Зв'язатися з автором

Картопля: користь і шкода


Картопля (на англ. Potato) є багаторічною бульбоносною трав’янистою рослиною з роду паслін, відноситься до сімейства Пасльонові. Картопля в Росії почала вирощуватися завдяки Петру I, який в кінці 17 століття привіз його з Голландії.

Вітаміни і мікроелементи в картоплі

Білки картоплі містять безліч незамінних амінокислот. При вживанні добової норми вареної картоплі, тобто 300 грам в день, можна запросто забезпечити потреби організму у фосфорі, калії і вуглеводах.

картопля нарізана кільцями
100 грам молодої картоплі містять 20 міліграм вітаміну С. Якщо довго зберігати картоплю, то вміст цього вітаміну в нім поступово знижується.

Картопля багата мінеральними солями, які представлені в нім солями калію і фосфору. Містить кальцій, натрій, залізо, магній, сірку, хлор, бром, цинк, мідь, кремній, марганець, бор, йод. У бульбі картоплі знаходиться близько 1% золи.

Варто відмітити, що мінеральні речовини знаходяться у бульбі нерівномірно: найбільше їх число зосереджене в корі, найменше міститься в зовнішній серцевині.

Калорійність картоплі на 100 г складає 80 ккал, а також 2 г білків, 0.4 г жирів і приблизно 18 г вуглеводів.

  Майкл Фелпс : божевільна дієта з 12000 калорій в день


Користь картоплі

чищена картопля

  1. Мінеральні елементи в картоплі представлені в легкозасвоюваній формі, тому їх лужні солі підтримують лужну рівновагу в крові.
  2. Ті люди, у яких є загострення гастриту і виразки, можуть без побоювань є варена картопля, оскільки її клітковина не здатна дратувати слизову оболонку шлунку і кишковика.
  3. За допомогою картопляного крохмалю можна понизити вміст холестерину в сироватці крові і печінки, це забезпечується його антисклеротичними властивостями.
  4. Калій, що міститься в картоплі, сприяє виведенню зайвої води з організму. Люди з хворобами нирок і серця обов’язково повинні включати картоплю у свій раціон харчування, оскільки солі калію запобігають появі набряків.
  5. За допомогою соку сирої картоплі можна виліковувати фарингіти і ларингіт. Цілющі властивості соку борються з пародонтозом. Соком картоплі можна полоскати рот три рази в день і тоді ясна не будуть запалені. Про інші методи усунення пародонтозу народними засобами читайте в статті “Як лікувати пародонтоз”?.
  6. Картопляний сік допомагає при головних болях із-за змісту в нім ацетілхоліну. Застосовують всередину.
  7. Картопляний сік є хорошим засобом при нудоті, печії, замках. Ефективно діє на виразку шлунку і 12-ти перстної кишки, знижуючи кислотність шлунку.
  Як правильно чистити зуби: 8 помилок, які ви допускаєте


Шкода картоплі

Попри те, що картопля має стільки корисних властивостей, в певний час він може завдати серйозної шкоди для організму людини. Така небезпека представляється із-за змісту в нім отрути соланіну , картоплі, що накопичується за довгий час зберігання. Тому необхідно зберігати картоплю не більше трьох місяців. Багато торгових підприємств країн Європи навіть знищують свої запаси, які давно зберігаються, і закуповують його з південних країн, які збирають бульби картоплі круглий рік.

Детальніше дивитеся відео про корисні властивості і шкоду картоплі :


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ