, вчинив більше 3 800 стрибків “AFF-це прискорений курс навчання вільному падінню, що дозволяє в мінімальні терміни підготувати людину до самостійних стрибків з парашутом типу “крило”. З таким устаткуванням виконуються усі сучасні спортивні стрибки по усіх дисциплінах, зокрема Freefly, Wingsuit, Canopy Piloting.

Під час курсу парашутист-студент освоює мінімальні навички, необхідні для безпечних поодиноких стрибків, основні з яких : контроль висоти і самостійне розкриття парашута, підтримка і відновлення нейтрального стабільного падіння, мінімальна акробатика (розвороти і перевороти), управління парашутом “крило”, приземлення в задану мету з правильною побудовою заходу, безпечне приземлення з гальмуванням куполу, відробіток нештатних ситуацій. Окрім цього вивчається конструкція парашута, як з ним звертатися і як його перевіряти перед стрибком, способи відділення від літака, розрахунок стрибка і контроль точки викидання, погода і її вплив на стрибки-усі теми, з якими парашутистові належить працювати надалі при стрибках.

  5 крутих рад для тих, хто звик подорожувати активно (і не витрачати при цьому багато грошей)


Курс AFF складається з восьми рівнів, кожен з яких трохи складніше за попередній. Значну частину складає наземна підготовка, на якій інструктор задає студентові правильні позиції і рухи, після чого необхідною кількістю повторень виробляється моторна пам’ять. Під час стрибка вільне падіння триває менше хвилини, на роздуми і сумніви часу немає-вимагається усього лише повторити дії, які були відпрацьовані на землі. Середній час проходження курсу : 2-3 тижні (9 стрибків, по вихідних днях).

Після AFF можна записатися на наступні курси (у тому числі курс основ групових стрибків), націлені на закріплення навичок, підвищення упевненості і подальший розвиток. Вчинивши 25 стрибків і здавши деякі нескладні заліки, парашутист може отримати свою першу ліцензію (А) і переходити до освоєння спортивних дисциплін”.

где и как научиться прыгать с парашютом. изображение номер 9

Так в чому ж переваги курсу AFF?

По-перше, короткий термін навчання. Курс оптимізований так, щоб студент витратив на нього якомога менше стрибків з парашутом і потім перейшов до поодиноких стрибків, значно менш витратних. По-друге, студент із самого початку стрибає з великої висоти і управляє парашутом “крило”, накопичуючи досвід і вільного падіння, і управління парашутом. По-третє, на усіх етапах інструктори щільно взаємодіють із студентом у вільному падінні, завдяки чому вдається уникнути неправильних звичок, від яких потім довелося б відучуватися.

  Adidas представив лімітовані кросовки adizero adios


З приводу порівняння цих двох програм здавна існує холивар, що краще. Пам’ятайте, що обидва методи навчання по-своєму хороші і кожен має свої переваги. А що вибрати-вирішувати саме вам.

где и как научиться прыгать с парашютом. изображение номер 10

Фото: flickr. com/peosoldier/

Аероклуби Підмосков’я, в яких вас навчать стрибати з парашутом

1. “Аероград Коломна”

Стрибок в тандемі-8 000 рублів (стежте за акціями аероклубу, щоб отримати знижку).

Самостійні стрибки не передбачені.

Є навчання за програмою AFF.

Контакти: www. aerograd. ru

2. “Аерокласика” (Аеродром Ватулино)

Стрибок в тандемі-6 500 рублів.

Самостійний стрибок-1 900 рублів.

Є навчання і за класичною програмою, і за програмою AFF.

Контакти: www. parashut. com

3. “Стриж” (Дропзона Киржач)

Стрибок в тандемі-7 100 рублів.

Самостійний стрибок-2 200 рублів.

Є навчання за програмою AFF.

Контакти: www. dzkirzhach. com

4. Дропзона Пущино (Аеродром Велике Грызлово)

Стрибок в тандемі-7 500 рублів.

Самостійні стрибки не передбачені.

Є навчання за програмою AFF.

Контакти: www. skycenter. aero

5. Дропзона Волосово

Стрибки в тандемі не передбачені.

Самостійний стрибок-2 000 рублів.

  Мотивуючі цитати, натхнення, мудрі висловлювання, мотивація


Навчають за класичною програмою.

Контакти: www. dz-volosovo. ru

І наостанок ділимося з вами відеороликом, який надихнув нас на створення цього матеріалу і викликав бажання швидше їхати на аеродром. Нехай він надихне і вас!


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ