Зв'язатися з автором

Максим Пономарьов : як наново навчитися ходити і розвивати адаптивний вейкбординг в УкраїніЯк після важкої травми знову встати на ноги, повернутися до свого улюбленого заняття-вейкбордингу і спробувати закохувати в нього і людей з обмеженими можливостями. Читайте це в монологу вейкбордиста Максима Пономарьова.

-Моє життя перекинулося після поїздки в Київ в 2013 році. Пізно увечері ми з друзями пішли гуляти по місту і наштовхнулися на місцевих. Якраз в цей період там було багато радикально налагоджених дітей, мабуть, вони почули російську мову, через що і сталася колотнеча. Опритомнів я вже із зламаним хребтом. Мені відразу ж зробили операцію, місяць провів в лікарні, а після цього мене відправили додому, в Санкт-Петербург.

У перші тижні було дуже важко, я не міг практично ворушити ногами, взагалі не розумів, що тепер буде і як далі жити.

Через пару тижнів я потрапив в один з кращих в Україні реабілітаційних центрів, який знаходиться під Санкт-Петербургом, де пройшов інтенсивний курс реабілітації. Хочеться зазначити, що реабілітація проходить у мене і до цього дня, але тоді прогрес був значний. Місяць переміщався на інвалідній колясці, але намагався як можна частіше вставати на ноги, пересувався спочатку за допомогою ходунків, а потім зміг ходити вже і на милицях.

  Горобинник: посадка і відхід за кущами у відкритому грунті


максим пономарёв: как заново научиться ходить и развивать адаптивный вейкбординг в украине. изображение номер 5

Фото: з особистого архіву

Приблизно за півтора роки до травми я в Інтернеті випадково наштовхнувся на відеоролик, де вейкбордист катався за катером між крижинами на Алясці. Це виглядало настільки круто, що я тут же в пошуковій системі набрав “де можна покататися на вейкборде в Петербурзі” і того ж дня поїхав у вейкпарк спробувати. Мене це так сильно затягнуло, що я став займатися мало не щодня. До події я відкотився два сезони.

Як тільки я повернувся з реабілітаційного центру, став їздити у вейкпарк просто бачитися з друзями, там же виконував певні спортивні вправи. Діти запропонували покерувати лебідкою, потім це переросло в роботу. Паралельно замовив собі вейкскейт, на нім було досить безпечно (у тому моєму стані) спробувати знову встати на воду. І вийшло, увесь сезон 2014 року я відкотився на такому вейкскейте: вставав ногами на дошку і просто їздив туди-сюди, при цьому трохи зміцнюючи ноги (у роботу включалися практично усі м’язи ніг). Вже у кінці сезону спробував встати і на вейкборд. Борд був небезпечний тим, що я міг зачепитися кантом за воду і нанести якесь ушкодження хребту. Але і тут усе пройшло вдало.

  FuelFree - экономитель палива


максим пономарёв: как заново научиться ходить и развивать адаптивный вейкбординг в украине. изображение номер 6

Фото: з особистого архіву

Я знав, що діти за кордоном, знаходячись в інвалідному кріслі, катаються, сидячи на вейкборде, при цьому показують досить класні трюки. А оскільки подібного досвіду в Україні ще не було, ідея створити такий напрям у нас в країні народилася сама собою. Став вивчати, яке устаткування використовують за кордоном, з друзями почали придумувати щось схоже, зробили конструкцію, я прокотився на ній-вийшло. У кінці 2015 року я почав активно розвивати проект, багато говорити про це в ЗМІ, притягати дітей-інвалідів. Вже до початку сезону 2016 у нас було невелике напрацювання, ми зробили перше крісло і домовилися з вейкпарком про безкоштовні тренування.

У назві проекту Step2Wake закладений подвійний сенс: це і крок до вейку, і крок до пробудження. Ми будимо в людях нові можливості, відкриваємо нові горизонти.

Питань, навіщо ви це робите, це нікому не потрібно, ви тільки більше людей покалічите-такого немає. Насправді ми не пропонуємо відразу дітям стрибати на фігурах, намагаємося починати тренування поступово, спочатку просто спробувати поїздити.

  Електричний котел для лазні: особливості вибору


максим пономарёв: как заново научиться ходить и развивать адаптивный вейкбординг в украине. изображение номер 7

Фото: Особистий архів

Найскладніше-вирішитися людині на колясці на такий крок, тому що багато хто звик вести розмірений спосіб життя. Навіть якщо їм хочеться спробувати, то існує страх, що це не для них. Наше основне завдання-якраз прибрати такий страх. Насправді у мене немає таких дітей, які б не поїхали. Так, не у усіх виходить з першого разу, але з друго-третьої спроби вони все одно починають відчувати рівновагу і їхати на дошці.

Зараз у нас нове французьке сидіння з низьким центром тяжіння, на якому спортсменам легше буде утримати рівновагу, а також нова велика дошка. Сидіння нам подарувала одна дівчина, яка веде активний блог, присвячений вейкборду і вейксерфу. Це стало дуже великим поштовхом в розвитку нашого спорту. Паралельно, вже дивлячись на французьку модель, ми робимо свої сидіння, відштовхуючись від досвіду французів.

максим пономарёв: как заново научиться ходить и развивать адаптивный вейкбординг в украине. изображение номер 8

Фото: Особистий архів

Основна проблема-фінансова. Для організації тренувального процесу в парках буває необхідно обладнати доступне середовище. Розповім на прикладі нашого парку : ми зробили пандус для спуску на стартовий майданчик, щоб спортсмени могли безперешкодно добиратися до води, поставили туалет, який пристосований для людей з обмеженими можливостями. Басейни у більшості своїй не підходять для тренувань через відсутність доступного середовища. У Петербурзі ось тільки один басейн, де можна вільно переміщатися на інвалідній колясці. Із заняттями у вейкпарках простіше. У буденні дні в робочий час у багатьох з них простоює лебідка, тому є можливість займатися дітям з обмеженими можливостями. Парки готові йти назустріч, і якщо навіть надають послуги не безкоштовно, то на певних пільгових умовах.

  Рецепт дня : зелений омлет з домашнім йогуртом


Все більше людей дізнаються про паравейкбординг і готові допомагати його просуванню. Зараз ми розмістили наш проект на краундфандинговом сайті, хочемо зібрати кошти на організацію тренувань дітей в інших містах, виготовлення сидінь для них, на організацію поїздок на змагання. Ми плануємо отримувати підтримку від держави, створили некомерційну організацію “Крок до пробудження”, братимемо участь в різних державних грантах.

Ми намагаємося розповісти як можна більшій кількості людей, що адаптивний вейкбординг робить позитивний вплив на дітей, що знаходяться в колясці,-це як фізична реабілітація, так і соціальна адаптація.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ