Зв'язатися з автором

Йога для початківців, заняття йогою, йога в домашніх умовахРозбираємося, чому блоки і ремені призначені не лише для новачків і які нові можливості відкриває додаткове устаткування в практиці. Люди, які займаються йогою вже не один рік, як правило, зневажливо ставляться до додаткового устаткування. Їх тіло і так досить гнучке і сильне-воно не вимагає підтримки для освоєння асан. І взагалі, прийнято вважати, що увесь цей реквізит-для новачків або тих, хто насилу може торкнутися пальців ніг.

Проте досвідчені йога-инструкторы вважають інакше: багато настійно радять не забувати про блоки і ремені. Це цікава можливість перетворити свою практику і наповнити час на килимку новими відчуттями.

Опори допоможуть вам контролювати дихання і краще розслабитися

почему надо использовать дополнительное оборудование во время занятий йогой: 4 причины. изображение номер 5

Фото: shutterstock. com

Кожну асану в практиці йоги “нанизують” на нитку-це ключовий аспект тренування. За допомогою контролю над диханням ми можемо поглибити усі асаны, зупинити внутрішній діалог і кожного разу йти трохи далі за свої сьогоднішні можливості. Але при виконанні складних силових або балансних стійок дихання збивається, тому намагаючись усіма силами утримати форму, втрачаємо над нею контроль.

  Дмитро Зотов, Як приготувати піцу в домашніх умовах


Використовуючи додатковий реквізит в складних для освоєння асанах, ви дістаєте можливість поступово, м’яко і плавно входити в них. Те, що спочатку здавалося недосяжним для тіла, стає реальним і здійснимим.

Реквізит дозволяє експериментувати

почему надо использовать дополнительное оборудование во время занятий йогой: 4 причины. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Виконуючи деякі асаны за допомогою реквізиту, можна включити в роботу додаткові м’язи і зробити тренування щільніше. Наприклад, знаходячись в позі моста (Бандхасана), можна стиснути стегнами блок, змістивши акценти у формі і ускладнивши її.

Реквізит допомагає і в освоєнні різних шпагатів : спочатку ви м’яко розтягуєтеся, спираючись на два блоки з боків, а вже потім починаєте підкладати цеглу під ступні, збільшуючи кут шпагату. Реквізит робить прогрес у будь-якій асане плавним, з ним не страшно втратити контроль над ситуацією, а ризик травмуватися значно менше.

Опори допомагають враховувати ваші індивідуальні особливості і отримувати максимум від практики

почему надо использовать дополнительное оборудование во время занятий йогой: 4 причины. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

Ми усі дуже різні: у тих, що займаються йогою освоєння тієї або іншої асаны не завжди відбувається однаково. Особливо це помітно на групових тренуваннях, коли одні з легкістю набувають якоїсь форми початкового рівня, а інші не можуть впоратися зі своїм тілом вже на цьому етапі. Саме тому важливо враховувати власні індивідуальні особливості, зміцнювати слабкі місця і підтримувати сильні сторони. Опори допомагають адаптувати практику до специфічних властивостей вашого тіла і акуратно ведуть в непрості саме для вас асаны.

  Вітамін U (метил-метіонін-сульфоній)


Не треба намагатися ідеально виконувати кожну позу, краще прагнути до якісного розтягування і зміцнення м’язів, суглобів і зв’язок. Тут і знадобиться йога-реквізит, що привносить до кожного заняття новий досвід без травматичных моментів.

Використання додаткового реквізиту заспокоює ваш розум

почему надо использовать дополнительное оборудование во время занятий йогой: 4 причины. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

Бонус практики йоги, окрім легкості в тілі,-тиша в голові. Стан, коли вас не турбують зайві думки, ви повністю знаходитеся в “тут і зараз”. Опори допомагають упевнено почувати себе в асанах, не побоюючись, що ви ось-ось впадете або втратите рівновагу. Вони дозволяють краще відчути своє тіло, насолодитися перебуванням в асане і кожного разу йти в них трохи глибше.

Цей медитативний стан утихомирює неспокійний розум, і ви вже не думаєте про насущні проблеми, про “незручно”, “жарко” і іншому. Є тільки ваше тіло, ваша увага і безперервна практика усвідомленості за допомогою гімнастики йогів.

Незважаючи на те що в деяких випадках реквізит корисний, а іноді навіть потрібний, не слід користуватися ним постійно. Важливо відчути ту грань, де треба почати займатися йогою без допоміжних засобів. Нехай для кожної асаны час освоєння буде різним, але в певний момент ви зможете піти далі наодинці зі своїм тілом.

  У World Class стартує нова програма тренувань Les Mills Barre© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ