Зв'язатися з автором

“Ми тут ще вітрильним спортом зайнялися – до речі, абсолютно безкоштовно”Недорогі тенісні корти, доступний серфінг, безкоштовні прогулянки на яхтах, найкрасивіші маршрути для хайкинга-не повірите, але це усе про Нову Зеландію. На підтвердження усього перерахованого Катя Базанова записала історію москвичів, які поїхали в Окленд і тепер не мислять своє життя без спорту і корисної їжі.«мы тут ещё парусным спортом занялись — кстати, абсолютно бесплатно». изображение номер 8

Фото: Дмитро і Тамара

“У Новій Зеландії не треба чекати понеділка або випробовувати силу волі-перехід до здорового способу життя відбувається тут природно. Я випробував це на собі”,-розповідає Дмитро Белевич, директор сайту по бронюванню курсів англійського tambook. com. Сім років тому Дмитро і його дружина Тамара попрощалися з московським життям і переїхали в Окленд.

Дмитро тоді був співвласником нічного клубу-його робочий день починався не раніше дев’яти годин вечора (причому розпочинався з чашки кави і сигарети) і тривав до ранку. Алкоголь і тютюновий дим були невід’ємною частиною бізнесу. “При такому графіку, з урахуванням ще московських пробок, часу на спорт практично не залишалося. Але я все одно намагався регулярно ходити в тренажерний зал-тягал там залізо, присідав з штангою, правда, ось кардиотренировки вважав за краще уникати. Та і важив я тоді на 20 кілограмів більше, ніж зараз”,-згадує бізнесмен.

  Як дихати під час бігу - техніка, правила


«мы тут ещё парусным спортом занялись — кстати, абсолютно бесплатно». изображение номер 9

Збираючи речі в Нову Зеландію, Дмитро прихопив з собою декілька пачок сигарет-кидати палити він не збирався. Проте зовсім скоро стало зрозуміло, що багаторічна звичка абсолютно не вписується в нову реальність. “Окленд-“зелене” місто, по якому приємно ходити пішки. Але той факт, що він розташований на пагорбах, робить його нестерпним для курця. При ходьбі відразу починалася задишка, з’являвся кашель. Я швидко втомлювався. Сигарети при цьому дуже дорогі-20 NZD пачка (приблизно 946 рублів), до того ж купити їх можна далеко не скрізь. Документи запитують навіть якщо очевидно, що тобі 40 років. А для того, щоб пробити сигарети на касі, продавець викликає спеціального менеджера. І ось якось прокинувшись уранці, я вирішив, що більше в цьому цирку брати участь не буду. Усе-кидаю”.

“Та і навкруги тут ніхто не палить. Ось, наприклад, я працюю інженером на великому заводі по виробництву молочних продуктів. У нас близько 1 200 співробітників. І я жодного разу не бачила, навіть під час перерви, щоб в курилці були більше чотирьох чоловік одночасно”,-розповідає Тамара. Саме Тамара як давній прихильник фитнеса відразу зрозуміла: Нова Зеландія-це рай для любителів спорту. До того ж тут дуже легко живитися правильно. Місцева яловичина-одна з кращих у світі, риба і будь-які морепродукти дешеві і свіжі, а вода зовсім вважається національною гордістю-п’ють її прямо з-під крану.

  Инстаграм, кращі инстаграм аккаунти, красиві инстаграм аккаунти


«мы тут ещё парусным спортом занялись — кстати, абсолютно бесплатно». изображение номер 10

Спорт, який доступний для усіх

Найулюбленіші види спорту тут-це регбі і крикет. Місцеві жителі не лише дивляться матчі по телевізору, але і самі відмінно грають (і це недивно, адже грати вони вчаться ще в дитинстві). Далі йдуть теніс і гольф. “Живучи в Києві, ми звикли сприймати їх як щось дороге-те, що не кожному по кишені. А в Окленді тенісні корти і поля для гольфу-це щось доступне для усіх”,-говорить Дмитро. Місячний абонемент на корт коштує 30 NZD (приблизно 1 419 рублів), а за те, щоб пограти в гольф з друзями на ідеально підстриженому полі, ви заплатите не більше 10 NZD (приблизно 473 рублі) з людини.

“А ще ми тут вітрильним спортом зайнялися-до речі, безкоштовно. Заплатили тільки за їжу. Звучить дивно, але в Окленді яхти є у багатьох”. Родич одного з колег Дмитра володіє судном, в якому легко можуть розміститися вісім чоловік, і оскільки команда для виходу в море набирається не завжди, то охочих скласти компанію капітанові, а заразом і повчитися вітрильному спорту приймають із задоволенням. “Я, до речі, нещодавно дізналася, що існує місцевий сайт, де власники яхт шукають собі команду. Так що все ще простіше, ніж здається”,-додає Тамара.

  Користь води : 20 причин пити більше води щодня


«мы тут ещё парусным спортом занялись — кстати, абсолютно бесплатно». изображение номер 11

У Новій Зеландії існує дев’ять затверджених маршрутів для хайкинга-вони називаються Great Walks. Кожен з таких походів триває від трьох до п’яти днів, іноді вони припускають водні переправи або велосипедні заїзди. Маршрути прокладені так, щоб мандрівники змогли познайомитися з неймовірно різноманітною природою країни-побачити пустинні пляжі, водоспади, гейзери, вулкани, озера, гори і тропічні ліси. “На сайті лісництва можна викачати карту і подивитися усю необхідну інформацію вже перед походом. А на кожному маршруті обов’язково передбачені спеціальні табори з усім, що може згодитися для відпочинку і нічлігу. Дороги, природно, чистять”,-розповідає Дмитро. Відправитися на такі прогулянки можна як з інструктором, так і самостійно.

Каньйон Невис (Nevis Bungy)-культове місце для любителів бандж-джампинга. Так що якщо вам терміново потрібна порція адреналіну, то це сюди. Прив’язаний за ноги до довгого гумового каната, щасливчик робить крок з 134-метрової висоти в порожнечу і отримує незабутні 8,5 секунд вільного падіння. “Атракціон”, як стверджують власники і інструктори, абсолютно безпечний. Але перш ніж випробувати на собі усі принади Nevis Bungy, варто подивитися хоч би декілька відеороликів з тими, хто це вже робив.

  Що таке ефект плацебо© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ