Зв'язатися з автором

Кладка перегородок з цеглини


Зміст статті :

 1. Види і властивості
 2. Вимоги
 3. Технологія монтажу
  • Підготовчі роботи
  • Як зробити
  • Як зміцнити
  • Обробка

 4. Кладка перемичок

Перегородки з цеглини-це спосіб ділення внутрішнього простору приміщення на частини з різним функціональним призначенням. Він дає прекрасну можливість облаштувати житло за своїм смаком. Матеріал простінків має високі технічні характеристики, які сприяють довговічності подібних конструкцій.

Види і властивості цеглини

силікатна цеглина
Розпочнемо з того, що кладку, незалежно від ширини і висоти перегородок з цеглини, можна вести цими виробами, незважаючи на їх приналежність до якого-небудь виду. Питання полягає в економічній доцільності такого рішення. Тому для вибору матеріалу необхідно знати його класифікацію, призначення і вимоги до якості.

Цеглина класифікується за такими параметрами:

 • Способу виготовлення . Розрізняють два його види-керамічну і силікатну цеглину. Перший в класичному варіанті практично повністю складається з глини і обпалюється при високій температурі в спеціальних печах для придбання необхідної міцності. Другий виготовляється шляхом автоклавного синтезу з однієї частини повітряного вапна, дев’яти частин кварцевого піску і добавок. Після створення форми виробу методом напівсухого пресування воно обробляється водяною парою в автоклаві при тиску 8-12 атм і температурі 170-200°С. Якщо до складу робочої суміші силікатної цеглини додати пігменти, він набуде кольору.
 • Призначенню . По цьому параметру цеглина ділиться на три види: рядовий, пічний і облицювальний. Рядова цеглина використовується для кладки стін і перегородок будівель, облицювальний-для декору поверхонь, а пічний-для виготовлення вогнищ.
 • Наповненню . Ця властивість визначає вагу виробів. Існує полнотелый цеглина і цеглина з порожнечами. Вироби другого виду легші, використовуються для зведення стін з поліпшеною теплоізоляцією, але мають меншу міцність, ніж полнотелые аналогічні матеріали.
 • Розмірам . Типова звичайна глиняна цеглина має розміри 250х60х65 мм, а силікатний-250 х 120 х 88 мм, у виробництві кладки вони найбільш зручні і звичні. Сучасні виробники пропонують подвійну і полуторну цеглину, а також аналогічні матеріали під європейський стандарт-250х60х65 мм.

Вимоги до якості виробів регламентуються Гостом. Згідно цього документу погрішності в розмірах, наприклад, глиняної цеглини не повинні перевищувати по довжині 4 мм (+чи-), товщині 2 мм, а по ширині +3 мм. Кривизна граней і ребер виробів не має бути вища 3 мм. Також не допускається перепал або недопалення цеглини.

Цегла усіх видів має загальні переваги:

 1. Вологостійкістю, яка дозволяє використати матеріал для зведення конструкцій, що захищають, в приміщеннях будь-якого призначення.
 2. Міцністю, що забезпечує довговічність і надійну експлуатацію стін, що несуть, і перегородок.
 3. Хорошою звукоізоляцією кладки до 57 дБ при монтажі перегородок в? полнотелого цеглини з нанесеним штукатурним шаром.

Серед недоліків основними є значна вага готової конструкції і підвищені вимоги до основи: воно має бути бетонним або кам’яним. Окрім цього, цегляну кладку не можна віднести до розряду легких робіт.

Незважаючи на ці проблеми, перегородки з цеглини залишаються досить затребуваними там, де потрібно високу надійність і привабливий вигляд. Природна краса керамічної кладки доречна у багатьох стилях оформлення приміщень.

Вимоги до монтажу цегляних перегородок

цегляна перегородка
Для зведення перегородок різних конструкцій і розмірів існують певні правила, яких слід дотримуватися :

 • Перед виготовленням перегородки необхідно закласти в перекритті усі міжпанельні шви цементним розчином.
 • У жарку, вітряну або суху погоду цеглина перед укладанням слід зволожувати.
 • Перегородки завдовжки більше 3 м необхідно зв’язувати з перекриттям.
 • З’єднання перегородок із стовпом виконується випуском штраби з його масиву.
 • Кути перегородок слід виконувати з використанням шаблонів, виготовлених з дощок. Вони встановлюються по схилу і розпираються між стелею і підлогою. Кутова цегла встановлюється з перев’язкою впритул до шаблону.
 • Цегляні перегородки не можна встановлювати на покриття: дощата підлога, паркет. Руйнування підлоги під перегородкою може викликати її просідання.
 • Понизити навантаження від цегляної перегородки на перекриття допоможе використання порожнистих матеріалів. Проте їх застосування небажане в кімнатах з підвищеною вологістю-кухнях, санвузлах і ваннах.
 • При товщині перегородки з цеглини більше 120 мм її не армують, якщо довжина кладки менше 5 м, а її висота-до 3 м.

Перегородки завтовшки 65 мм в сирому вигляді дуже нестійкі. Тому їх слід зводити поступово по 1-1,5 м їх висоти в добу, даючи частинам конструкції час для схоплювання розчину і набору міцності. Такі перегородки виготовляються завдовжки до 3 м при висоті до 2,7 м і застосовуються зазвичай для відділення комор, санвузлів і інших маленьких кімнат.

Технологія монтажу цегляної перегородки

Зведення перегородки відноситься до найбільш простого виду робіт, пов’язаних з кладкою цеглини. Тут немає необхідності вирівнювання кутів і постійного їх контролю за допомогою схилу, треба лише акуратно наслідувати розмітку. Для кладки перегородки знадобляться цемент, пісок, вода, будівельний рівень, шнур, молоток, кельма і місткість для замісу розчину.

Підготовчі роботи перед монтажем перегородки з цеглини

готова суміш кладки для цеглини
Для зведення перегородки можна використати будівельний розчин або спеціальну суху суміш кладки, яку можна купити в готовому виді. Звичайний розчин складається з цементу, піску і води. У суміш кладки, окрім цих компонентів, додаються глина, вапно і присадки, які надають терпкому матеріалу додаткові властивості : пластичність, морозостійкість і так далі

При купівлі готової суміші рекомендується звернути увагу на термін її виготовлення і придатності. Найміцніші і еластичні суміші марки 200-300. Співвідношення піску і цементу в розчинах складає 3:1 або 4:1. Сухі суміші не повинні включати яких-небудь великих часток. Тому перед приготуванням розчину пісок рекомендується просіювати.

Суміш доводиться до робочого стану додаванням води і перемішуванням компонентів в спеціальній місткості. Склад має бути однорідним і пластичним.

Перш ніж зробити перегородку з цеглини, необхідно позначити розміткою її межі на підлозі і стінах. Лінії мають бути рівними, а проведення вертикалей рекомендується контролювати будівельним рівнем або схилом. Опорою для перегородки може служити перекриття-балка або панель.

У підвальному приміщенні простінок монтується на цегляні стовпчики і бетонну підготовку. Неприпустимо робити його монтаж на чисту підлогу. Цегляна перегородка має товщину в? чи чверть цеглини, при більшій товщині це вже стіна.

Як зробити цегляну перегородку

кладка перегородки з цеглини
Після приготування розчину і нанесення розмітки можна приступати до монтажу кладки. В першу чергу необхідно укласти на основу вирівнюючий шар розчину, який усуне дефекти опори і визначить нульовий рівень кладки.

Потім слід укласти цеглу першого ряду майбутньої перегородки. Цей етап роботи дуже важливий. Від його якісного виконання залежить надійність і зовнішній вигляд планованої конструкції. Тому укладання першого ряду слід контролювати правилом, схилом і рівнем.

Усі подальші ряди треба укладати з невеликим зміщенням так, щоб усі вертикальні шви нижнього ряду проектувалися на середини вищерозміщеної цегли. Укладання кожного наступного ряду слід розпочинати із закріплення і натягнення шнура-причалювання, по якому можна орієнтуватися при вирівнюванні цегли.

Незначні дефекти кладки можна усунути до схоплювання розчину. Це виконується за допомогою рівної рейки і молотка. Після виконання декількох рядів кладки рейка прикладається до ділянки готової перегородки і по ній робиться простукування кирочкой або молотком. Процес триває до тих пір, поки повне прилягання рейки до площини кладки не буде досягнуте. Операцію цю повторюють, змінюючи за годинниковою стрілкою положення інструменту.

Якщо при облаштуванні перегородки з цеглини в ній планується виконати дверний або віконний отвір, то в процесі кладки слід періодично перевіряти його розмір за допомогою рулетки. Вертикальність укосів отвору контролюється схилом або рівнем. Ці дії сприяють безпроблемній установці віконної або дверної коробки в готову перегородку.

В якості перемичок над отворами можна використати бетонні балки, дерев’яний брус або металевий профіль, відповідні за розміром. Для установки коробок на кожній з бічних сторін отворів в кладку вмуровуються дерев’яні пробки, оброблені антисептиком. Їх розмір зазвичай складає 125 мм.

Частенько верх кладки при монтажі перегородок не доходить до стельової поверхні на 2-5 см Цей проміжок можна заповнити шматочками цеглини і розчином. Інший варіант: змочити клоччя в гіпсовому розчині і ущільнити воно в щілині. Застигаючи, гіпс розширюється і дуже щільно сполучає поверхні стелі і верху перегородки.

Як зміцнити перегородку з цеглини

перфорована металева смуга
Пильної уваги в процесі кладки вимагає прив’язка перегородки до стін, що несуть, і посилення її міцності шляхом армування. Жорсткість примикань досягається при використанні анкерів, які треба розташовувати в стіні, що несе, через кожні 5-6 рядів кладки.

Окрім цього, можна скористатися перфорованою монтажною металевою смугою. Вона має вигляд куточка, одна полиця якого фіксується на стіні, що несе, дюбелями, а інша розташовується між двома рядами кладки. Так з’являється з’єднання, що зв’язує простінок і стіни між собою, при цьому несна конструкція не випробовує навантаження на перегородку.

Підвищити міцність перегородки можна її армуванням. Як арматура використовується дротяна сітка завтовшки 4 мм або окремі металеві стержні, що мають діаметр 6-8 мм. Укладкe в перегородку цих елементів слід виконувати як у вертикальному напрямі, так і в горизонтальному, утворюючи при їх перетині каркас.

Розмір осередку повинен складати 525х525 мм. Загальний діаметр в місцях перетину арматури має бути менше ширини шва і мати 5 мм запасу, що забезпечують шар захисту металевим деталям. Короткі кладки перегородок з цеглини завдовжки менше 1,5 м досить армувати в горизонтальному перерізі.

Обробка цегляних перегородок

обштукатурювання цегляної стінки
Виготовлену своїми руками перегородку з цеглини можна обштукатурити, а потім обклеїти шпалерами або пофарбувати звичайним або фактурним складом.

Якщо її поверхня вийшла недостатньо рівною, ніколи не пізно усунути цей дефект обробкою перегородки гіпсокартонними листами, які можна кріпити до неї за допомогою клею або попередньої установки металевого каркаса.

Багатьом людям подобається натуральний вид цегляних стін. Хтось з них керується економічними міркуваннями, а хтось знаходить кам’яну кладку дійсно романтичною. Природна фактура цеглини прикрашає приміщення і надає йому особливу виразність.

Поверхню перегородки можна пофарбувати в потрібний колір або покрити цеглину лаком. Красиво виглядають перегородки, виготовлені з силікатної цеглини і покриті білою густою фарбою. Вони перетворюються із звичайної конструкції в сучасний і стильний дизайн.

На тлі натуральної цегляної кладки відмінно виглядають меблі світлих тонів, монохромні фотографії і картини. Декоративні однотонні предмети типу свічок і ваз, розставлені на полицях або в нішах, надають кімнаті особливу елегантність.

При вірно підібраних аксесуарах, відтінках і грамотно організованому освітленні кладка з глиняної цеглини заповнює приміщення комфортом і затишком. Проте в прагненні до усього натурального важливо не перестаратися: не слід усі цегляні стіни і перегородки залишати в природному виді, оскільки замість ефектного інтер’єру може з’явитися підвальне приміщення.

Кладка перемичок з цеглини

схема арочної перемички
Зазвичай дверний або віконний отвір забезпечується перемичкою, виготовленою з бетону, металу або деревини. Якщо перегородка не обштукатурюється, то такий елемент виглядатиме на ній непоказно. Тому в таких випадках перемички виготовляються з відбірної цеглини і діляться на три основні види:

 • Рядовые . Висота їх кладки складає 6-9 рядів. Монтаж ведеться за усіма правилами її перев’язки. Для виготовлення рядової перемички потрібно спеціальну опалубку. На її дно укладається арматура і бетонна суміш. Після готовності основи робиться цегляна кладка.
 • Клинові . У таких перемичках розташування цегли утворює V-образные шви. Ширина клину в нижній його частині складає 5 мм, а у верхній-до 25 мм. Кладка також виконується за допомогою опалубки. Робота ведеться одночасно з двох сторін перемички з поступовим наближенням до її центру.
 • Арочні . Опалубка для таких перемичок виконується у вигляді шаблону, передбаченого проектуванням. Для кладки використовується стандартна клінкерна цегла. Черговість їх монтажу аналогічна виготовленню клинової перемички.

Як зробити перегородку з цеглини-дивитеся на відео:


У результаті слід зазначити, що цегляні перегородки-це оптимальне рішення зонування приміщення. Їх матеріал готується, вологостійкий і здатний витримувати досить великі навантаження, а різноманітність відтінків і розмірів цеглини дозволяє гідно оформити будь-який інтер’єр.

  Маски з чорної глини для особи© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ