Зв'язатися з автором

Інтелектуальний клуб: 7 клубів МосквиТренування потрібні не лише вашому тілу, але і мозку! Юля Широчкина радить 8 інтелектуальних клубів Москви, де можна не лише весело провести вечір в хорошій компанії, але і попрацювати при цьому мізками.

Інтелектуальний клуб “60 секунд”

Вартість участі : перші п’ять ігор команди грають безкоштовно. Починаючи з шостої гри, команди платять внесок 900 рублів. При цьому для усіх учасників існує депозит 3 000 рублів-мінімальна сума замовлення на усю команду.

Кількість учасників в команді: 6 чоловік.

Зареєструватися: По телефону +7(965) 151-36-01 або e-mail info@club 60sec. ru.

Фото: vk. com/club60sec

Фото: vk. com/club60sec

Фото: vk. com/club60sec

Фото: vk. com/club60sec

“60 секунд”-мабуть, найпопулярніший інтелектуальний клуб Москви сьогодні. Та і окрім столиці мережа вже працює у багатьох містах Росії і СНД. Правила наступні: за столом-6 знавців, які відповідають на питання ведучого (а кількість питань в одній грі може доходити аж до 36).

Щоб новачки не втрачалися на тлі досвідченіших команд, організатори придумали декілька ліг. Для початківців-Відкрита ліга Москви, головним принципом якої є навчання і спілкування. Завдання тут цікаві, нескладні і іноді навіть жартівливі. А команди, які вже мають досвід в подібних іграх, шукають відповіді на складніші питання. Окрім цього, у “60 секунд” є корпоративні ліги і серія “Жан-Жак” (яка проходить в приміщенні кафе).

Якщо ви не можете зібрати однодумців, не засмучуйтеся-приходите один, і організатори підберуть вам команду прямо на місці. Переможці отримують в якості призу фірмові кухлі, пляшку вина і пам’ятну нагороду з гравіюванням. Але на цьому приємні сюрпризи не закінчуються: в клубі ще є декілька персональних номінацій-за відповідь на найскладніше питання, за перемогу в конкурсі розминки, за найсмішнішу неправильну відповідь і інші.

Кирило Радченко

Арт-директор клубу

-Гра виникла на базі одного паба, де збиралися уболівальники “Спартака”. Власник закладу попросив Леоніда Эдлина (нинішнього президента клубу) провести для відвідувачів інтелектуальний турнір. Ідея “зайшла”, і такі турніри стали проводитися постійно. На першій грі було 6 команд, на другу прийшло вже 9, далі-ще більше. Зараз в Києві грає приблизно 250 команд в 10 різних лігах. Конкуренція серед паб-квизов сьогодні дуже висока, але “60 секунд” знаходиться трохи в іншій ніші: наш ігровий контент адаптований так, щоб будь-яке питання могло “розкрутити” людина, що не має спеціальних знань.

Володимир Столбенко

Журналіст, сценарист

-В клуб я потрапив випадково, по знайомству. Побачив, що одна дівчинка чекинится в якомусь інтелектуальному клубі, і поцікавився у неї, що це таке. Вона розповіла, і так я приєднався до вже існуючої команди у вищій лізі. Гра прекрасно струшує мізки. Люди приходять саме інтелектуально відпочити. При цьому особливої конкуренції між суперниками тут немає: я навіть не усі команди знаю, хоча у кінці гри переможцеві вручають пляшку вина і символічний кубок.

  Робимо декупаж скриньки, тарілки, пляшки з шампанським


“МозгоБойня”

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 4-10 чоловік.

Зареєструватися: У групі в facebook або vkontakte.

Фото: vk. com/mozgoboj_msk

Фото: vk. com/mozgoboj_msk

Фото: vk. com/mozgoboj_msk

Фото: vk. com/mozgoboj_msk

“МозгоБойня” народилася в Мінську, коли закохана пара-Катя Максимова і Саша Ханин-покликала своїх друзів у бар і запропонувала розбавити звичайний вечір цікавою грою. Сьогодні в “МозгоБойню” кожен місяць грають 50 000 чоловік з 38 міст Україні, Білорусії і Німеччині. При цьому засновники гри як і раніше самі придумують питання для усіх міст.

У Києві гри проходитимуть регулярно, 1 раз в 2 тижні, в пабах, барах або ресторанах, де можна поєднати гру з вечерею. Усі тури, а їх в грі 7, об’єднують різні теми-це новини, географія, музика, персоналії і багато що інше. На великі призи не розраховуйте-їх ніколи і не було, тому що організатори вважають, що “МозгоБойня”-це не спорт, а черговий привід цікаво провести час зі своїми друзями.

Любителі інтелектуальних ігор зможуть познайомитися з “МозгоБойней” ближче вже у вересні-перша гра відбудеться 6 вересня в “Радио-сити пани”.

Євгеній Адамович

PR-директор проекту-“МозгоБойня”-це в першу чергу емоції. Ми не спорт, ми розвага буденного дня. Розумні емоції для тих, кому набридли нудні вечори перед телевізором, і для тих, хто хоче бачитися з друзями частіше. Безумовно, дух змагання є присутнім, але він вторинний. Погравши одного разу, люди повертаються до нас і приводять друзів, незалежно від того, яке місце вони зайняли на попередній грі.

У “МозгоБойни” завжди є особа-це ведучі ігор, їх знають, з ними дружать, сперечаються, обговорюють відповіді і ведуть нескінченні стрічки коментарів в наших соціальних мережах. Не треба мати енциклопедичних знань, щоб упевнено почувати себе на грі. Так, широкий кругозір, безумовно, допомагає гравцям, але погодитеся, необов’язково бути кінокритиком, щоб згадати, під яку пісню герої фільму “Ніч в Роксбери” розбили бічне скло своєї машини?

  Зустрічай весну: новий курс в школі танців Drive Dance


Наша аудиторія дуже широка, це і студенти, і фахівці середньої ланки, менеджери, пенсіонери, учителі. Поріг входу в гру мінімальний, треба всього лише мати 1-2 друзі, зібрати команду, придумати назву і прийти отримувати задоволення.

Інтелектуальна бар-олімпіада “Мозгва”

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 2-9 чоловік.

Зареєструватися: На сайті mozgva. ru, в групах в facebook або vkontakte.

Фото: vk. com/etomozgvadetka

Фото: vk. com/etomozgvadetka

Фото: vk. com/etomozgvadetka

Фото: vk. com/etomozgvadetka

“Це Мозгва, дітки”!. Ще один інтелектуальний клуб, що отримав популярність і визнання москвичів. Ігри тут шумні, і частенько не питання виходять на перший план, а веселе проведення часу в колі однодумців. Турніри проводяться у барах і ресторанах, і, що найприємніше, для учасників складається окреме меню на вечерю за привабливою ціною. Тривалість гри-2,5 години: за цей час вам належить відповісти на 39 питань в 7 турах.

Микола Шелоник

Один із засновників клубу

-Ідею створити “Мозгву” ми привезли з Європи, де випадково вийшло потрапити на гру з місцевими дітьми. Повернувшись, натхненні ідеєю, ми вирішили сконструювати таку гру, на яку хотілося б ходити самим, тому розпочали з величезного ентузіазму і задоволення. Якість-головне, до чого докладаються наші зусилля. Питання, медіапрезентація, звук, призи, обслуговування-усе повинно приносити емоції і задоволення нашим гостям. У результаті ми отримали просто шикарну аудиторію і справжній кайф від роботи. Але на додаток до цих приятностям у нас з’явилися і численні імітатори. Серйозно, був час, коли клони нашого формату панів-олімпіади з’являлися мало не раз на місяць.

Сергій Филипченко

Журналіст

-У вас вільний вечір і різношерста компанія. Один хоче випити, другий-поїсти, третій-шанувати щось корисне, а ці двоє-поговорити. Ви збираєте їх усіх і йдете грати в “Мозгву”. Тому що там кожен знайде щось своє. Атмосфера, що не зобов’язує ні до чого, окрім насолоди процесом. Складно загнати “Мозгву” в рамки однієї категорії. “Інтелектуальна гра”? Занадто занудно. “Вечірка у барі”? Занадто розбещено. “Мозгва”-це особливий вид посиденьок з друзями. Не просто поговорити про насущний. Не просто випити про вічний. Не просто поразгадывать задачки. А робити усе це разом, базікаючи і змішуючи-весело, шумно, азартно, дізнаючись нове про світ, про друзів і про себе.

Клуб інтелектуальних ігор “Цукор”

Вартість участі : 1 000 рублів з команди.

  Як займатися спортом в час і після вагітності


Кількість учасників в команді: 3-6 чоловік.

Зареєструватися: у групі в facebook або vkontakte.

Фото: vk. com/sugarchgk

Фото: vk. com/sugarchgk

Фото: vk. com/sugarchgk

Фото: vk. com/sugarchgk

Інтелектуальний клуб “Цукор” проводить ігри або в ресторанах, або в клубі-кафе “Імперія розуму”. У останньому, окрім спортивного ЧГК, (Що? Де? Коли?) проводяться гри і інших форматів. Але повернемося до “Цукру”-на відміну від інших ігор, він серйозніший, тут існують суворі правила і рамки : треба обов’язково здавати склади команд, не можна спізнюватися при здачі відповіді-затримаєте відповідь на пару секунд, і, на жаль, у вас його не приймуть. Але організатори, у свою чергу, серйозно підходять до створення питань-новизна і “незасвеченность” фактів гарантується. В цілому “Цукор” не перетворює гру на шоу: новачкам перші ігри можуть здатися складними і незрозумілими, але потім, втягнувшись, ви вже не зможете відірватися.

Костянтин Сахаров

Організатор клубу-На іграх “Що? Де? Коли”? немає елементу шоу : учасники діловито збираються (причому готовими командами), захоплено обговорюють питання, дізнаються результати і розходяться по домівках без призів. Що тут притягає? Складність, набагато більша, ніж у квизов. Боротьба з авторами питань, які намагаються “закрутити” їх максимально красиво. Облік турнірів в рейтингу Міжнародної асоціації клубів, та і в принципі встроенность в глобальну систему, коли ти в турнірі займаєш певне місце не лише серед цих 10-20 команд в одному залі, але і серед сотень команд по всьому світу.

Гравець з досвідом починає не лише краще справлятися з питаннями, але і краще бачити їх недоліки (чи, наприклад, їх надмірну легкість, чого спочатку не відчуваєш). Тому наше завдання-передусім і далі вчитися забезпечувати (і передбачати) хороший контент. Ну а будь-яким новим учасникам ми ради і намагаємося їм допомагати освоюватися прямо на грі. Спробуйте прийти не один раз, перша гра ніколи не буває показовою.

“Мозгобой”

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 4-8 чоловік.

Зареєструватися: На сайті mozgoboy. ru.

Фото: vk. com/mozgoboy_moscow

Фото: vk. com/mozgoboy_moscow

Фото: vk. com/mozgoboy_moscow

Фото: vk. com/mozgoboy_moscow

Весело проводите час в компанії друзів, їсте смачну вечерю, при цьому б’ючись за суперприз-ви на “Мозгобое”. Інтелектуальна битва йде 2-2,5 години, учасникам залежно від складності раунду на відповідь дається від 15 секунд до 2 хвилин. Тематика питань абсолютно різна, але організатори відмічають, що важливі все ж не енциклопедичні знання, а логіка. Ось питання, яке організатори пропонують в якості розминки : “Він з’явився на світ під час важкої кризи і вимушений був дуже рано піти з рідного будинку. Щоб вижити, йому доводилося давати концерти, проте четвертий виявився для нього роковим. Назвіть його і його вбивцю”. Повірте, відповідь простіша, ніж здається на перший погляд.

  5 рад для тих, хто зовсім нещодавно завів собаку


Данило Махалин

Коментатор, кореспондент

-“Мозгобой” створює атмосферу затишку за рахунок украй талановитих учасників і організаторів, які складають абсолютно кожне питання настільки детально і дбайливо, ніби виховують дитину. Видно, що ключове завдання-не придумати питання поскладніше, не придумати трохи легше, а зробити таким, що його, що запам’ятовується, цікавим і точно знать, що відгадати його можливо! Підхід до учасників в грі індивідуальний, і в усьому, що відбувається там, відчувається душевна сімейна атмосфера. Кожен, хто там був, точно це підтвердить.

Бар-квиз “Квиз, плиз”!

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 4-8 чоловік.

Зареєструватися: На сайті quizplease. ru.

Фото: vk. com/quiz_please

Фото: vk. com/quiz_please

Фото: vk. com/quiz_please

Фото: vk. com/quiz_please

Якщо за справу беруться діти, що грали в КВН, то можете бути упевнені-нудно не буде. Гра народилася завдяки учасникам Вищої ліги КВН Андрію і Галі Глинским. Учасники відповідають на 42 питання впродовж 7 раундів і заробляють бали, які можуть принести перемогу. Причому бали, зароблені на іграх, нікуди не зникають: вони підсумовуються в загальний рейтинг, а команди отримують чергові ранги досягши певної суми балів. Наприклад, від 100 балів-сержанти, від 250-лейтенанти, від 500-генерали. І звичайно, організатори не залишають учасників без призів: переможців нагороджують призом від головного партнера (це можуть бути і квесты, і тури по барах Москви, і навіть цінні папери). Інші призери теж не йдуть з порожніми руками: їм вручають сертифікати на певну суму у барі. Причому нагороджуються не лише перші три місця, але ще і щасливе 13-е.

Олена Токарева

Головна по квизу

-Наша аудиторія досить різноманітна: до нас ходять гравці різних ліг КВН, представники Comedy Club і Stand Up, круті юристи і програмісти. У нас є декілька авторів питань. При редактуре ми основну увагу приділяємо, звичайно ж, тому, наскільки на них цікаво відповідати; головне-щоб якщо навіть ти не узяв питання, у тебе все одно залишилося приємне відчуття, ніби “ууу, точно, яке круте питання”. Ми намагаємося робити упор на загальну ерудицію-навіть якщо ти не знаєш правильної відповіді, ти зможеш логічно до нього додуматися. А головне-у нас гравці не просто відповідають на питання, а роблять це під музику в приємній атмосфері хорошого бару, смачно їдять і п’ють.

  10 бійців UFC, за якими варто стежити, навіть якщо ви рідко дивитеся бої


“Извилиум”

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 2-10 чоловік.

Зареєструватися: На сайті izvilium. ru.

Фото: vk. com/izvilium

Фото: vk. com/izvilium

Фото: vk. com/izvilium

Фото: vk. com/izvilium

Учасники ігор говорять, що більша кількість людина в команді все-таки дає перевагу: більше знань-ближче перемога. У клубі строго стежать за використанням мобільного телефону (хоча навряд чи ви встигнете знайти щось за 60 секунд), але у разі, якщо організатори помітять порушення правил, команду чекає штраф-10 “звивини”. Перемагає, відповідно, команда, яка набере найбільше “звивини”. Ви не лише відчуєте, що сьогодні були крутіші за усіх, але і отримаєте приємні призи-сертифікат для оплати у барі, занурення у віртуальну реальність або захоплюючий квест. Не знайшли партнерів для гри? У клубі вам обов’язково допоможуть і підберуть команду мрії.

Олена Горбунова

Організатор гри

-Сьогодні складно здивувати досвідчену московську публіку, але “Извилиум” зміг зацікавити багатьох. Гра проходить в 5 раундів по 10 питань. Здавалося б, нічого дивовижного, але атмосфера гри затягує-дотепний і веселий ведучий не дає занудьгувати, а боротьба йде неабияка: призи для гравців примушують поворушити звивиною навіть тих, хто перетрудился на роботі. І звичайно, ми не залишаємо без сюрпризів іменинників-поздоровлення від “Извилиум” виглядає феєрично!

“Розумні люди”

Вартість участі : 500 рублів з людини.

Кількість учасників в команді: 2-10 чоловік.

Зареєструватися: На сайті clubrazum. ru або по телефону +7 (495) 798-54-40

Фото: clubrazum. ru

Фото: clubrazum. ru

Фото: clubrazum. ru

Квиз “Розумні Люди”-один з самих відвідуваних в Києві. Окрім столиці сходити на ігри можна в Санкт-Петербурзі, Новосибірську і Калінінграді. Головна перевага цього квиза-питання складаються так, щоб перемогу могли отримати навіть непідготовлені гравці, використовуючи логіку, а не тільки енциклопедичні знання. Над складанням питань для ігор працює команда з шести авторів. Саме тому кожна гра-це унікальні і збалансовані раунди. Одна гра складається з семи турів, кожен з яких має свою тематику і формат-нудьгувати точно не доведеться.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ