Зв'язатися з автором

Кісточка на великому пальці, кісточка на великому пальці ноги, кісточка на великому пальці лікування, як прибрати кісточку на нозі«косточка» на большом пальце: причины, профилактика и лечение. изображение номер 6

Анастасія Лунегова

-“Кісточкою” прийнято називати вальгусну деформацію першого плеснефалангового суглоба стопи. При утворенні кісточки палець починає йти у відведення. Із-за цього зміщення відбуваються дегенеративні зміни в суглобовій капсулі: виникають артроз, артрити, утворюються кальцієві нарости. Будь-якому суглобу потрібна хороша рухливість-саме вона дає живлення суглобовим поверхням. А нестача рухливості призводить до утворення наростів, внаслідок чого і починає рости “кісточка”.

Причини виникнення “кісточки”

«косточка» на большом пальце: причины, профилактика и лечение. изображение номер 7

Фото: shutterstock. com

Частенько люди не знають, звідки у них з’явилася та або інша травма або якийсь дефект у біомеханіці руху. “Кісточка” на великому пальці може бути слідством того, що в цілому у людини ослаблений м’язовий апарат. Частіше до формування “кісточки” схильні жінки, тому що у них м’якші зв’язки і колагенові структури. Під впливом гравітації і маси тіла стопа не витримує великих навантажень, і дуже часто великий палець вимушений “піти убік” і шукати іншу площину, оскільки міняється положення стопи. Проблема утворення злощасної “кісточки” може бути не в найбільшому пальці-найчастіше вона пов’язана з тим, що у людини порушена біомеханіка стопи в цілому.

  Депресія, депресія симптоми, середземноморська дієта, дієта


Ще однією причиною утворення “кісточки” можуть бути травми різного характеру або незручне взуття. Ця проблема часто зустрічається у балерин-вони по-особливому складають пальці під час танцю. Буває, що на одній нозі є “кісточка”, а на іншій немає, або на одній вона більша, ніж на іншій. Така ситуація може бути пов’язана з асиметрією в тілі-хтось з нас правша, а хтось лівша, і, як правило, одна сторона у нас мобільніша, ніж інша.

«косточка» на большом пальце: причины, профилактика и лечение. изображение номер 8

Фото: shutterstock. com

“Кісточка” в принципі може людину і не турбувати. Але коли вона починає рости і досягає великих розмірів, може заподіювати біль. Поверхня суглоба починає деформуватися, і це вже не просто відведення великого пальця убік. Через те, що в суглобі недостатньо руху, бракує і живлення-виникають артроз суглоба і деформація суглобової капсули. Лікарі, як правило, пропонують ортезы або спеціальні прокладення гелів, щоб палець не “йшов” убік. Але якщо це вже сталося, ситуацію такими способами кардинально поліпшити не вдасться. Це лише тимчасове полегшення стану, свого роду “інвалідна коляска” для стопи. Мало хто з нас біжить по допомогу при перших симптомах захворювання, вважаючи за краще тягнути з цим до останнього, коли ситуація вже запущена.

  Чи варто займатися бодібілдінгом?


Профілактика і лікування

«косточка» на большом пальце: причины, профилактика и лечение. изображение номер 9

Фото: shutterstock. com

Якщо ви помітили, що великий палець почав “косити”, це повинно бути для вас сигналом до дії. На ранніх стадіях палець ще можна повернути на місце. Але в задавненіших випадках без допомоги лікаря-ортопеда обійтися не вийде. Лікар може призначити носіння ортопедичних устілок і спеціальних ортезов, в окремих випадках знадобиться операція. Проте і вона не завжди вирішує проблему, адже деформація суглоба великого пальця часто є слідством, а не причиною. Тому тут потрібний комплексний підхід. Необхідно почати тренувати стопи.

З таким завданням можна звернутися і до тренера. На щастя, все більше тренерів займаються саморозвитком і вивченням функціонування тіла. Часто це фахівці з пилатесу, інструктори тренажерного залу, що вивчають прикладну функціональну науку від американського Gray Institute, і інші фахівці з роботи з тілом, що практикують холистический підхід (кинезиологи, остеопаты). Вирішувати подібні питання необхідно в індивідуальному, а не груповому порядку, оскільки кожен з нас унікальний.

Які вправи допоможуть прибрати “кісточку”

«косточка» на большом пальце: причины, профилактика и лечение. изображение номер 10

Фото: shutterstock. com

  Амарант


Для поліпшення роботи стоп можна робити спеціальні вправи на мобільність усіх 26 кісток стопи. Добре розпочинати тренування з різної масажної техніки. У фитнес-сфере останніми роками дуже популярний миофасциальный релиз. Це техніка на вивільнення фасції за допомогою різних масажних інструментів-м’ячиків різної жорсткості і масажних роллов. Фасція-це м’язова оболонка і єдиний зв’язковий апарат, що зв’язує усе в нашому тілі : внутрішні органи, кістки, м’язи.

Далі треба дати можливість стопі посуватися. Встаньте на одну ногу (можна дотримуватися за стіну або стілець) і почніть обертатися на цій нозі вправо-вліво так, щоб зведення стопи то піднімалося, то опускалося. Треба освоїти навичку підйому-зведення стопи і навчитися рухати кістки. На наступному етапі продовжуйте обертатися на одній нозі, але вже без підтримки, у балансі. Повірте, це не так просто, як здається. При правильному виконанні вправи ви відчуєте м’язи зведення стопи і м’яза гомілки.

Ще однією ефективною вправою для поліпшення розгинання великого пальця буде підйом на шкарпетки. Дотримуючись за опору, почніть підніматися на півпальці так, щоб опора розподілялася на поверхню між великим і другим пальцем. Повторіть цю вправу не менше 10 разів на кожній нозі. Часто люди, піднімаючись на шкарпетки, завалюють стопу на зовнішній край-на сторону мізинця. Це неправильно, таке виконання вправи лише тренуватиме ваші компенсації.

  3 найпопулярніших спортивних дієти


Стопа-це наш фундамент. І від того, наскільки він рівний і міцний, залежить положення і стан усього опорно-рухового апарату. Від рухливості п’яти, наприклад, залежить робота сідниць-єдиним миофасциальным натягненням рух п’яти впливає на натягнення тканин сідниць. Якщо п’ята нерухома, гойдати сідниці марно. Збільшуючи рухливість п’яти, можна підвищити ефективність занять, перетворюючи буквально кожен повсякденний рух на тренування і даючи навантаження усім м’язам.

Проблеми із стопою розпізнати може тільки фахівець, який оцінить положення стоп в статиці і динаміці, вивчить розподіл ланцюгової реакції в ході. Ідеальна стопа здатна амортизувати ударне навантаження. У статичному положенні стопи можуть виглядати по-різному: у когось плоскостопість, у когось косолапие, але важливо, щоб при русі стопа виконувала свою функцію і була здатна перерозподіляти ударне навантаження на увесь опорно-руховий апарат.

Якщо ви помітили у себе які-небудь порушення в роботі стоп, вас турбує “кісточка” на великому пальці або у вас вже болять коліна, не тягніть-звернетеся до фахівця, щоб уникнути негативних наслідків для вашого здоров’я.

  Инстаграм, кращі инстаграм аккаунти, красиві инстаграм аккаунти


Благодійна кампанія продовжиться до 14 жовтня. Кожен може пожертвувати 100 рублів до фонду, доповнивши манікюр або педикюр червоною краплею.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ