Зв'язатися з автором

Гідроізоляція напиленням полимочевины


Зміст статті :

 1. Особливості застосування
 2. Достоїнства і недоліки
 3. Технологія гідроізоляції
  • Вибір устаткування
  • Підготовчі роботи
  • Інструкція по нанесенню

Гідроізоляція напиленням полимочевины-це формування на поверхні монолітного товстостінного плівкового покриття, що відрізняється високою міцністю і еластичністю. Захисна оболонка утворюється в результаті реакції двох компонентів-изоцианата і смоли. У нашій статті ми розглянемо тонкощі поводження з цими компонентами і технологію напилення складу на основу з метою захисту від вологи.

Особливості застосування полимочевины для гідроізоляції

гідроізоляція полимочевиной
Покриття з полимочевины утворюється в результаті реакції двох компонентів, які подаються на поверхню під великим тиском. Після нанесення речовина швидко твердне, утворюючи безшовне полотно.

Для гідроізоляції використовуються два типи полимочевины-чиста і гібридна. Перший варіант застосовується в тяжких умовах експлуатації, наприклад, при низьких температурах, але ціна на нього дуже висока. У більшості випадків використовується гібридний варіант.

Виробники вводять в речовину добавки, завдяки яким виріб, окрім гідроізоляції, придбаває інші властивості. Великий асортимент продукції дозволяє вибрати засіб для кожного конкретного випадку. Наприклад:

 • Покриття з відбиваючою здатністю монтується на даху, що дозволяє економити на утепленні.
 • Склади, призначені для підлог і фундаментів, еластичні, добре протистоять механічним навантаженням.
 • Для підлог можна вибрати полимочевину, що дозволяє отримати гладкі і шорсткі поверхні.
 • Виріб добре зарекомендував себе для гідроізоляції сталевих труб.
 • Нанесення полимочевины на фасад не лише підвищує його вологостійкість, але і збільшує термін служби.
 • Можна придбати зразки будь-якого кольору і обробити внутрішні поверхні басейнів або акваріумів.

Добавки трохи погіршують властивостей матеріалу, та зате коштують гібридні склади менше чистою полимочевины. Технологія нанесення ізолятора залежить від його компонентів, тому заздалегідь ознайомтеся з вимогами виробника речовини.

Особливістю ізолятора є висока швидкість твердіння, що виключає вплив різних негативних чинників на якість покриття. Таким чином можна обробляти поверхню при низькій температурі. Речовина здатна гидроизолировать основа в таких умовах, при яких інші варіанти захисту не діють.

  Рецепт дня : корейська закуска кимчи


Працювати з виробом необхідно в спеціальних костюмах, які закривають шкіру, очі і органи дихання.

Достоїнства і недоліки гідроізоляції полимочевиной

нанесення полимочевины на дах
Покриття з цього матеріалу має багато позитивних якостей, які виділяють його серед інших водовідштовхувальних засобів.

Достоїнства полимочевины :

 • Полимочевина не вимагає ремонту і заміни впродовж 50 років. Після тривалого використання вона не деформується від механічних, температурних і хімічних дій, не втрачає своїх експлуатаційних характеристик, не саджається і не тріскається. Зносостійкість перевершує навіть норми для керамічної плитки. При необхідності поверхню плівки легко відновити.
 • За допомогою технології напилення створюється безшовна водонепроникна оболонка високої надійності.
 • Виріб безпечний для людини, оскільки в його складі немає токсичних компонентів.
 • Процес формування покриття на основі полимочевины дуже простий. Під час роботи немає необхідності підганяти матеріали, кріпити їх, герметизувати стики.
 • Напилення виконується за допомогою спеціальних пристроїв, які дозволяють обробити за короткий час площу 300-400 м2.
 • Оболонка на основі сечовини не горить і може використовуватися в пожежонебезпечних приміщеннях.
 • Швидкість затвердіння речовини дуже висока-не більше 20 секунд. Починати експлуатацію можна за годину після нанесення, але максимальну міцність покриття придбаває пізніше.
 • Полимочевина герметизує поверхні будь-якої форми. Вона має хорошу зчіплюваність практично з усіма матеріалами, які використовуються у будівництві.

Навіть такий сучасний засіб для гідроізоляції має недоліки, які обмежують його використання :

 1. Деякі різновиди полимочевины недостатньо стійкі до ультрафіолету, тому перед купівлею уважно вивчите склад і властивості компонентів.
 2. Сировина для напилення речовини коштує дорого.
 3. Для роботи знадобиться дороге устаткування, без якого нанести речовину неможливо. Працювати на професійних пристроях можуть тільки фахівці, що пройшли спеціальну підготовку.
 4. Засіб надійно захистить від води будь-яку поверхню, але приховати її недоліки не в змозі.
  Рецепт окрошки The Challenger


Технологія гідроізоляції поверхонь полимочевиной

Гідроізоляція виконується у декілька етапів. Спочатку необхідно ретельно підготувати основу до обробки, визначитися з типом устаткування для полимочевины і тільки тоді приступити до процесу напилення. Інформація про кожен етап приведена нижче.

Вибір устаткування для напилення полимочевины

установка для нанесення полимочевины
Наноситься ізолятор на стіни напиленням за допомогою спеціальних пристроїв, які вибираються залежно від площі оброблюваної поверхні, бажаної якості покриття, умов експлуатації захисної оболонки і інших чинників. Для отримання робочого складу компоненти змішуються при температурі 60-80 градусів в пропорції 1:1, під тиском 150-200 атмосфер. Тому до складу пристрою обов’язково входять такі вузли, як ємності з хімікатами, насоси, дозатор, нагрівач суміші, спеціальні шланги для подання речовини, що підтримують задану температуру, розпилювач.

Універсальні пристосування, розраховані на малу і середню навантаження, для нанесення полимочевины не підходять. Вони не розраховані на високий тиск в системі. Для кожної модифікацію речовини потрібно певний тип пістолета, свій розмір камери змішувача, тиск, температура. Усі рекомендації по підбору устаткування приведені в інструкції до складу, розробленій виробником речовини.

При невеликому об’ємі робіт застосовують мобільні разові установки, зазвичай пневматичні. З їх допомогою обробляються невеликі площі-балкони, підвали. До складу простої установки входять два балони з полиолом і изоцианатом, гнучкий здвоєний шланг великої довжини, пістолет з насадками. У пристосуваннях не завжди є облаштування для регулювання пропорції компонентів, немає функції підігрівання вмісту. У таких системах допустима температура підтримується за допомогою бочок з теплою водою. При деяких навичках одноразовими пристроями можна якісно обробити навіть поверхні складної форми.

  Жара в квартирі, як врятуватися від жари в квартирі, жарко в квартирі


Електричні пристрої мають середню продуктивність і розраховані на обробку значних площ.

Гідравлічні пристосування відносяться до класу професійних пристроїв. Вони забезпечують відмінну якість гідроізоляції, розраховані на тривалий термін експлуатації, мають підвищену надійність. Дозування реактивів виконується за допомогою поршневих насосів.

Для напилення полимочевины необхідно використати розпорошувальний пістолет з плоским факелом, при цьому для пневматичних і гідравлічних пристроїв розпилювачі різної конструкції.

Підготовчі роботи

підготовка стін до гідроізоляції
Перед напиленням поверхню слід ретельно обробити. Для цього виконаєте наступні операції:

 • Видаліть забруднення різними способами-сильним струменем води, жорсткою щіткою, шліфувальною машиною і так далі
 • Перевірте площинну основи. На якість гідроізоляції нерівності не впливають, але після закінчення роботи оболонка виглядатиме неестетично. Переконайтеся, що на стіні відсутні масляні плями і фарба, до них погано прилипає склад.
 • Для підвищення зчіплюваності оброблювана поверхня має бути шорсткою. При необхідності пройдіться по ній жорсткою щіткою.
 • Цементні стягування прогрунтуйте, щоб понизити витрату полимочевины і підвищити міцність основи.
 • Додаткова обробка попередить відшарування штукатурки. Якщо не грунтувати пористі матеріали, то на поверхні утворюються кратери і інші дефекти. Замаскувати їх не вдасться навіть повторним напиленням.
 • Бетонні стіни перевірте на відсутність слабких ділянок. При виявленні вирубаєте їх, а порожнечі, що утворилися, заповните ремонтними складами. Отвори від кріплення заповните складами, що розширюються, на глибину 4-6 см
 • Гострі кути округлятимете, напливи бетону збийте. Раковини діаметром більше 10 мм зашпакльовуйте. У місцях стикування горизонтальних і вертикальних ділянок виконаєте галтелі.
 • Якщо полимочевину, окрім гідроізоляції, планується використати для декорування, вимоги до поверхні підвищуються. Необхідно забезпечити горизонтальність або вертикальність оброблюваних стін з допуском 1 мм на 1 м. Кількість забоин діаметром 1-2 мм на 1 м2 не повинні перевищувати двох.
 • Цегляні перегородки обов’язково штукатурять цементно-піщаною сумішшю. Наносити полимочевину можна через місяць, щоб облицювання придбало максимальну міцність.
 • Після вирівнювання поверхні її потрібне прогрунтовать спеціальним складом, призначеним для роботи з полимочевиной. Бажано використати ті склади, які рекомендує виробник гідроізолятора.
 • На металевих виробах обробіть зварні шви шліфуванням, а усе інше очистите піскоструминним способом. Після процедури поверхню промийте і висушіть. Металеві поверхні не грунтують, тільки покривають антикорозійним складом.
  Притулок для собак, волонтери притулку, волонтер в притулок для тварин


Полимочевину дозволяється напилювати, якщо виконуються такі вимоги:

 1. Рівень вологості поверхні не перевищує 4%. Величина визначається спеціальним приладом-вологоміром. При його відсутності можна скористатися народним способом. Покладіть на основу великий шматок поліетиленової плівки і приклейте скотчем. Перевірте її стан через три доби. Якщо з’явилися мокрі плями, стіна повинна ще підсохнути. Слід пам’ятати, що полимочевиной покриття утворюється, навіть якщо напилювати матеріал на лід, проте оболонка не прилипне до поверхні.
 2. Допустима вологість повітря-менше 80%.
 3. Температура довкілля повинна відповідати умовам, які вказав виробник сировини.

Інструкція по нанесенню полимочевины

нанесення полимочевины на стіну
Гідроізоляція поверхні виконується після повного висихання грунтовки. Зборка виробу дуже проста і займає всього декілька хвилин.

Робота з одноразовими установками не вимагає спеціальних навичок, але перед цим не перешкодить імітувати напилення з вимкненим пістолетом. Потренуйтеся перехоплювати пістолет і пересуватися з ним. Відпускати курок не можна, склад миттєво захолоне у форсунці, і її доведеться міняти. Професійні установки мають складну конструкцію і перед експлуатацією необхідно пройти спеціальне навчання по обслуговуванню приладу.

Класичний процес напилення полимочевины відбувається таким чином:

 • Зберіть пристрій згідно інструкції виробника.
 • Під’єднайте ємності з отверджувачем і смолою до нагрівального пристрою шлангами.
 • Включіть насос для подання складів до нагрівача і назад. Процес припиняється, коли увесь об’єм реактивів не нагріється до температури 60-80 градусів.
 • Після розрідження компонентів апарат перенаправляє матеріали на те, що розпиляло. Ті ж насоси перекачують речовину до форсунок по спеціальних шлангах з обігрівом. Кожен компонент вилітає з окремих отворів в пістолеті і змішується при нанесенні. Відразу ж починається процес полімеризації, і через невеликий проміжок часу речовина застигає, утворюючи плівкове покриття.
 • У деяких системах перемішування відбувається в спеціальній камері, вбудованій в пістолет. Для отримання високоякісної суміші тиск в ній, а також на виході з сопла має бути досить високим.
 • Напилення виконується смугами шириною 1,5-2 м з нахльостуванням 15-20 см на сусідні ділянки. Поверхні обробляйте двічі: спочатку в одному напрямі, а потім перпендикулярно першому шару. Товщина шару, що наноситься,-1-3 мм, стандартне значення-2 мм. Через 10-12 годин міцність полимочевины досягне максимуму.
 • В деяких випадках покриття наноситься двома складами, наприклад, при гідроізоляції басейнів. Верхня куля з додаванням барвника замінює декоративний шар.
  Лікування передменструального синдрому (ПМС)


Корисні поради при роботі з полимочевиной:

 1. Шланг з підігріванням тримаєте чимдалі від вологи, щоб не отримати удар електрострумом.
 2. Не допускайте попадання води в отверджувач. Якщо таке станеться, речовина миттєво вспенится і захолоне. Тому в апараті для напилення обов’язково має бути присутнім фільтр, що уловлює вологу.
 3. При гідроізоляції відповідальних місць в захисну оболонку обов’язково вбудовують стеклохолст. Він захистить поверхні від великих механічних і термічних навантажень.
 4. Після роботи розпилювач відмийте від розчину.
 5. Для роботи потрібна 3 людини. Один безпосередньо робить напилення, другою допомагає переміщати важкі шланги, третій контролює роботу пристрою.

Як наносити полимочевину-дивитеся на відео:


Гідроізоляція напиленням полимочевины вимагає серйозних грошових вкладень і не усім споживачам по кишені. Але фінансові витрати окупаються з часом за рахунок тривалого терміну експлуатації і унікальних властивостей захисної оболонки.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ