Зв'язатися з автором

Квартиронаймачі випробовують більш високий рівень стресу, ніж ті, хто має власну житлоплощуДослідники, що вивчають вплив житлових умов на стан людини, вважають, що оренда квартири може погано впливати на здоров’я.

Учені з Эссекского університету (Великобританія) вирішили з’ясувати, як оренда квартири впливає на рівень стресу, і виміряли кількість C-реактивного білку в крові квартиронаймачів і тих, хто має власне житло. C-реактивный білок (CRP)-хімічна речовина в організмі людини, концентрація якої підвищується при стресі і запальних процесах.

квартиросъёмщики испытывают более высокий уровень стресса, чем те, кто имеет собственную жилплощадь. изображение номер 2

Фото: shutterstock. com

У дослідженні взяли участь 9 593 людини старше за 21 рік (але молодше 95 років). Дослідники враховували такі змінні, як вік і стать (рівень CRP у жінок вищий, ніж у чоловіків, і збільшується з віком). Вони також брали до уваги регіон проживання учасників і їх етнічну приналежність, рівень освіти, статус зайнятості, наявність шкідливих звичок і індекс маси тіла, а ще виключили учасників, що приймають протизапальні препарати, оскільки вони можуть впливати на рівень CRP.

Після збору крові і інтерв’ю з учасниками учені встановили, що у кожної п’ятої людини (тобто у 22% усіх досліджуваних) рівень CRP підвищений. У тих, хто знімає житло, він виявився вищий, ніж у тих, хто має власну житлоплощу, навіть якщо вона куплена в іпотеку. Крім того, учені виявили, що у тих, хто живе в квартирі, рівень CRP також підвищений в порівнянні з тими, хто живе в окремому будинку.

  Крем від варикозу Варикозон - знімає перші симптоми і біль


За словами дослідників, з’їм квартири не дає людині почуття безпеки і контролю над своїм життям, що і викликає стрес.

Проте результати дослідження не вказують на причинно-наслідковий зв’язок. Тому не можна стверджувати, що оренда квартири-головна причина підвищеного рівня CRM. Цілком імовірно, що на це впливають і інші чинники, наприклад паління, ожиріння або нестача фізичної активності.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ