Зв'язатися з автором

Костянтин Кожевников, сторителлинг, сторителлинг історія, метод сторителлингЩо таке сторителлинг і як він допомагає здолати страх, навчитися імпровізувати, бути цікавим і упевненим в собі, розповідає професійний сторителлер і актор театрально-освітнього проекту “Студія історій” Костянтин Кожевников.сторителлинг: как научиться рассказывать истории так, чтобы вас слушали с открытым ртом. изображение номер 4

Костянтин Кожевников

-Сторителлинг-жанр, освоюючи який ми вчимося розповідати іноді дуже нудні історії про себе так, щоб іншим було цікаво. Необов’язково бути артистичним: хороші актори можуть приголомшливо перевтілюватися в героїв своєї розповіді, але не вкладати в нього особистого відношення, своєї правди. Артистові простіше прикритися маскою, а сторителлер має бути відвертим, говорити про те, що турбує саме його, і довіряти незнайомим людям-слухачам. Це завжди ризик.

У сторителлере мають бути одночасно три особи: оповідач, персонаж, який приєднується до сухого матеріалу, і герой. Історія буде цікавою, якщо в ній є герой, який долає труднощі, міняється, а слухач за ним стежить. Історія має бути простою і універсальною. Комунікація станеться, якщо у оповідача і глядача перетнуться цінності і теми, що хвилюють. Сторителлингом приходять займатися бізнесмени, правозахисники, дизайнери, копирайтеры, журналісти, щоб зрозуміти: у них більше можливостей, ніж ним здається. І я, до речі, помітив, що люди, що пишуть, можуть не уміти захоплююче розповідати, але вони завжди уважні до деталей, а це в історіях дуже важливо.

  Як і чим лікувати суглоби пальців рук


сторителлинг: как научиться рассказывать истории так, чтобы вас слушали с открытым ртом. изображение номер 5

Фото: shutterstock. com

Найчастіше історії, якими люди в процесі навчання хочуть поділитися, з дитинства. Дитинство усіх об’єднує-і бізнесмена, і учителя, і дизайнера. Усі ми там були приблизно однакові. Деякі історії, звичайно, жахають, але це цікаво, коли людина не боїться щось розповісти. Сторителлинг не бореться з психологічними захворюваннями, хоча ефект, що лікує, безумовно, є: психотерапія багато в чому будується на промовлянні своєї проблеми. Якщо навіть найменше, але глибоке правдиве одкровення технічно добре оформлено, воно може мати несподіваний відгук у глядача.

Глядач приходить подивитися на сторителлера, по суті, за тим же, навіщо в звичайний театр : попереживать і посміятися. У оповідача немає декорації, музики, світла, щоб зацікавити. Він просто має бути собою, бути сміливим і хотіти, щоб люди почули його. Глядач потрібний як партнер, і в цьому відмінність сторителлинга, приміром, від моноспектаклю. Немає “четвертої стіни”, а історія рухлива і розвиватиметься залежно від того, як на неї відреагує глядач. Без імпровізації неможливо. Вийти і просто розповісти підготовлену програму не вийде.

  Уроки йоги : тренування, яке зробить ваc гнучким і струнким


сторителлинг: как научиться рассказывать истории так, чтобы вас слушали с открытым ртом. изображение номер 6

Фото: shutterstock. com

Хороший викладач історії і літератури-обов’язково сторителлер. У одному спектаклі в цьому жанрі ми з партнером розповідаємо про Куликовську битву. Я знецінюю цю історію, а він, навпаки, налагоджений патріотичний. Через свою особу, своє відношення ми реконструюємо, як це могло бути. У іншому спектаклі розповідь про Петра і Февронію я інтерпретую з чоловічої точки зору, а моя партнерка-з жіночою.

Займатися сторителлингом часто приходять діти і підлітки. Для них це пізнання себе, розуміння того, хто вони такі і про що вже можуть говорити. Іноді на тренінги вони приходять разом з батьками і за час занять стають трохи ближче до них. Для дорослої людини розповісти історію, що хвилює,-одна з небагатьох можливостей подивитися на своє життя з боку, за рахунок реакції глядача і аналізу того, про що раніше не замислювався.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ