Зв'язатися з автором

Джим Эббот : коли любов до спорту сильніша за недугуМикита Коротеев згадує історію однорукого бейсболіста Джима Эббота, який незважаючи на родову травму став олімпійським чемпіоном і повторив унікальне досягнення в американській лізі MLB.

4 вересня 1993 року. М’яч виявляється на першій базі швидше за гравця “Клівленд Индианз” і бейсболісти “Нью-Йорк Янкиз” зриваються з лавки, щоб привітати свого питчера-190-сантиметрового паруб’ягу вагою 90 кілограмів. Тільки що Джим Эббот оформив перший в кар’єрі no-hitter-матч, в якому супротивник жодного разу не приймає твоє подання-рідкісну подію, що трапляється не частіше за два рази за сезон. Він обіймає партнерів, роздає їм “п’ять” і піднімає із землі кепку, що впала,-усе лівою рукою, якій він хвилиною раніше викинув м’яч. На правій руці Джима-чорна бейсбольна рукавичка, а під нею-рука, яка закінчується на зап’ястку. Эббот народився без кисті.

Причина цього-синдром амниотических перетяжок, природжене і не до кінця вивчене захворювання, в результаті якого плід в утробі може втратити від декількох пальців до цілої кінцівки.

У автобіографії Imperfect: An Improbable Life Эббот пише, що завжди відчував праву кисть так, ніби вона існує, а тому її фізична відсутність ніколи не була перешкодою. Джим не міг грати в улюблений бейсбол як інші хлопченята, але так любив спорт, що навчився носити рукавичку на куксі і швидко надівати її на ліву руку, щоб встигнути упіймати м’яч.

  Воркаут, трейл, біг, велосипед, тренуватися, тренування на вулиці


джим эббот: когда любовь к спорту сильнее недуга. изображение номер 3

Фото: ESPN

В результаті на питчера звернули увагу відразу після його повноліття-Эббот міг підписати професійний контракт, але віддав перевагу MLB університету рідного Мічігану. За три сезони він привів місцеву команду до двох національних титулів, в 1987 році завоював нагороду як кращий спортсмен-студент і побував прапороносцем збірної США на Панамериканських іграх (американці тоді завоювали срібло, поступившись Кубі), а рік потому виграв неофіційне “золото” Олимпиады-1988 (у Сеулі бейсбол не був визнаний МОКНУВ і включений в програму як показовий вид спорту).

Професійна кар’єра, що стартувала в 1989 році, на відміну від студентської, не була такою безхмарною-той самий no-hitter в сезоне-1993 залишився головним досягненням Эббота. Питчер домагався локальних успіхів, але в 1996 році показники Джима впали настільки, що “Каліфорнії Эйнджелс” довелося його відрахувати.

Життя, як і професія бейсболіста, повне зльотів і падінь-потрібно немало завзятості і упокорювання, щоб здолати труднощі і повернутися в справу, яку любиш усім серцем. Тоді, в 1996 році, усі навкруги вирішили, що Эббот закінчив з бейсболом, але дзвінок першого тренера Джима змінив ситуацію-вони почали працювати разом, і через два роки бейсболіст без правої кисті повернувся в MLB і виграв п’ять матчів у формі “Чикаго Ред Сокс”.

  Як правильно робити розтяжку на спину


джим эббот: когда любовь к спорту сильнее недуга. изображение номер 4

Фото: youtube.com

Ця історія-одна з багатьох, яку Эббот розповідає у своїх розмовах. На його офіційному сайті є довгий список вдячностей від різних компаній (“Я займаюся ивентами 20 років, але такої тиші на чиємусь виступі не чула жодного разу”), але сам Джим здорово навчився зміщувати акценти зі своєї персони на те, чим йому дійсно цікаво займатися.

-Люди говорять, що я долав перешкоди. Можливо. Але правда в тому, що я прожив щасливе життя. Мені було дано набагато більше, ніж узято натомість.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ