Зв'язатися з автором

Демонтаж штукатурки із стін


Зміст статті :

 1. Види дефектів
 2. Доцільність
 3. Підготовчі роботи
 4. Основні способи
  • Ручний
  • Механічний

 5. Демонтаж декоративної штукатурки
 6. Як зняти маяки
 7. Утилізація відходів

Демонтаж штукатурки-це один з етапів будівельного ремонту. Якщо вимагається відновити стіни, зняття старого покриття повністю або частково буде просто потрібне. Таку роботу слід виконувати, дотримуючись рекомендацій і встановлених правил, про які ви сьогодні дізнаєтеся з нашого матеріалу.

Види дефектів штукатурки

тріщини штукатурки
Дефекти штукатурки розрізняються на вигляд і причинам появи. Окрім цього, вони діляться на експлуатаційні і технологічні, різниця між ними полягає в тому, що перші виникають з часом, а другі-відразу після облаштування покриття. І ті, і інші можуть мати однаковий зовнішній вигляд:

 • Невелике здуття . Це горбки, які з’являються на поверхні штукатурки внаслідок використання гашеного вапна, яке було недостатньо витримане. Здуття дає непогашені частки матеріалу.
 • Тріщини . Вони з’являються при передозуванні в розчинах терпких компонентів або при неякісному їх перемішуванні. Окрім цього, тріщини в штукатурці можуть виникати від форсованого її висихання, особливо при дії літніх сонячних променів.
 • Відшарування . Воно виникає при нанесенні штукатурки на пересушену основу або на менш міцний нижній шар покриття.
 • Спучення . До такого дефекту може привести нанесення штукатурки на основу, пересичену вологою.

Доцільність демонтажу штукатурки із стін

старе вапняне покриття
Повний демонтаж старої штукатурки не завжди виправданий. Необхідність в такій роботі залежить від певних чинників. Один з них-це склад штукатурки :

 1. Глиняна . Найчастіше таке покриття застосовується при обробці опалювальних щитків або камінів. При його відшаруванні або руйнуванні теплопровідність основного матеріалу порушується, тому в даному випадку глиняна штукатурка підлягає заміні.
 2. Вапняна . Таку штукатурку треба видаляти при її послабленні або необхідності нанесення надалі на стіну цементно-піщаного покриття.
 3. Гіпсова . Її демонтаж робиться унаслідок руйнування покриття.
 4. Цементна . Необхідність зняття такої штукатурки часто виникає із-за помилок, допущених при складанні розчину, або порушення правил роботи з ним.
 5. Полімерна . У своїй більшості такі штукатурки дуже міцні і годяться для нанесення на них будь-яких покриттів. Тому потреба в її демонтажі може бути пов’язана з помилками, які були допущені в процесі нанесення складу і привели до розтріскування або відшаровування обробки.

Інший чинник-цей стан шарів покриття. Воно може стати причиною для повного або часткового демонтажу штукатурки із стін. Якщо вона зберегла свою міцність лише на невеликій площі, буде розумним зробити повний демонтаж старого покриття. Але якщо дефекти незначні, на стіні можна зачистити тільки проблемні ділянки.

При плануванні нового покриття з видаленням старої штукатурки слід дотримуватися головного правила: воно не має бути міцніше, ніж попереднє, оскільки інакше, даючи усадку, новий шар може зруйнувати нижню обробку, яка має меншу напругу.

Тому третім чинником доцільності демонтажу старої штукатурки є склад планованого покриття. Так, наприклад, на гіпсову штукатурку не можна укладати цементну незалежно від її стану з вищезгаданої причини. На глиняну штукатурку, окрім самої глини, наносити взагалі нічого не можна, шар триматися не буде. Зате згори вона прекрасно лягає на будь-яку основу. Надійна цементно-піщана штукатурка може використовуватися для укладання на неї будь-якого покриття.

Підготовчі роботи перед демонтажем штукатурки

перфоратор із зубилом
Перш ніж зняти стару штукатурку, необхідно оцінити якість її структури і зчеплення із стіною. Для цього треба простукати усю поверхню гумовим молотком. У тих місцях, де покриття погано тримається, буде чутний глухий звук. Такі ділянки слід зазначити крейдою для подальшої роботи з ними.

Наявність вогкості в приміщенні і ділянок стін з вологою, що проступає на них, вказує на слабкий шар штукатурки. У таких випадках проблемні ділянки і прилеглі до них на 0,5 м в кожну сторону проблемні зони зачищаються від старого покриття.

Трапляється так, що при знятті шпалер з ними разом відходить шар штукатурки. Це вагома причина для його повного видалення з усієї стіни.

До будь-якого демонтажу слід підходити дуже відповідально, попри те, що особливої кваліфікації ця робота не вимагає. Найголовніше в ній-це дотримання заходів безпеки, оскільки осколки цеглини, що частенько летять, бетону або хмару пилу здатні нанести ущерб власному здоров’ю.

Тому перед тим, як зняти штукатурку, необхідно запастися засобами захисту очей, шкіри і дихальних шляхів. Респіратор або марлева пов’язка зможуть оберегти органи дихання, захисні окуляри-очі, а будівельні рукавички і щільний спецодяг-шкіру від ушкоджень. Окрім цього, в цілях безпеки рекомендується тимчасово відключити електропостачання кімнати, в якій планується знімати штукатурку із стін.

При виборі робочого інструменту для видалення покриття треба орієнтуватися на товщину шару старої штукатурки, вид її матеріалу і вимоги до очищеної основи. У стандартний комплект повинні входити: шпатель, сокира, кирка або молоток, металева щітка, довге зубило, перфоратор з насадкою, мітла, віник і совок, відро, широка кисть і мішки для сміття.

Важливо! Демонтаж штукатурки може значно спростити наявність кутової шліфувальної машинки або спеціальних пристосувань, наприклад, AGP і Flex.

Основні способи демонтажу штукатурки із стін

Різні види штукатурки можна знімати із стін вручну або за допомогою електроінструментів. Залежно від характеристик покриття використовується той або інший метод.

Демонтаж штукатурки ручним способом

зняття штукатурки вручну
Перш ніж зняти штукатурку із стіни, її слід добре змочити. При цьому відбувається розм’якшення поверхні і зменшується кількість пилу. Шматки штукатурки, які погано тримаються на поверхні основи, можна підчіплювати сталевим шпателем, видаляючи їх. Міцні ділянки покриття збиваються зубилом, сокирою або киркою.

Особливої акуратності треба дотримуватися при видаленні штукатурки з гіпсокартонних перегородок і стін. Таку основу легко пошкодити, тому сильні удари по ньому виключені. В цьому випадку зручно працювати циклею. Цей інструмент дуже схожий на вигострений шпатель.

Спочатку треба видалити слабкі ділянки покриття. Після очищення невеликих фрагментів стіни відкриється доступ до бічної грані шару штукатурки. Потім значну частину покриття можна видалити, загнавши циклю під його торець.

Якщо воно погано піддається, для підрізування можна використати стамеску або долото. Щоб не зруйнувати поверхню гіпсокартонного листа, стамеску слід тримати під кутом, акуратно постукуючи по інструменту невеликим молотком.

Демонтаж штукатурки механічним способом

зняття штукатурки перфоратором
Механічний метод демонтажу штукатурки застосовується після ручної зачистки слабких ділянок покриття. Міцну штукатурку, яку важко збити вручну, можна видалити перфоратором або кутовою шліфувальною машинкою. Перфоратор має бути оснащений лопаткою-зубилом і перемкнутий в режим “довбане”. Слід враховувати, що його робота супроводжується високим рівнем шуму.

Шліфувальна машинка оснащується для роботи диском по каменю з алмазним напиленням. З її допомогою штукатурку можна розрізати на невеликі квадрати, а потім по частинах видалити за допомогою зубила або перфоратора. При механічному видаленні покриття рекомендується використати промисловий пилосос. Він зможе практично звести до нуля появу пилу в робочому процесі.

Після зачистки стіни необхідно видалити дрібні ділянки залишків штукатурки. Для цього можна скористатися металевою щіткою або будь-яким із згаданих електроінструментів, оснащеним відповідною насадкою.

Демонтаж декоративної штукатурки із стін

демонтаж декоративної штукатурки
Силікатні і полімерні декоративні штукатурки-досить міцні, тому видаляти їх дуже складно. Рекомендується використати механічний спосіб, описаний вище. Якщо такі покриття можуть служити надійною підставою для іншої фінішної обробки стін, то їх можна залишити.

Набагато простіше виконується демонтаж своїми руками декоративної штукатурки з гіпсу. Вона має рихлу структуру і дуже чутлива до вологи. Цими властивостями можна скористатися. За півгодини до видалення такої штукатурки стіни необхідно добре намочити. У теплу воду можна додати оцтової кислоти, яка допоможе розм’якшити матеріал і зробити його податливішим.

Оскільки видалення гіпсової штукатурки є досить “брудним” процесом, до початку робіт поли слід застелити поліетиленовою плівкою. Зняття покриття можна виконувати циклею з шириною лопатки 130-150 мм. Визначивши необхідний кут реза і достатнє зусилля, можна починати видалення виступів декору на поверхні стіни.

Якщо основа виконана з гіпсокартону, циклю треба тримати під кутом так, щоб його не пошкодити. Після видалення рельєфу з однієї ділянки стіни можна переходити до наступного. Після закінчення демонтажу декоративної штукатурки на усіх стінах треба очистити їх від осколків і пилу, а потім протерти вологою тканиною.

Аналогічним чином віддаляється глиняна і вапняна штукатурка.

Як зняти маяки після штукатурки

демонтаж маяків
Певної відповіді на питання, чи знімають маяки після штукатурки, не існує. Проте є думка, що маяки, залишені в стіні, можуть привести до появи іржі на її поверхні і навіть тріщин. Але сто-процентную гарантію в користь “за” або “проти” дати ніхто не зможе, оскільки це усе залежить від декількох важливих чинників.

Перший з них-ця якість маяків. Металеві профілі, виготовлені з контрафактної низькоякісної сировини, в умовах штукатурного шару можуть покритися іржею. При виборі товарів провідних виробників таке навряд чи можливо.

Другий чинник-товщина шару оцинковування на маяку. При старанному вирівнюванні штукатурки і неодноразовому проведенні правила по профілях тонкий шар оцинковування може стертися. Тоді верхня частина профілю стане чутливою до корозії.

І, нарешті, третій чинник-це вологість приміщення, в якому робиться штукатурка по маяках. У сухій кімнаті вірогідність появи іржі украй мала, особливо при добре відлагодженій системі вентиляції.

Що ж до тріщин, тут думка однозначна. Металевий профіль, залишений в штукатурці, є своєрідною арматурою. Тому, якщо на нього не намагатися повісити картину або полицю, він поводитиметься добре.

Втім, щоб позбавити себе від щонайменшого ризику, маяки після обштукатурювання стін можна видалити, а порожнини, залишені ними,-закласти розчином.

Утилізація відходів після демонтажу штукатурки

вивезення будівельного сміття
У міру закінчення демонтажних робіт в приміщенні накопичується багато будівельного сміття. Старанні працівники його вчасно фасують в мішки, щоб не спотикатися об шматки відбитої штукатурки. Ці мішки треба потім куди-небудь винести. Але проблема утилізації будівельного сміття стоїть досить гостро. Час і можливість його вивозити не завжди є. Це частенько пов’язано із завантаженістю комунальних служб, віддаленістю об’єктів від міських звалищ і ще масою причин.

Для багатоквартирних будинків інших варіантів, окрім вивезення такого сміття, немає. Комунальники зазвичай забороняють завантажувати його в загальний контейнер. Причина зрозуміла: вага штукатурки, відбитої з 1 м2 стіни, складає в середньому 20-25 кг Тому контейнер, набитий доверху таким вантажем, може виявитися непідйомним. Тому заповнені мішки вантажать в автомобіль окремо і далеко не в першу чергу.

Для приватних будинків проблема вирішується простіше: відходи демонтажу можна використати в господарстві. Шматки цементно-піщаної штукатурки можна застосовувати в якості наповнювача для бетонних розчинів при заливці майданчиків і тротуарів.

Зняту глиняну штукатурку можна тримати на ділянці для подальшого використання, тим паче, що при цьому немає необхідності замішувати новий розчин, оскільки пропорції глини і піску в нім вже визначені і реалізовані. Залишається тільки розмочити матеріал.

Гіпсову штукатурку можна застосовувати в якості насипного утеплювача для перекриттів різних будівель. Залишки вапняного покриття хороші для тієї, що підсипає в грунт тих місць ділянки, на яких ріст дерев небажаний.

Як зняти стару штукатурку-дивитеся на відео:


При дотриманні усіх цих правил праця, витрачена вами, виправдається добрим результатом і з’явиться реальна можливість завершити почату справу в позначений термін. Удачі!

  Нью-йоркський марафон© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ