Зв'язатися з автором

Ірина Кутьина : коли твоє життя – фитнес


Документальна стрічка Роджера Роса Уильямса, де головний герой вчиться жити за допомогою мультиків. Фільм знятий за книгою батька хлопчика і володаря Пулитцеровской премії Рона Саскинда.

Як перетворити улюблене заняття на справу усього свого життя

-Гімнастика, фігурне катання, фехтування-спортом я займаюся, без перебільшення, усе своє життя. Але похвалитися якимись спортивними досягненнями не можу-все-таки навчання і освіта завжди для мене були в пріоритеті. А коли у восьмому класі я зрозуміла, що хочу вступати до медичного вузу, то вирішила в принципі відсунути спортивну кар’єру на другий план і повністю присвятити себе навчанню. Відсунула, але ненадовго. Усе змінилося, коли на першому курсі я уперше побачила аеробіку, або ритмічну гімнастику, як її тоді частіше називали. Ось воно, моє. Я стала займатися аеробікою будинку під відеокасети. Я займалася і навіть подумати не могла, що через декілька років люди так само займатимуться під мої відеоуроки. Одних відеотренувань мені було недостатньо, тому я пішла вчитися на інструктора. Після закінчення курсів в РГУФКе я стала вести заняття для студентів по ритміці у своєму ж внз. І одним з моїх перших знакових досягнень тих років став виступ підготовлених мною студентів-а це 300 чоловік-на Червоній площі під час травневих свят. Це було абсолютне щастя.

Впродовж декількох років я займалася викладанням аеробіки і паралельно проходила навчання буквально скрізь, де тільки можна-з’являлося все більше і більше нових напрямів, які хотілося дізнатися і вивчити. Саме тоді і сталося моє знайомство з фитнесом. Я закінчила усі можливі курси в Києві і дізналася, що в Санкт-Петербурзі є коледж Джо Вейдера, де теж проводять семінари з навчання інструкторів. Природно, я зібрала речі і, не роздумуючи, відправилася туди. У Петербурзі мені і розповіли, що на Васильєвському острові є один клуб, в якому викладають справжню аеробіку. Я назавжди запам’ятаю своє враження, коли прийшла туди на перше заняття-я побачила аеробіку. Справжню. Західну. Шведську. Це стало моїм натхненням, і з тієї миті кожні вихідні я почала їздити в Петербург на заняття. Точніше, так-я працювала в декількох місцях, вчилася в ординатурі і їздила кожні вихідні в Петербург.

  Мікроемульсія Нано-Ботокс для особи від зморшок


ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 10

Через деякий час мені запропонували очолити кастинг інструкторів в першому московському World Class. Я благополучно впоралася зі своєю місією і з 93 року увійшла до числа перших інструкторів по фитнесу в першому московському клубі мережі. Пропрацювавши деякий час в клубі, я на півроку поїхала в Швейцарію, а коли повернулася, то на запрошення компанії Reebok стала мастер-тренером і очолила напрям степ-аэробики. Разом ще з двома тренерами я навчала інструкторів усім тонкощам степ-аэробики. Частково саме завдяки цьому мене багато хто і пам’ятає-до мене часто підходять фитнес-инструкторы або керівники клубів і говорять, що саме з моїх уроків розпочалася їх історія фитнеса. Це, звичайно, дуже підкуповує-усвідомлення того, що займаєшся справою, яка надихає і міняє до кращого життя інших людей, примушує розвиватися і рухатися далі.

Оскільки в той момент я була дуже популярна, то часто брала участь в різних телепередачах. Незважаючи на те що я тільки нещодавно народила дочку, в декреті я просиділа не більше чотирьох місяців-відкрився другий клуб мережі, і мені запропонували стати там менеджером по спорту. Я погодилася. Опісля півроку я стала фитнес-директором компанії-під моє керівництво перейшов увесь департамент фитнеса, який за 15 років виріс до півтора тисяч інструкторів. Разом з командою ми пройшли усі етапи становлення : організація першої фитнес-конвенции, презентація на ній нових програм, таких як “Кибо” (тренування з елементами бойових мистецтв) і Barbell workout (аналог BODYPUMP), повчальні семінари для інструкторів з усієї Росії у рамках Асоціації російських професіоналів фитнеса. І звичайно, пилатес-це була зовсім інша історія, яку ми вирішили розвивати в Україні. Тепер навряд чи є людина, що захоплюється спортом, який не чув би нічого про цей напрям у фитнесе.

  Куди поїхати на Новий рік, куди поїхати на Новий рік 2018, відпочинок на Новий рік куди поїхати


ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 11

Ми стали першим дистриб’ютором програм Les Mills, і я особисто їздила по містах Росії і проводила повчальні семінари як з самих програм, так і по управлінню ними. Саме ці семінари послужили початком нового напряму-організації і управління фитнес-клубами. Я відчувала, що мені сама бракує систематизації бізнес-знань. Значить, знову вчитися! Я закінчила MBA і, незважаючи на те що багато хто з мого оточення вважав, що мені-людині, що захистила кандидатську дисертацію, не треба вже нічого вивчати, залишилася задоволена своєю бізнес-освітою; до того ж отримані знання мені дуже і дуже допомогли надалі.

В той момент і прийшло розуміння: фитнес-це не просто веселе проведення часу, це бізнес.

ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 12

Як в Києві організувати кращі у світі фитнес-клубы

Я була фитнес-директором впродовж 15 років. Останні два роки моєї роботи в мережі я займала посада як операційного, так і генерального директора. За час, що я очолювала компанію, мені вдалося досягти кращих показників за весь час існування мережі. Але мені цього було недостатньо. У червні 2015 року я покинула компанію і націлювалася на власний проект. Обговорила це зі своїм партнером, і ми вирішили взятися за справу. Ми продумали усе, що було упущено з різних причин в минулих проектах, і зробили масштабну роботу над помилками. Ми вирішили створити, як би це голосно не звучало, ідеальний фитнес-клуб. Так і з’явилася ідея про запуск мережі Encore Fitness. Для нашого флагманського клубу ми вибрали один з найсучасніших і цікавіших майданчиків в Києві-новий хмарочос “ОКО” в “Киев-Сити”.

  Світ ніколи не буде колишнім: як змінилося уявлення про красу усього за рік


ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 13

Фото: Encore Fitness

Ми, по суті, отримали унікальну можливість створити ідеальний клуб. Ми займаємося усім і враховуємо усе-від будівництва і планування до оснащення залів кращим устаткуванням. Наш клієнт дуже вимогливий-він знає, що таке якість, і знає, що таке фитнес. Я просто виходила з того, яким критеріям повинен відповідати фитнес-клуб, щоб претендувати на звання кращого. Наша мета-запропонувати клієнтам не лише той рівень якості, до якої вони звикли, але і те, з чим вони ще незнайомі, але що обов’язково полюблять. Нам важливо не просто дістати клієнта-ні, ми хочемо встановити з ним довгострокові стосунки. Хочемо допомагати йому досягати його цілей. Є таке судження серед багатьох фитнес-операторов, що це добре, якщо клієнт купив карту і не ходить. Це помилка. Чим частіше клієнт ходить в зал, чим глибше він інтегрований в усі процеси, тим довше він залишатиметься в клубі.

Я знаю, що нас копіюватимуть. У цьому немає нічого поганого, навпаки-це нормально, коли орієнтуються на кращих. Деякі називають це конкуренцією, але я бачу в цьому рух вперед. Я вважаю нас швидше наставниками, ніж конкурентами.

  Просто додай води: 5 варіантів натуральних добавок


ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 14

Фото: Encore Fitness

Існує мільйон речей, які роблять заняття фитнесом привабливими і комфортними. Представте: ви встаєте на бігову доріжку, скануєте телефон і входите в особистий кабінет, де зберігаються усі ваші дані, музика, яку ви слухали, і канали, які дивилися. Вам нічого не треба вводити вручну-ви відразу починаєте тренуватися. Багато речей не подобаються відвідувачам саме тому, що вони не можуть повною мірою ними скористатися. Телевізор є, але показує погано, wi-fi є, але працює повільно або з перебоями. Наше завдання-зробити фитнес максимально доступним: візьми і тренуйся. ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 15

Фото: Encore Fitness

Часто люди, приходячи в клуб, бадьоро починають тренуватися і так само бадьоро закінчують-вони не бачать результату. Саме тому важливо показати клієнтові, як він може відстежувати і контролювати ефективність усього тренувального процесу. При цьому сам спосіб контролю має бути дуже простим-іноді деякі девайсы настільки складні у використанні, що просто не хочеться витрачати на них час і морочитися. Ми ж пропонуємо не просто настроїти датчик MyZone і стежити за показниками самостійно, але і орієнтуватися на його дані в процесі групового тренування-в усіх тренувальних зонах мають бути встановлені великі монітори, на які транслюватимуться показники датчиків. Часи змінилися: людина готова платити тільки за те, що гарантовано принесе йому бажаний результат. Ми ж беремо на себе зобов’язання перед клієнтом, що він, віддаючи нам свої гроші, цей результат отримає. ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 16

Фото: Encore Fitness

Яке майбутнє чекає фитнес в Україні

У Україні рівень проникнення у фитнес досить низький, особливо якщо порівнювати з іншими країнами. По Росії проникнення складає 2-3%, в Києві ситуація трохи краща-7-8%. До речі, Санкт-Петербург випереджає в цьому плані Москву-кількість фитнес-клубов там росте із скаженою швидкістю. У Києві, на перший погляд, високий рівень конкуренції, але, з іншого боку, рівень проникнення не дозволяє стверджувати, що ніша фитнеса заповнена. Так що на наше століття ще вистачить роботи і клієнтів. А що стосується конкуренції, то працювати потрібно краще, тоді і конкурентів не буде. Треба завжди розвиватися і удосконалюватися. І не боятися бути сміливим.

  Adidas і Parley For The Oceans запустили серію благодійних забігів #RunForTheOceans


Якщо порівнювати російські фитнес-клубы з клубами в Європі і США, то я можу точно сказати-у нас значно більше клубів, якими можна гордитися. Ми доки відстаємо в підтримці держави, наприклад, в Європі і Штатах приймається багато законодавчих ініціатив, пов’язаних з підтримкою фитнес-индустрии,-від податкового обкладення до всіляких держпрограм по стандартизації і підготовці кадрів. Але останніми роками ми так швидко наздоганяємо і переганяємо наших зарубіжних колег, що, я думаю, зовсім скоро ми зможемо досягти великих висот не лише в професійному, але і в любительському спорті.

ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 17

Фото: Encore Fitness

Це третя або четверта прекрасна весна в Києві, коли абсолютно не хочеться нікуди від’їжджати. Так багато велосипедних доріжок, людей, які займаються спортом, танцюють, катаються на роликах, велосипедах і дошках. Пам’ятаю, коли я приходила на пробіжку в Центральний парк в Нью-Йорку і бачила сотні людей, які бігають, я думала: коли ж так буде і у нас? А зараз приходиш в “Лужники” або в Парк Горького у вихідний день-і просто гордість бере: така кількість людей, залучених в активний відпочинок і заняття спортом, говорить про те, що ми на правильному шляху.

ирина кутьина: когда твоя жизнь — фитнес. изображение номер 18

Фото: Encore Fitness


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ